اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منابع ارشد (قبول شدگان ارشد نگاه بندازند)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منابع ارشد (قبول شدگان ارشد نگاه بندازند)

نوشته اصلی توسط riple
    به نظر شما اگه مغناطیس کلا بذاریم کنار کار اشتباهیه ؟
    کسی میدونی کدوم فصلش راحت تره و بیشتر ازش سوال میاد و چه کتابی ؟!!! oo:
    ببین پیشنهاد من اینه که بیا برای ارشد برو کنترل رو بخون. من پارسال توی پارسه برای کنترل میزدم، و توی تقریباً همه گرایشا (البته به جز قدرت) رتبم تقریباً یکی بود. یعنی نهایت در سطح 100 تا 200 تا فرق می کردن. البته دلیلش هم واضحه، مغناطیس که انقد سخته که اونایی هم که می خونن یا نمی تونن بزنن، یا اگه می زنن پر از غلط. یکی از دوستام که رتبش شد 54 قدرت 22 درصد مغناطیس زد. کلی غلط زده بود.
    از طرف دیگه ماشین هم با اینکه درس سخت و اعصاب خورد کنیه (البته به نظر من، چون من الکترونیکم) اما به مراتب ساده تر از مغناطیسه. در ضمن، الکترونیکی ها هم مغناطیس رو نمی تونن بزنن، و کنترلی ها هم نمی تونن زیاد ماشین بزنن.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
      ببین پیشنهاد من اینه که بیا برای ارشد برو کنترل رو بخون. من پارسال توی پارسه برای کنترل میزدم، و توی تقریباً همه گرایشا (البته به جز قدرت) رتبم تقریباً یکی بود. یعنی نهایت در سطح 100 تا 200 تا فرق می کردن. البته دلیلش هم واضحه، مغناطیس که انقد سخته که اونایی هم که می خونن یا نمی تونن بزنن، یا اگه می زنن پر از غلط. یکی از دوستام که رتبش شد 54 قدرت 22 درصد مغناطیس زد. کلی غلط زده بود.
      از طرف دیگه ماشین هم با اینکه درس سخت و اعصاب خورد کنیه (البته به نظر من، چون من الکترونیکم) اما به مراتب ساده تر از مغناطیسه. در ضمن، الکترونیکی ها هم مغناطیس رو نمی تونن بزنن، و کنترلی ها هم نمی تونن زیاد ماشین بزنن.

سلام مهندس ......
      ببخشید یادتون هست که ***دوستتون که رتبه 54 گرایش قدرت را آورده **از چه *جزوه ها و *کتابایی کنکوری و تستی برای هر کدام از درس های گرایش قدرت برای آمادگی کنکور ارشد برق-قدرت استفاده کرده؟.....و همین طور در بقیه درس ها چند درصد زده؟.....

** ممنون میشم اگر میدونید و اطلاع دارید بفرمائید ..... با تشکر از شما.موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MohandesMahdiyar

سلام مهندس ......
        ببخشید یادتون هست که ***دوستتون که رتبه 54 گرایش قدرت را آورده **از چه *جزوه ها و *کتابایی کنکوری و تستی برای هر کدام از درس های گرایش قدرت برای آمادگی کنکور ارشد برق-قدرت استفاده کرده؟.....و همین طور در بقیه درس ها چند درصد زده؟.....

** ممنون میشم اگر میدونید و اطلاع دارید بفرمائید ..... با تشکر از شما.موفق باشید.
        والا درصداش رو درست یادم نیست. اما کتاباش خیلی چیزای ویژه ای نبود. اما خوب تو تابستون کتاب درسیای مهم مثل ماشین بیم بهارا و مدار جبه دار رو هر 2 جلدش رو کامل خونده بود.
        کتابایی که یادمه می خوند:
        ماشین: پردازش (که کتابش به جز فصل اولش بقیش عین کتاب پارسس)
        کنترل: علوی (نویسنده این کتاب علیرضا الفی. استاد خودمون بود، و کتابش واقعاً برای کنترل عالیه. هر نکته ای رو که فکرش رو بکنید توش هست. ما همه از رو اون می خوندیم و بچه هامون خیلیاشون درصدای دور و بر 70 زدن)
        بررسی: پردازش، پارسه و فکر می کنم یه کتابی به اسم تور انداز
        مغناطیس: اوایل که رهیافت مغناطیس دیانی رو می خوند.
        مدار: پوران پژوهش، و مباحثی که وقت زیاد میاورد از رو پارسه هم می خوند.
        ریاضی ها رو هم فکر می کنم از رو کتابای نیکوکار می خوند. اینا رو درست یادم نیست

البته اون هم خیلی می خوند (شاید روزی 10-12 ساعت می خوند) هم خیلی باهوش بود. بر اثر یک اشتباه شاهرود قبول شده بود.
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

:applause: بچه ها بالا خره ارشد شرکت کردم
          انچه که هستی هدیه خداوند به توست
          و انچه که می شوی هدیه ی تو به خداوند است
          پس در زندگی بینظیر باش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط riple
            به نظر شما اگه مغناطیس کلا بذاریم کنار کار اشتباهیه ؟
            کسی میدونی کدوم فصلش راحت تره و بیشتر ازش سوال میاد و چه کتابی ؟!!! oo:
            اگه واقعا نمیتونید از پسش بر بیاید کنار گذاشتنش بهتر از خوندنشه...اما اینو هم بدونید مغناطیس با یکی دو مرتبه خوندن به جایی نمیرسه واقعا!!

اما با این حرف که ماشین راحتت تر از مغناطیسه مخالفم..این کاملا بستگی به شخص داره.

البته اینم مهمه که 30% مغناطیس تاثیرش توی رتبه کم نیست!
            فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشته جعفری
              اگه واقعا نمیتونید از پسش بر بیاید کنار گذاشتنش بهتر از خوندنشه...اما اینو هم بدونید مغناطیس با یکی دو مرتبه خوندن به جایی نمیرسه واقعا!!

اما با این حرف که ماشین راحتت تر از مغناطیسه مخالفم..این کاملا بستگی به شخص داره.

البته اینم مهمه که 30% مغناطیس تاثیرش توی رتبه کم نیست!
              خوب آره. من نظر خودم رو گفتم. اما خوب قبول کنید که فرمولای سخت برداری مغناطیس خیلی سخت تر از فرمولای اسکالر ماشینه. و ضمناً واقعاً 30 درصد زدن مغناطیس خیلی سخته ها! :mrgreen:

دیدگاه

خوب آره. من نظر خودم رو گفتم. اما خوب قبول کنید که فرمولای سخت برداری مغناطیس خیلی سخت تر از فرمولای اسکالر ماشینه. و ضمناً واقعاً 30 درصد زدن مغناطیس خیلی سخته ها! :mrgreen:
                30% مغناطیس سخته... اما همین سال پیش سه تا از سوالهای مغناطیس رو میشد خیلی راحت حل کرد!

فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

سلام من خلاصه ارشد شرکت کردم البته آزمایشی.آخه من ترم آخر کاردانی ام و اگه کارشناسی رو 3 ترمه تموم کنم تیر1391 لیسانس میگیرم و میتونم مهر سر کلاس ارشد بشینم. :wow:البته اگه قبول بشم.پس سال دیگه واقعیه و امسال آزمایشی :nice: اما درگیر کارآموزی و 2تا پروژه درسی ام وقت ندارم بخونم :cry:
                  جانم به فدای ائمه اطهار
                  می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
                    سلام من خلاصه ارشد شرکت کردم البته آزمایشی.آخه من ترم آخر کاردانی ام و اگه کارشناسی رو 3 ترمه تموم کنم تیر1391 لیسانس میگیرم و میتونم مهر سر کلاس ارشد بشینم. :wow:البته اگه قبول بشم.پس سال دیگه واقعیه و امسال آزمایشی :nice: اما درگیر کارآموزی و 2تا پروژه درسی ام وقت ندارم بخونم :cry:
                    خوب عزیز اصلاً ایرادی نداره که داری آزمایشی می خونی. اتفاقاً خیلی هم خوبه چون بیشتر منابع ارشد از درسای پایس، که فکر کنم شما بیشترش رو خونده باشی. البته من زیاد از درسای کاردانی خبر ندارم، امیدوارم حرفم درست باشه.
                    این جوری می تونی خودت رو تست کنی که واحدهایی رو که پاس کردی چقدرش رو واقعاً یاد گرفتی :read:

دیدگاه

خوب عزیز اصلاً ایرادی نداره که داری آزمایشی می خونی. اتفاقاً خیلی هم خوبه چون بیشتر منابع ارشد از درسای پایس، که فکر کنم شما بیشترش رو خونده باشی. البته من زیاد از درسای کاردانی خبر ندارم، امیدوارم حرفم درست باشه.
                      این جوری می تونی خودت رو تست کنی که واحدهایی رو که پاس کردی چقدرش رو واقعاً یاد گرفتی :read:
                      سلام حامد خان خوبی؟ مرسی.خوب خوندن واسه کنکور فرق داره.درس من خیلی خوبه ولی ارشده بابا :angry: در اون موردم حق با شماست من چون کنترلم فقط مدار2 کارشناسی رو نخوندم+سیگنال سیستم+الکترونیک2+آخرای کنترل خطی+الکترومغناطیس+بررسی سیستمهای قدرت+ریاضی ها+...... :eek: البته همه اینا مال کل گرایش ها میباشد :mrgreen:حالا جو کنکور میاد دستم
                      جانم به فدای ائمه اطهار
                      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام حامد خان خوبی؟ مرسی.خوب خوندن واسه کنکور فرق داره.درس من خیلی خوبه ولی ارشده بابا :angry: در اون موردم حق با شماست من چون کنترلم فقط مدار2 کارشناسی رو نخوندم+سیگنال سیستم+الکترونیک2+آخرای کنترل خطی+الکترومغناطیس+بررسی سیستمهای قدرت+ریاضی ها+...... :eek: البته همه اینا مال کل گرایش ها میباشد :mrgreen:حالا جو کنکور میاد دستم
                        اِ، جدی این همه درس کمتره؟ oo:
                        ببخشید واقعاً. آخه ما همه درسای ارشدیمون تو 5 ترم اول بود، دیگه خلاصه اشتباه شد :redface:

اما خوب در عوض مدار 1 که خوندی دیگه :icon_razz: تازه بررسی هم فقط برای قدرته.

دیدگاه

نه حامد جون بدک نیست.آخه ما کنترل خطی خوندیم و ریاضی کاربردی و کل ماشین ابزار دقیق و اندازه گیریم داره؟ اگه آره که ما خوندیم :rolleyes:مدار منطقیم خوندیم.از الک1 که سوال نمیاد :angry: همین دیگه
                          جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

نه حامد جون بدک نیست.آخه ما کنترل خطی خوندیم و ریاضی کاربردی و کل ماشین ابزار دقیق و اندازه گیریم داره؟ اگه آره که ما خوندیم :rolleyes:مدار منطقیم خوندیم.از الک1 که سوال نمیاد :angry: همین دیگه
                            چرا. کی گفته از الک 1 سوال نمیاد. ازش سوالم میاد، خوبم میاد. بخش سخت کنکور همین الک 1ه.

درسایی که میاد:

زبان تخصصی

معادلات، ریاضی مهندسی و آمار

مدار 1 و 2

کنترل خطی

سیگنال

الکترونیک

ماشین

البته اینایی که گفتم برای کنترله ها

دیدگاه

سلام حامد جان.ممنونم ازت. اما از این درسها:
                              زبانم توپه تقریبا، معادلات دیفرانسیل که خوندیم، مدار1 و نصف مدار2 رو خوندیم و 20 شدم کارشناسی ناپیوسته سراسریم 67% زدم.، کنترل خطی هم بجز نیکولز بوده و .. خیلی هارو خوندیم، سیگنال که اصلا نمیدونم چیه البته فوریه در حد لازم برای الک صنعتی بلدم(بدست آوردن ضرایب)، الک1+ op ampهارو توپ خوندیم با استاد استاداااا :wow: ولی کلا ازشون 4،5تا سوال میاد که با دیود ببندن که میبندن ما نخوندیم ، اما ماشین رو کامل بلدم ترنس DC&AC که خوبم فهمیدم خدارو شکر. فقط تکفاز رو وقت نکرد بگه+ماشینهای مخصوص.مدار منطقیم کامل بلدم. تمام؟خوب دیگه ببینم چقدر آبرو ریزی میکنم.راستش تمام این درسها رو جز ماشین 20 شدم ولی میگم کنکور یه چیز دیگست.راستی اندازه گیری نداره؟!!!!!!!!!!!!
                              جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

سلام حامد جان.ممنونم ازت. اما از این درسها:
                                زبانم توپه تقریبا، معادلات دیفرانسیل که خوندیم، مدار1 و نصف مدار2 رو خوندیم و 20 شدم کارشناسی ناپیوسته سراسریم 67% زدم.، کنترل خطی هم بجز نیکولز بوده و .. خیلی هارو خوندیم، سیگنال که اصلا نمیدونم چیه البته فوریه در حد لازم برای الک صنعتی بلدم(بدست آوردن ضرایب)، الک1+ op ampهارو توپ خوندیم با استاد استاداااا :wow: ولی کلا ازشون 4،5تا سوال میاد که با دیود ببندن که میبندن ما نخوندیم ، اما ماشین رو کامل بلدم ترنس DC&AC که خوبم فهمیدم خدارو شکر. فقط تکفاز رو وقت نکرد بگه+ماشینهای مخصوص.مدار منطقیم کامل بلدم. تمام؟خوب دیگه ببینم چقدر آبرو ریزی میکنم.راستش تمام این درسها رو جز ماشین 20 شدم ولی میگم کنکور یه چیز دیگست.راستی اندازه گیری نداره؟!!!!!!!!!!!!
                                نه، اندازه گیری جزو کنکور نیست. اما خیلی خوبه که این درسها رو بلدید. کنکور هم برای هر کسی یه تجربه ای داره. واقعاً تا خودتون تست نکنید نمیشه در موردش حرفی زد.
                                امیدوارم موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X