اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قدم به قدم تا ساخت یک کویل تسلا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : قدم به قدم تا ساخت یک کویل تسلا

سلام تا حالا خودت ساختیش اینکه مداری نداره ومن هم ازانگلیسی زیاد سردر نمیارم راستی کار می کنه چند کیلو ولت هستش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anati
      سلام تا حالا خودت ساختیش اینکه مداری نداره ومن هم ازانگلیسی زیاد سردر نمیارم راستی کار می کنه چند کیلو ولت هستش
      . بهترین راه ترانس مایکروویو هست.ترانس مایکروویو خیلی خوب جواب میده و آمپرش هم بالاس

دیدگاه

راستش توی شهر ترکوندهی ما نه ترانس نئون ونه ترانس ماکروویو گیر میاد تنها راهش این هست که خودم بسارمش که من هم که طرز ساخت هیچ کدومشو بلد نیستم اگر شمالطف کنید کمکم کنید ازتون خیلی خیلی ممنون میشم اونی هم که شما لطف کردید گزاشتد من زیاد چیزی ازش سر در نیاوردم اگر طرز ساخت ترانس نئون یا ترانس ماکروویو رو به صورت خیلی واضه و گویا اموزش بدید دستون رو از راه ئور ماچ میکم

دیدگاه

بهتره از آقای HI VOLTAGE بپرسین.
          کویل ماشین هم انتخاب خوبیه.قیمتش هم خوبه
          http://www.instructables.com/id/Variable-voltage-ignition-coil-power-supply/
          لینک بالا هم آموزش ساخت یک منبع هایولتاژ متغیر با دیمر و خازن و کویل ماشین هستش

دیدگاه

خیلی ممنونم plasma اینو دیگه ساختم جرقه اش هم می زد حتی با اضافه کردن دیود و خازن 10000ولتازش هم خلی بالا تر بردم اما روی تسلا کویلم امتحانش کردم جرقه اش از 4سانت بیشتر تجاوز نکرد نگی تسلا کویلم خرابه یک با ترانس نمی دونم چی بود مدرسه مون امتحانش کردم تا نیم متر جرقه می زد اما هر کاری کردم اون ترانس رو بهم قرض ندادند

دیدگاه

تسلا خراب نیست. چون اگه خراب بود جرقه نمیزد.

دیدگاه

سلام اقای پلاسما من توی سایت خارجی دیدم که با مدار لامپ کم مصرف ویک ترانس hv تلوزیون دستگاهی ساختن که تا 3سانت جرقه تولید میکرد اینو برای تسلا کویلم بزارم کار می کنه خدا را شکر لامپ کم مصرف وترانس hvتوی شهر ماگیر میاد وخیلی هم ساده هستش راستی اگر شما ساختیدش عکشو بزارید تا ماهم ببینیم

دیدگاه

سلام اقای های ولتاژ اقای پلاسما خیلی زحمت کشید شما میتونید مدار دستگاه جرقه زن با لامپ کم مصرف وترانس hvرو به ما اموزش بید و نقشه وقطعات لازم رو بنویسید

دیدگاه

سلام بر اقای پلاسمای گل گلاب شما چه طوری خازن ولتاژبالا ساختید میشه به من هم اموزش بدیدشما گفتید چه طوری میشه دیود ولتاز بالا ساخت من به شما میگم چون من 100 دیود ولتاژ بالا دارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anati
                      دار دستگاه جرقه زن با لامپ کم مصرف وترانس hvرو به ما اموزش بید و نقشه وقطعات لازم رو بنویسید
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61153.msg372109;topicseen#msg37210 9
                      لطفا قبل از پست زدن جست و جو کنید.
                      نوشته اصلی توسط anati
                      شما چه طوری خازن ولتاژبالا ساختید میشه به من هم اموزش بدید.شما گفتید چه طوری میشه دیود ولتاز بالا ساخت من به شما میگم چون من 100 دیود ولتاژ بالا دارم
                      http://www.instructables.com/id/DIY-Capacitor/
                      در مورد دیود اگه میدونید چه طور ساخته میشه لطفا بگید :applause:

دیدگاه

سلام اگر می خوای بسازیش که خیلی گرون وسخته امه اگر میخوای بدستش بیاری خیلی راحته حتی ممکنه خودت هم یکیشوداشته باشی ترانس hvیک دیود خیلی خیلی قدرتمند داره سیم اصلی ترانس پاینش به یک دیود وصل هست من هم از این راه دیود بدست اوردم ترانس خیلی محکم است وتوش با یک نوع چسب خیلی کحکم پرشد پس یک راه برای بیرون کشیدنش هست اول پوسته سیاه دور اون رو میشکنی بعد اون رومیندازی توی اتیش تا چسب ترک بخوره بعد هم اون رو بکو بون یجایی بعد هم یک دیود داری نترس دیود در اثر گرما خراب نمی شه اما مشکل همون بیرون کشدنشه حالا ساختنش به چند تا مواد خیلی کم یاب احتیاج داره پلا تین ورقه ای سیلیکن خمیری نه چسبش که خیلی هم کم یابه یک تکه مغز باتری ترجیحن باتری نیم قلمی طرزساختش خیلی سخته وزیاده مخصوصا همون خمیر سیلیکن حالا اگه می خوای ادامه بدم بگو

دیدگاه

نیازی به این همه جادو و جنبل نیست
                          دیود ولتاژ بالا رو میشه با سری کردن تعداد زیادی دیود ولتاژ پایین درست کرد

البته دیود های ولتاز تلویزیون های قدیمی رو هم میتونین استفاده کنین فروشندگانی که لوازم تلویزیون دارند تو جنسای عتیقه شون اونو دارند اونا رو بعنوان دیود TV میشناسند بشکل یک استوانه چینی بقطر یه مداد و با طول تقریبا پنج سانته

پانوشت : البته جریان قابل تحملشون کمه در حد زیر 50 میلی امپر

دیدگاه

ولکن این اتیغه هارو دیودی که من ساختم هرچی بلند تر با شه قوی تره درضمن اصلا نمی سوزه اما الان زیاد از طرزساختش یادم نیست چون مال سه سال پیشه اما الان ساخت خودمو چنتایی دارم

دیدگاه

دوستان لطفا دیگه درباره دیود این جا بحث نکنید تا تاپیک از موضوع خودش منحرف نشه

دیدگاه

راستی؛ برای خازن میشه از خازنی که دراون لینک هست استفاده بشه. من یکی ساختم. ولی یک خازن کافی نیست و باید چند تا خازن باهم موازی بشن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X