اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منابع ارشد (قبول شدگان ارشد نگاه بندازند)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منابع ارشد (قبول شدگان ارشد نگاه بندازند)

نوشته اصلی توسط فرشته جعفری
    راهیان فقط الک 1 داره تالیف استاد اشرفیان درسته؟
    نه خانم جعفری، ناشر ها رو جا به جا کردید، اونی که شما می فرمائید پوران پژوهشه

راهیان یه کتاب الک داره، که 1و2 رو با هم داره. من نخوندمش، اما این دوستمون که خیلی ازش تعریف می کنه. :agree:
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سلام با همه این تفاصیل برای من چه پیشنهادی واسه این درسا دارید؟منظور کتاب و جزوه هستش:
      1-الکترونیک
      2-ماشین
      3-ریاضی
      4-مدار الکتریکی
      5-کنترل خطی
      6-بررسی و تحلیل سیستم ها
      جانم به فدای ائمه اطهار
      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
        سلام با همه این تفاصیل برای من چه پیشنهادی واسه این درسا دارید؟منظور کتاب و جزوه هستش:
        1-الکترونیک
        2-ماشین
        3-ریاضی
        4-مدار الکتریکی
        5-کنترل خطی
        6-بررسی و تحلیل سیستم ها
        سلام.
        البته الان که دیگه یه کم دیره برای شروع، اما بازم میشه خوند
        من اینها رو پیشنهاد می کنم.
        1- الکترونیک: واقعاً قضیش پیچیدست. من خودم الک 1 رو از کتاب پوران پژوهش می خونم، 2 رو از مدرسان شریف.
        2- ماشین: پردازش و کتاب پارسه، که جفتشون مثل همن و جفتشون هم خوب.
        3- ریاضی: زیاده، کتاب نصیر مثکه خیلی کامله، اما کتاب پوران پژوهش و جزوه قدیمی پارسه هم خوبن. ضمناً اصلاً کتاب نیکوکار رو نخر. من گرفتم و ضرر کردم، خیلی ناقصه.
        4- مدار: اول مدار پوران پژوهش، که 2 جلده، و واقعاً کامله، بعدم کتاب مدار پارسه. جفتشون عالین.
        5- کنترل خطی: همه از رو کتاب آریاز می خونن، اما اصلاً کتاب خوبی نیست، خیلی غلط داره. پیشنهاد من کتاب انتشارت علوی، نویسنده علیرضا الفی. خودش استاد ما بود، و انصافاً کتاب کنترل کنکورش عالیه. بیشتر بچه هامون که از روی اون خوندن کنترل رو حدودای 70، 80 زدند. اما قیمتش یه کم زیاده، 19500 فکر می کنم، یه کم هم کم پیدا میشه. چون علوی کلاً کتاباش کمه.
        6- سیگنال: پیشنهاد من فقط کتاب سیگنال پارسه. خیلی خیلی عالیه. کتاب راهیان هم بد نیست، اما اصلاً به پارسه نمیرسه.
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

چرا همه با محاسبات الک مشکل دارند !!!!!!!! کنترل زنده باشد :angry:
          الک خیلی راحت میشه تقریب زد مخصوصا تو بهره برای حل سوالاش هم فقط تمرین و مسئله حل کردن
          فقط کافیه دستتون داغ بشه :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط riple
            چرا همه با محاسبات الک مشکل دارند !!!!!!!! کنترل زنده باشد :angry:
            الک خیلی راحت میشه تقریب زد مخصوصا تو بهره برای حل سوالاش هم فقط تمرین و مسئله حل کردن
            فقط کافیه دستتون داغ بشه :eek:
            آره دقیقاً تقریب هاش رو یه کم باید تمرین کنی تا دستت بیاد. اما مشکل اصلی من حافظه ضعیفه که هر چند وقت یه بار ریست میشه و باید از اول دست رو گرم کنم :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
              آره دقیقاً تقریب هاش رو یه کم باید تمرین کنی تا دستت بیاد. اما مشکل اصلی من حافظه ضعیفه که هر چند وقت یه بار ریست میشه و باید از اول دست رو گرم کنم :mrgreen:
              در مورد ریست شدن کاملا موافقم!!متاسفانه منم هر از چند وقت یکبار کلا ریست میشم

اما با تقریب های الک مشکل ندارم به لطف استاد الک 2 اینقدر با تقریب مساله حل کرد که کلا تقریب بخشی از الکترونیک شده ولی مشکل اینه که نمیدونم از کدوم قسمت مدار باید شروع به حل کنم!!

جناب پور ازاد این کتاب کنترل علوی که فرمودید نمیدونید از کجا میشه گیر اورد (شیراز ندیدمش)؟من کنترلم خوبه اریاز رو خوندم n بار! اما دنبال یه کتاب جامع تر هستم واسه بالای 70 زدن؟ کتابش چند صفحه هستش؟

ممنونم
              فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

کنترل آریاز به نظرتون کامله ؟!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشته جعفری
                  جناب پور ازاد این کتاب کنترل علوی که فرمودید نمیدونید از کجا میشه گیر اورد (شیراز ندیدمش)؟من کنترلم خوبه اریاز رو خوندم n بار! اما دنبال یه کتاب جامع تر هستم واسه بالای 70 زدن؟ کتابش چند صفحه هستش؟
                  ممنونم
                  والا توی مشهد کتاب فروشی های جهاد دانشگاهی دارن، اونم معمولاً توی قفسه های خاص. آخه می گم، علوی کتاباش رو بیرون نمیده، واسه همین توی کتاب فروشیها پیدا نمیشه.

تعداد صفحاتش 421یه، اما بیشتر حجمش به خاطر اینه که خیلی تست زیاد داره، لا به لای درسش یه عالمه تست داره، یه کم هم گنده گنده نوشته!!!

دیدگاه

راستی اخر سر من نفهمیدم شهریه ازاد بیشتر است یا شبانه ؟
                    ولی تا اونجا که من من سال قبل جدول شهریه ها را مقایسه کردم ترم های اول و دوم شهریه شبانه در حدود 1200000-1300000 و ازاد هم در حدود 1500000 در میاد! کسی اطلاع دقیقی دارد ؟

دیدگاه

اگه شهریه شبانه یا غیر انتفاهی اینقد هست من بی خیال کنکور میشم .
                      ترمی 1500000؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!
                      موفقيت = يك درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ريختن
                      (اديسون)

دیدگاه

سلام آقای پورآزاد
                        این رفیقای شما چه جوری کنترل پارسال رو 70% زدن. یکی از بچه های ما که رتبش 80 کنترل شد کنترل رو 40 زده بود. فقط این کتاب رو خوندن؟ شاید کنترلشون خوب بوده؟
                        به هر حال من تا حالا داشتم از رو آریاز و پارسه می خوندم. شما خودتون ازرو این کتاب می خونید؟
                        اگه این کتاب از آریاز و پارسه خیلی بهتره برم از این به بعد سراغ این کتاب و آریاز و پارسه رو ول کنم.
                        نظر شما چیه؟ اخه قیمتش گرونه ومنم اینقدر کتابایی خریدم که تا حالا وقت نکردم حتی نگاشون کنم
                        بیشتر درسه یا تست؟ تستای قدیمی کنکورای سالای قبل (مهندسی هسته ای 58 :biggrin یا تالیفی جدید؟
                        دنيا دو روز است:
                        يك روز با تو و يك روز عليه تو
                        روزي كه با توست مغرور مشو و روزي كه عليه توست مايوس نشو. چرا كه هر دو پايان پذيرند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sangesaria
                          سلام آقای پورآزاد
                          این رفیقای شما چه جوری کنترل پارسال رو 70% زدن. یکی از بچه های ما که رتبش 80 کنترل شد کنترل رو 40 زده بود. فقط این کتاب رو خوندن؟ شاید کنترلشون خوب بوده؟
                          به هر حال من تا حالا داشتم از رو آریاز و پارسه می خوندم. شما خودتون ازرو این کتاب می خونید؟
                          اگه این کتاب از آریاز و پارسه خیلی بهتره برم از این به بعد سراغ این کتاب و آریاز و پارسه رو ول کنم.
                          نظر شما چیه؟ اخه قیمتش گرونه ومنم اینقدر کتابایی خریدم که تا حالا وقت نکردم حتی نگاشون کنم
                          بیشتر درسه یا تست؟ تستای قدیمی کنکورای سالای قبل (مهندسی هسته ای 58 :biggrin یا تالیفی جدید؟
                          دوست عزیز تعداد صحبتاتون زیاد بود :mrgreen:
                          اول از همه اینکه حتماً اون دوستتون درسای دیگه مثل سیگنال و الک رو خوب زدن، این اصلاً دلیل نمیشه که رتبه کنترل حتماً به درس کنترل ارتباط داشته باشه. من دوستی دارم که کنترلش رو 60 زد، اما رتبش 300 بود.

من خودم از روی این می خونم، البته پارسه رو هم خوندم. پارسه برای یاد گرفتن خوب نیست، اما برای مرور و یاد گرفتن یه سری نکته جدید خوبه. آریاز هم کلاً مده، اما میگن غلط زیاد داره. اما این کتاب خوب هم یاد داده. لا به لای درس، انواع و اقسام تست هم داره، اما نه خیلی قدیمی. مثلاً از 79 به قبل فکر نکنم اصلاً داشته باشه. اون قدیماش هم خیلی محدوده. اکثر تست هاش مال همین چهار پنج ساله ی قبله. تالیفی هم برای آموزش داره.

به نظر من الان یه کم برای شروع کردن یه کتاب جدید دیره. اما اگه پشت کار دارید و می تونید خیلی بخونید بگیریدش.

دیدگاه

من این کتاب رو امروز دیدم...یه دونه ازش تو یه کتاب فروشی پیدا کردم.کتاب خوبی بود اما نخریدم! اگر کسی تا الان اریاز رو خونده بهتره تغییر نده رفرنسش رو تست هاش تو همون روال بود و درسش کمی نکته ای تر و طبقه بندی تر شده تر بود مطالبش.یکسری هم تالیفی داشت.

اگر کسی بخواد از اول اینو بخونه خوبه اما واسه الان یکم دیره و حجمش زیاده. من خودم ترجیح دادم برای بار n+1 ام اریاز رو بخونم و تست های کنکور رو.

اریاز غلط داره اما اگه مسلط باشه کسی به کنترل راحت میشه غلطاشو پیدا کرد.
                            فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
                              دوست عزیز تعداد صحبتاتون زیاد بود :mrgreen:
                              اول از همه اینکه حتماً اون دوستتون درسای دیگه مثل سیگنال و الک رو خوب زدن، این اصلاً دلیل نمیشه که رتبه کنترل حتماً به درس کنترل ارتباط داشته باشه. من دوستی دارم که کنترلش رو 60 زد، اما رتبش 300 بود.

به نظر من الان یه کم برای شروع کردن یه کتاب جدید دیره. اما اگه پشت کار دارید و می تونید خیلی بخونید بگیریدش.
                              شرمنده مهندس که این همه سوال پیچت کردم
                              اینا رو می دونم فقط موندم این بچه های شما کنترلو چقدر خوب زدن؟
                              نگفتین که فقط همین کتاب رو خوندند؟ با این اوصافی که از درصدای کنترل میکنید من حدس میزنم کنترل امسال رو مثل ماشین پارسال بپیچونن.
                              اگه نوبتی هم باشه دیگه نوبت کنترله.
                              همونی که رتبش 80 شد ماشین پارسال رو 10% زده بود.
                              دنيا دو روز است:
                              يك روز با تو و يك روز عليه تو
                              روزي كه با توست مغرور مشو و روزي كه عليه توست مايوس نشو. چرا كه هر دو پايان پذيرند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sangesaria
                                شرمنده مهندس که این همه سوال پیچت کردم
                                اینا رو می دونم فقط موندم این بچه های شما کنترلو چقدر خوب زدن؟
                                نگفتین که فقط همین کتاب رو خوندند؟ با این اوصافی که از درصدای کنترل میکنید من حدس میزنم کنترل امسال رو مثل ماشین پارسال بپیچونن.
                                اگه نوبتی هم باشه دیگه نوبت کنترله.
                                همونی که رتبش 80 شد ماشین پارسال رو 10% زده بود.
                                به نظر من امسال پیچش یا تو کنترله یا تو الکترونیک. پارسال تو الکترونیک یه چندتا سوال افتضاح ساده بود :NO:

اما کلاً بچه های کنترل زیاد رو ماشین سرمایه گذاری نمی کنن، به جاش وقتش رو میذارن رو الک.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X