اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قدم به قدم تا ساخت یک کویل تسلا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : قدم به قدم تا ساخت یک کویل تسلا

نوشته اصلی توسط Plasma
    کاملا برعکس-دو ثانویه که یکیش 1.5 ولت (فکر کنم) برای گرم کننده ی مگنترون هست و یکیش 2 کیلو ولت آمپر بالاست.
    مدارهم نداره
    ترانس ماکروویو فلای بک نیست؟
    I Found Myself In Wonderland

دیدگاه

نه. ترانس معمولیه(مثل ترانس داخل آداپتور - ولی تقریبا 10 برابر بزرگتر)ثانویه ی 1 ولتی هم فقط یک دور سیم معمولی به دور هسته هستش.
      http://wiki.4hv.org/index.php/Microwave_oven_transformer

دیدگاه

تا حالا خودت ساختیش راستی درست کردنش هم اون قدرها که میگید ساده نیست اگه راه ساده تری ازساخت یک ترانس که برای تسلا کویل بدرد بخوره بلدید لطفا بگید ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anati
          تا حالا خودت ساختیش راستی درست کردنش هم اون قدرها که میگید ساده نیست اگه راه ساده تری ازساخت یک ترانس که برای تسلا کویل بدرد بخوره بلدید لطفا بگید ممنون میشم
          oo: ترانس رو نمیشه به این راحتی ساخت!!!خیلی ساختش سخته!!!
          بهتره که اینترنتی یک ترانس بخرین.یک راه هم بود که گفتم (تو پاسخ اولی) ولی هیچ کس بهش دقت نکرد:ZVS DRIVER که با های ولتاژ تلویزیون کار میکنه.

دیدگاه

این دیگه چیه که با های ولتاژ تلوزیون کار میکنه میتونی خودت توضیح بدی چطوری کار میکنه و چطوری ساخته میشه خودت به طور ساده طرز ساخت تشو بنویس همه ازت ممنون میشیم

دیدگاه

http://www.instructables.com/id/ZVS-Driver/?ALLSTEPS
              نیازی به بلد بودن انگلیسی هم نیست.

دیدگاه

دوستانی که میگن جرقه ندیدیم یه دقت بکنن و ببینن که آیا هیچ جرقه ای موقع روشن بودن دستگاه از سیمپیچ ثانویه بالا و پایین نمیره؟ اگه میره دستگاتون اوور کوپل شده و باید سیمپیچاتونو از هم دور کنید. مثلا زیر ثانویتون پایه بزارید که بلندتر شه)
                نکته ی خیلی خیلی خیلی مهم همونیه که من تو جملات اول پست اولم اشاره کردم و تقریبن هیچکی توجه نکرد...رزونانت ترنسفورماتور. یعنی فرکانس سیمپیچاتون باید با هم تشدید ایجاد کنه . سعی کنید با تعداد دورهای سیمپیچ اولیه مختلف امتحان کنید(خب چون نمیتونید دورهای سیمپیچ ثانویه رو تغییر بدید) من 17 دور سیمپیچ اولیه داشتم که رو 14 دور به حداکثر توان رسیدم و استفاده از اسپارک گپ چرخشی هم جای خودشو داشت.

بهیچ وجه هم از ترانسهایی که بصورت مداری ولتاژ رو افزایش میدن استفاده نکنید.
                سوالی بود در خدمتم.
                Tesla we owe you

دیدگاه

حالا طرز ساخت اون ترانس رو بلدید چون که من ترانس ندارم اگه بلدید اموزش بدید

دیدگاه

کدوم ترانس؟ZVS DRIVER?

دیدگاه

آخه ترانس ساختن که کار منو تو نیست...اگه ترانس نداری فقط باید سعی کنی پیدا کنی یا از منابع دیگه (مثل تلویزیون یا مایکروویو) استفاده کنی یا (بیخیال شی)
                      Tesla we owe you

دیدگاه

سلام.آقای TULKAS میشه نرم افزار تسلا مپ رو دوباره پلود کنید؟

دیدگاه

من امیرم...تو کامپیوتر باید یکم بردم ببینم پیدا میشه یا نه.
                          Tesla we owe you

دیدگاه

خیلی ممنون :biggrin:
                            اگر نشد هم عیبی نداره؛

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anati
                              حالا طرز ساخت اون ترانس رو بلدید؟ چون که من ترانس ندارم اگه بلدید اموزش بدید.
                              یک راه هم هست که تازه فهمیدم:استفاده از ترانس جرقه زن مشعل گازوییل سوز.(oil burner ignition transformer)
                              از این ترانس ها برای مشتعل کردن گازوییل استفاده میشه ولی میشه از اون به عنوان منبع برای کویل های کوچک استفاده کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Plasma
                                یک راه هم هست که تازه فهمیدم:استفاده از ترانس جرقه زن مشعل گازوییل سوز.(oil burner ignition transformer)
                                از این ترانس ها برای مشتعل کردن گازوییل استفاده میشه ولی میشه از اون به عنوان منبع برای کویل های کوچک استفاده کرد.
                                اره واقعا چیز خوبیه ! بدون هیچ مداری ورودی 220 ولت خروجی 20 کیلوولت - 30 میلی آمپر - 20 کیلوهرتز !
                                قیمتش هم خوبه 25 تومن !
                                اما از صداش آدم سردرد میگیره ! فرکانسش خیلی زیاده !

منم چند تا فیلم و عکس باهاش گرفتم ! مثل جرقه داخل لامپ ! روشن کردن فلورسنت و لامپ کم مصرف باهاش !

اما به دوستان پیشنهاد می کنم که به خاطر ص فرکانس بالاش که باعث سردرد شدیدی میشه ازش استفاده نکنید !

موفق باشید
                                ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X