اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قدم به قدم تا ساخت یک کویل تسلا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : قدم به قدم تا ساخت یک کویل تسلا

سلام چه طوری می شه عکس هامو توی اینجا قرار تا دوستان هم ببینند لطفا همراهیم کنید

دیدگاه

اول داخل یک پلود سنتر مثل Persiangig پلود کنید و بعد موقع پاسخ دادن روی گزینه ی اضافه کردن عکس کلیک کنید و لینک رو بهش بدید.

دیدگاه

رود خدایان پیشین بر شما تسلاکاران زحمتکش
        من یه سوالی از دوست عزیزمون plasmaداشتم
        اگه لطف کنید جواب بدید خیلی ممنون میشم
        من یه چند ماهیه روی ساخت سیمپیچ تسلا کارم میکنم من همیه موارد لازم رو تهیه کردم همه چیز هم درست کنار هم قرار دادم ولی وقتی ترانس نئون 60 میلی امپری رو به برق وصل میکنم مدار اولیه کار میکنه اسپارگ اولیه هم درست میشه ولی به سیم پیچ ثانویه جریانی القا نمیشه میشه بگید چرا؟
        (البته من از 36 خازن سرامیکی 400 ولتی 1میکروفارادی که به صورت سری وصل کردم استفاده کردم)

دیدگاه

36 خازن رو سری کردید؟فقط سری کردن کافی نیست باید خازن ها مثلا 10 تا 10 تا سری بشن و بعد با هم موازی بشن. احتمالا با این کار شما ظرفیتشون کاهش شدیدی داشته)

دیدگاه

دوستان یک سوال؟؟؟ ترانس نئون الکترونیکی رو از همونایی که لامپ های نئون و از این چیزا دارن میشه تهیه کرد؟( من تا به حال تسلا نساختم :surprised: )
            (البته میخوام با ترانس نئون کارای دیگه هم انجام بدم (مثل مولد مارکس و افزایش دهنده های ولتاژ) :twisted: :evil: >)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : قدم به قدم تا ساخت یک کویل تسلا

نوشته اصلی توسط Plasma
              دوستان یک سوال؟؟؟ ترانس نئون الکترونیکی رو از همونایی که لامپ های نئون و از این چیزا دارن میشه تهیه کرد؟( من تا به حال تسلا نساختم :surprised: )
              (البته میخوام با ترانس نئون کارای دیگه هم انجام بدم (مثل مولد مارکس و افزایش دهنده های ولتاژ) :twisted: :evil: >)
              بله از همونجا میشه تهیه کرد.نئون فروشی ها انواع مختلفش رو دارن.یه نوعش هست سیم پیچیه و خیلی سنگینه (برای اهداف شما حتما باید از همین نوع استفاده بشه)،یه نوع هم داره که به صورت الکترونیکی ولتاژ رو بالا میبره (سبکه و قیمتش ارزونه ولی بدرد کار های اینجوری نمیخوره اصلا).
              فکر کنم رنج ولتاژهای ترانس های نئون اینه:
              7-10-15
              فکر کنم 20 کیلو ولتی هم داشته باشه ولی شک دارم.
              من 7 کیلو ولتی دارم مارک "رادار" با هشت ماه ضمانت 45 تومن
              ولی ده کیلو ولتی الکترونیکی 25 تومن بود!!(که بدرد این کار نمیخورد و پس دادم)
              I Found Myself In Wonderland

دیدگاه

دوست عزیز(plasma) هم سری بستم هم موازی بازم نشد حالا میگید چیکار کنم کلی هم هزینه بابتش صرف کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sandra samiron
                  دوست عزیز(plasma) هم سری بستم هم موازی بازم نشد حالا میگید چیکار کنم کلی هم هزینه بابتش صرف کردم
                  نمیدونم :-??

دیدگاه

اصلا کی بهت گفت که باید از خازن سرا میکی استفاده کنی شما باید خازن های دست ساز مثل خازن شیشه ای با کاغذ المنیوم استفاده کنی وبرای انکه پولت هدر نره با اون خازن ها مولد مارکس بساز هیف که من توی شهر استان هندیجان توی استان خوزستان جایی که ما زندگی میکنیم ترانس نئون یا هر ترانس دیگری گیر نمیاد

دیدگاه

راستی اقای پلاسما اون خازن هایی که با بشکه بودهیچ فقط کاغذ المنیوم میپیچیدی دورشو یه میخ میکردی توی سرش وتمام دیگه نه اب نمکی نه چیزی سیماش باید چطوری وبه کجا وصل بشن راستی میشه برای تسلا کویل استفادش کرد خوب جواب میده باید از چنتا شون برای تسلا کویل استفا ده کرد وجنس بشکه ها شیشه است یا پلا ستیک نقشه اش هم بزار که چه طوری خازن ها به هم وصل میشن لطفا اهنمایی کنید تا دوستان هم بهر ببرند(sandra saieron)

دیدگاه

کاری نداره یک بطری رو درش رو سوراخ کنید و یک میخ داخل سوراخ فرو ببرید و یک سیم بهش وصل کنید.
                        بعد داخل بطری محلول آب و جوش شیرین بریزید و دور بطری فویل بپیچید. یک سیم هم به فویل لحیم کنید.
                        بطری باید پلاستیکی باشه-خازن ها با هم موازی میشن.
                        [hr]
                        ترانس نئون رو رفتم پرسیدم. گفت 45000 تومان 8 کیلوولت الکترونیکی!!! :angry:
                        (حتما هسته ی آهنو میخواست بگه 145 هزار تومان:angry:
                        فقط یک چیزی؛ترانس نئون الکترونیکی برای مولد مارکس جواب میده. فقط برای تسلا جواب نمیده.
                        ویرایش:چند وقت پیش ترانس نئون الکترونیکی شده بود 90000 تومان

دیدگاه

اخه مگه برای تسلا کویل از ترانس الکترونیکی استفاده می کنند یاالکتریکی(سیمپیچی) وبه هرحال دستت درد نکنه که پرسیدی اصلا توی شهر ما از لامپ های نئون استفاده نمی کنند چه برسه به ترانسش راستی خازن های بشکه ای بهتر عمل می کنند یاشیشه ای برای تسلا کویل اینم شماره من توهم شمارتو بهم بده تا باهم درتماس باشیم (پلاسما)راستی هرکس هم سوال لی داشت میتونه بهم زنگ(شماره من anati 09357109523)لطفاشمارتو بده یا بهم زنگ بزن

دیدگاه

مگه می خوای رمزورازت مخفی بمونه خیلی خوب ولی هرکس سوالی داشت میتونه به من زنگ بزنه

دیدگاه

خیلی خوب حالا اینارو ولشکن راستش میخواستم بدونم که ترانس ماکروویو از سه سیمپیچ تشکل شده درست میگم نه یکیش ثانویه است ودوتای دیگر اولیه وباهم روی یه هسته قرار گرقته اند راستی سیماش چطوری وصل میشن واون مایعی که توشه چیه مداری هم داره یا نه یا بدون مداره چون که دیگه خسته شدم از بدون ترانسی میخوام برای تسلا کویل استفاده کنم اگه پاسخ دهید ممنون میشم

دیدگاه

کاملا برعکس-دو ثانویه که یکیش 1.5 ولت (فکر کنم) برای گرم کننده ی مگنترون هست و یکیش 2 کیلو ولت جریان بالاست.
                                مدارهم نداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X