اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یکی بگه اصلا چرا XMEGA ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : یکی بگه اصلا چرا XMEGA ؟

نوشته اصلی توسط MAKHORSANDI
    دوست عزیز خیلی آتیشت تنده :eek: :eek: :eek: :eek:
    دوست عزیز من خودم این تاپیک را ایجاد کردم و xmega, avr را به چالش کشیدم. خود من گفتم که به نظرم یادگیری xmega اشتباهه و گفتم میخوام برم سراغ stm ها. حالا چطور شما تحلیل کردی که من از ARM خوشم نمیاد نمیدونم؟! من با در نظر گرفتن همه جوانب به این تنیجه رسیدم که در برخی پروژه ها استفاده از ARM به صرفه نیست. من یه پروژه سراغ دارم که یک محصول کنترل چپگرد راستگرد موتور هست. دو تا پتانسیومتر ورودی و دو تا سیگنال دیجیتال خروجی برای راست و چپ موتور. حالا شما بگو برای این پروژه از ARM باید استفاده کرد؟ من جایی که دیدم از یک میکرو 8 پین PIC به قیمت 1500 تومن استفاده کرد. لازمه بگم که یه شرکت داره اونو رو تیراژ 50 هزار تا تولید میکنه. این موضوع فقط یک معنی داره. اونم این که برای حرکت دادن یک پراید از موتو جت استفاده نمیکنن.
    نه بابا آتیش چیه. چیزی نگفتم که.
    اگه یه مقدار هم سریع نوشتم بخاطر این بود که عجله داشتم. در مورد تاپیکتون هم باید بگم که به من ربطی نداره که تاپیک مال کیه، این مهمه که چه اطلاعاتی ردوبدل میشه. متاسفانه بعضی اطلاعات نادرست شما ممکنه باعث گمراه کردن بعضی از دوستان مشتاق بشه. بیشتر افردای که توی این تاپیک بر زد ARM اظهار نظر کردن به نظر AVR کار میان تا امبددکار.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
      نه بابا آتیش چیه. چیزی نگفتم که.
      اگه یه مقدار هم سریع نوشتم بخاطر این بود که عجله داشتم. در مورد تاپیکتون هم باید بگم که به من ربطی نداره که تاپیک مال کیه، این مهمه که چه اطلاعاتی ردوبدل میشه. متاسفانه بعضی اطلاعات نادرست شما ممکنه باعث گمراه کردن بعضی از دوستان مشتاق بشه. بیشتر افردای که توی این تاپیک بر زد ARM اظهار نظر کردن به نظر AVR کار میان تا امبددکار.
      دوست عزید سه مورد بوده که گویا شما دچار سوتفاهم شدید:
      اول اینکه وقتی من گفتم کاربرد صنعتی ای کاش کلمه سبک را کنارش گذاشته بودم تا بشه "کاربردهای صنعتی سبک" تا شما دچار اشتباه نشید. و مثال پردازش تصویر را زدم چون بعید میدونم پردازش تصویر سبک داشته باشیم.

دوم اینکه وقتی میگم میکرو جدید میاد باید در نظر داشته باشیم که مدت ها بود همه بین میکرو های xmega و at91 و LPC دعوا داشتن. (بگذریم از صدها مدلی که هنوز تو ایران نیومده!) مهمترین برتری xmega به سری های دیگه در پروژه های متوسط قابلیت پردازش مناسب در برابر قیمت کم بود که یکدفعه میکروهای STM اومد و با قیمت پایینش و قدرت بالاش همه کاسه کوزه ها را شکست. حالا پس فردا معلوم نیست یه شرکت دیگه مثل samsung یا microchip یا atmel یا ...... یه میکرو با یک معماری جدید و خاص بزنه که از STM قوی تر باشه.

سوم اینکه میفرمایید اینجا همه avr کارن درست میگید. نا سلامتی اینجا فروم xmega هستش که زیر مجموعه ای از avr هستش. زمانی که میبینیم بک میکرو مثل at91 از اتمل میاد و کامپایلر توصبه شده هم atmel studio هست یک کتاب آموزشی هم داره و از طرف دیگه میبینم میکرو lpc هست که کامپایلر اون IAR یا keil هست و یک کتاب دیگه هم داره، به نظر میرسه stm ها هم داستان جدایی باشند. اگر اشتباه میگم تصحیح کنید.

دیدگاه

من یه پروژه سراغ دارم که یک محصول کنترل چپگرد راستگرد موتور هست. دو تا پتانسیومتر ورودی و دو تا سیگنال دیجیتال خروجی برای راست و چپ موتور. حالا شما بگو برای این پروژه از ARM باید استفاده کرد؟ من جایی که دیدم از یک میکرو 8 پین PIC به قیمت 1500 تومن استفاده کرد. لازمه بگم که یه شرکت داره اونو رو تیراژ 50 هزار تا تولید میکنه. این موضوع فقط یک معنی داره. اونم این که برای حرکت دادن یک پراید از موتو جت استفاده نمیکنن.
        سلام،
        LPC810M021FN8FP میکروکنترلر 32 بیتی ARM با فرکانس 30 مگاهرتز و قیمت کمتر از 0.5$ روی تعدادی که این محصول تولید میشه!! حالا اگر جت رو با قیمت کمتر از پراید بهتون بدن بازم پراید رو انتخاب میکنید؟!

http://www.mouser.com/ProductDetail/NXP-Semiconductors/LPC810M021FN8FP/?qs=sGAEpiMZZMtmz9NzafXQyhIvAjwTEyrk

در صورتی که امکانات بیشتر با قیمت حدود 1$ می خواهید این لیست رو هم ملاحظه کنید:
        http://www.mouser.com/Search/Refine.aspx?Keyword=lpc8
        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

دوست عزید سه مورد بوده که گویا شما دچار سوتفاهم شدید:
          اول اینکه وقتی من گفتم کاربرد صنعتی ای کاش کلمه سبک را کنارش گذاشته بودم تا بشه "کاربردهای صنعتی سبک" تا شما دچار اشتباه نشید. و مثال پردازش تصویر را زدم چون بعید میدونم پردازش تصویر سبک داشته باشیم.

دوم اینکه وقتی میگم میکرو جدید میاد باید در نظر داشته باشیم که مدت ها بود همه بین میکرو های xmega و at91 و LPC دعوا داشتن. (بگذریم از صدها مدلی که هنوز تو ایران نیومده!) مهمترین برتری xmega به سری های دیگه در پروژه های متوسط قابلیت پردازش مناسب در برابر قیمت کم بود که یکدفعه میکروهای STM اومد و با قیمت پایینش و قدرت بالاش همه کاسه کوزه ها را شکست. حالا پس فردا معلوم نیست یه شرکت دیگه مثل samsung یا microchip یا atmel یا ...... یه میکرو با یک معماری جدید و خاص بزنه که از STM قوی تر باشه.

سوم اینکه میفرمایید اینجا همه avr کارن درست میگید. نا سلامتی اینجا فروم xmega هستش که زیر مجموعه ای از avr هستش. زمانی که میبینیم بک میکرو مثل at91 از اتمل میاد و کامپایلر توصبه شده هم atmel studio هست یک کتاب آموزشی هم داره و از طرف دیگه میبینم میکرو lpc هست که کامپایلر اون IAR یا keil هست و یک کتاب دیگه هم داره، به نظر میرسه stm ها هم داستان جدایی باشند. اگر اشتباه میگم تصحیح کنید.
          آنونس(معرفی) XMEGA و میکروهای STM32 که از سری F1 شروع شد تقریبا با هم و در یک سال انجام شده(اگه اشتباه نکرده باشم توی سال 2007 بوده). متاسفم که اینو میگم ولی توی کشور ما که یه امبددکار درست و حسابی وجود نداره فکر می کردن همه دنیا فقط PIC و AVR هستش وگرنه همه دنیا هوشیار بودن. درسته که فروم XMEGA هستش ولی قرار نیست که دیگه فقط با XMEGA کار کنید!! فقط جهت یه نمونه ساده و واضح سایت فریکس رو ببینید. تقریبا همشون با ARM هم کار میکنن. جالب تر اینه که دیگه بیشتر با ARM کار میکنن تا AVR !!
          آقای کی نژاد هم اونجا پیش ما هستن. درست میگم آقای کی نژاد یا نه؟ جناب کی نژاد شما اظهارنظرهای کاربرای اونجا رو ندیدید؟ یادتون نیست؟ خیلی ها توی اونجا اعتقادشون بر اینه که دیگه AVR نهایتا تا 5 سال دیگه زیاد واسه امبدد کارها زنده نخواهد بود. ممکنه باشه مثل 8051 ولی واسه کارهای خیلی خاص. مثلا تولیداتی که قبلا تولید میشده و هنوز می خوان با همین AVR تولیدش رو ادامه بدن.
          دست بجنبودن رفیق! بجنب! قطعا با این وضعیت AVR توی بازار احتمال مرگش توی بازار امبدد واسه امبددکارها هستش! :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
            آنونس(معرفی) XMEGA و میکروهای STM32 که از سری F1 شروع شد تقریبا با هم و در یک سال انجام شده(اگه اشتباه نکرده باشم توی سال 2007 بوده). متاسفم که اینو میگم ولی توی کشور ما که یه امبددکار درست و حسابی وجود نداره فکر می کردن همه دنیا فقط PIC و AVR هستش وگرنه همه دنیا هوشیار بودن. درسته که فروم XMEGA هستش ولی قرار نیست که دیگه فقط با XMEGA کار کنید!! فقط جهت یه نمونه ساده و واضح سایت فریکس رو ببینید. تقریبا همشون با ARM هم کار میکنن. جالب تر اینه که دیگه بیشتر با ARM کار میکنن تا AVR !!
            آقای کی نژاد هم اونجا پیش ما هستن. درست میگم آقای کی نژاد یا نه؟ جناب کی نژاد شما اظهارنظرهای کاربرای اونجا رو ندیدید؟ یادتون نیست؟ خیلی ها توی اونجا اعتقادشون بر اینه که دیگه AVR نهایتا تا 5 سال دیگه زیاد واسه امبدد کارها زنده نخواهد بود. ممکنه باشه مثل 8051 ولی واسه کارهای خیلی خاص. مثلا تولیداتی که قبلا تولید میشده و هنوز می خوان با همین AVR تولیدش رو ادامه بدن.
            دست بجنبودن رفیق! بجنب! قطعا با این وضعیت AVR توی بازار احتمال مرگش توی بازار امبدد واسه امبددکارها هستش! :rolleyes:
            درسته، من اون تاپیک AVR Freaks رو که دو سه سال پیش در مورد XMEGA توش بحث شده بود دیده بودم. یادمه که اکثر SuperFreaks های فاروم (با پست بیش از 10000) هم از Atmel شاکی بودن و ARM رو ترجیح میدادن. حتی یک نفر گفته بود این مسئله که Atmel باگهای سیلیکونی XMEGA رو حل نمیکنه نشون میده خودشم نسبت به آینده اون امیدوار نیست (چون اصلاح Layout تراشه خیلی هزینه داره.)
            واقعیت اینه که ARM داره برای بیش از 30 شرکت بزرگ کار R&D و طراحی میکنه و هزینه هاش بین اینها سرشکن میشه پس طبیعیه که قیمت قطعه پایینتر باشه و معماری کاراتر و مطمئن تر باشه.
            یه پارامتری که دوستان مطرح کردن ملاحظات مربوط به تولید و صنعتی سازی محصول بود. در اینجا موضوعی که خیلی مهمه Long Term Availability یا Longevity یک قطعه است که معمولا حدود 10 تا 12 ساله. یعنی پس از این مدت قطعه منسوخ میشه و مجبور خواهید بود از قطعات Clone و غیراصلی استفاده کنید، بنابراین استفاده از میکروکنترلرهای مدرن یا Leading Edge این مزیت رو هم خواهد داشت که برای مدت طولانی تری قطعه در دسترس است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
              سلام،
              LPC810M021FN8FP میکروکنترلر 32 بیتی ARM با فرکانس 30 مگاهرتز و قیمت کمتر از 0.5$ روی تعدادی که این محصول تولید میشه!! حالا اگر جت رو با قیمت کمتر از پراید بهتون بدن بازم پراید رو انتخاب میکنید؟!
              http://www.mouser.com/ProductDetail/NXP-Semiconductors/LPC810M021FN8FP/?qs=sGAEpiMZZMtmz9NzafXQyhIvAjwTEyrk
              اگر پراید رو برا رفتن تا نونوایی لازم داشته باشید، بله، فکر میکنم معقولانه س ک پراید رو انتخاب کنید.

اینجا ب AVR کنایه میزنن ک قیمت بالاس و امکانات فلان و بهمان،
              ولی بنده حالا یا از روی جاهلی و کم تجربگی، یا ... دارم کم کم نتیجه میگیرم بجای پیشرفت ب سمت ARM ها بایس عقبگرد کنم ب tinyAVR ها و حتی پردازنده های رده خارج.

مثال عرض کنم دستگاه GSM ک پیاده کردم هست با tiny13. حتی یوزارت نداره و نرم افزاری کار کردم.
              خیلی ممنون میشم دوستی بیان ی آرم ارزون تر 1200ت رو تک فروشی ب بنده معرفی کنن.

زیاد دیدم ک رو بردای چینی تیراژ بالا از ی سری میکروی STC استفاده میکنن با قیمت های زیر 3 یوان!
              و بازم خواهش میکنم اگه دوستان دیتایی در موردشون دارن، امکانش اگه هست سهیم بشن...

اینم بیشتر خطاب ب Roholamin عزیز ک خیلی واسم محترمه:
              منم قبول دارم، آرم عالی، STmicroelectronics عاشقشم. cortex m3خیلی چیز شاخیه، ولی چند درصد فکر میکنی برا مصرف کننده یی ک میخاد تلفن کننده ی من رو، Main تحت شبکه ی منو، سخت افزار رابط منو، بخره و استفاده کنه، مهمه که تو این چی گذاشتن داره کار میکنه؟! یا بهتر بگم، برا چند درصد از مصرف کننده هام این مساله تعیین کننده س؟؟ :question: :question:

دیدگاه

آقایان
                تفاوت یک میکرو xmega و stm اگر 1000 تومان یا 1500تومان یا 2000 تومان باشد در تیراژ 1000 عدد چقدر تفاوت دارد?
                سه صفر جلوی این اعداد بگذارید!!!!!
                گویا کار تیراژ انجام نداده اید .
                اگر نه با سود بالای علم الکترونیک که hi teck محسوب میشود ,این رقم اصلا دیده نمیشود.

به جای کنایه زدن ,موضوع را به صورت دقیق بررسی کنید.
                از خودتان شروع کنید که مثلا در فلان پروژه از فلان میکرو استفاده کردم به این ادله بهتر است یا بدتر..
                همه ما دلیلی داریم..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
                  اگر پراید رو برا رفتن تا نونوایی لازم داشته باشید، بله، فکر میکنم معقولانه س ک پراید رو انتخاب کنید.
                  شما تا نونوایی با ماشین میرید؟ من فکر میکنم پیاده هم میشه رفت!! بعضی از کارها که خیلی ساده هستند اصلا نیازی به میکرو ندارند و برای کاهش هزینه میشه با استفاده از قطعات پسیو یا گیتهای منطقی اونها رو پیاده سازی کرد. در مورد چینی ها هم به نظر من اصلا الگوی خوبی نیستند چون نه به R&D اهمیت میدن و نه هیچ استاندارد و اصولی رو رعایت می کنند و فقط سعی شون اینه که یه کالای بی کیفیت رو با حداقل قیمت به بازار بدن و از اونجایی که تیراژ تولیداتشون هم بسیار بالاست ارزش افزوده چنین محصولاتی بسیار پایینه و رقابت با اونها بسیار مشکله. به نظر من بهتره در زمینه هایی فعالیت داشته باشیم که محصولاتمون ارزش افزوده بالاتری داشته باشه و تا این حد وابسته به قیمت قطعه نباشه.

در ضمن این مقاله توضیح میده که چرا باید از میکروکنترلرهای با فناوری روز (Leading Edge) در محصولات حساس به قیمت (Cost Sensitive) استفاده کرد:
                  http://files.iccmedia.com/pdf/ecefeb13/ecefeb13-page32-cost-sensitive-applications-benefit-from-leading-edge-microcontrollers.pdf

موفق باشید :job:

دیدگاه

سلام
                    من تصمیم گرفتم stm یاد بگیرم . دیگه ال پی سی هم کار نمیکنم . فقط موندم با کتاب آرم at91 چیکار کنم که خریدم . :mrgreen:
                    احساس میکنم واسه کارهای ساده با همین 32 و 8 و 64 و ... میشه کار کنم لزومی نداره فرصت بزارم روی ایکس مگا . به جاش یک میکروی فرکانس بالا کار می کنم مثل stm . البته ال پی سی هم خوبه . ولی اینطور که معلومه قیمت های stm هم مناسبتره و هم جدیدتره .
                    فقط دوستان که با این ارم های stm آشنایی دارند بیان و چند تا پی دی اف به ما بدن واسه شروع . انگلیسی هم باشه اشکالی نداره سعی می کنیم ترجمه کنیم .
                    بعد یه مشکل دیگه ای هم هست پروتیوس من این میکروی آرم رو نداره جالبتر اینه که ایکس مگا هم نداره .

مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : یکی بگه اصلا چرا XMEGA ؟

سلام،

نمونه ای که گفتید روی 10 هزار تا قیمتش نیم دلار میشه. به علاوه فاقد adc هست که از این لحاظ از attiny کم میاره (البته اگر توی بازار ایران این قطعه یافت بشه). به علاوه که آی سی های attiny13 الان توی بازار ایران با قیمت 1000 تومن روی تعداد بالا عرضه میشه. یعن از لحاظ قیمت هنوز قابل بررسی هست. :NO: :NO:
                      ولی باید یک اعتراف بکنم و این که انتظار چنین چیزی را نداشتم از لحاظ سرعت و مقادیر حافظه بالاتر از attiny هست. :icon_razz: :icon_razz:

کم کم فکر میکنم که میکرو avr این شعر جواد یساری را میخواد برامون بخونه:

سپیده دم اومد و وقت رفتن
                      حرفی نداریم ما برای گفتن
                      حرفی که بوده بین ما تموم شد
                      این جا برام نیست دیگه جای موندن
                      من میرم از زندگی تو بیرون
                      یادت باشه خونمو کردی ویرون

دیدگاه

شما تا نونوایی با ماشین میرید؟ من فکر میکنم پیاده هم میشه رفت!! بعضی از کارها که خیلی ساده هستند اصلا نیازی به میکرو ندارند و برای کاهش هزینه میشه با استفاده از قطعات پسیو یا گیتهای منطقی اونها رو پیاده سازی کرد. در مورد چینی ها هم به نظر من اصلا الگوی خوبی نیستند چون نه به R&D اهمیت میدن و نه هیچ استاندارد و اصولی رو رعایت می کنند و فقط سعی شون اینه که یه کالای بی کیفیت رو با حداقل قیمت به بازار بدن و از اونجایی که تیراژ تولیداتشون هم بسیار بالاست ارزش افزوده چنین محصولاتی بسیار پایینه و رقابت با اونها بسیار مشکله. به نظر من بهتره در زمینه هایی فعالیت داشته باشیم که محصولاتمون ارزش افزوده بالاتری داشته باشه و تا این حد وابسته به قیمت قطعه نباشه.
                        نونوایی رو ک مثال عرض کردم، ولی نونوایی بربری بله :biggrin:

حقیقتش در مورد کارهای ساده، نظرتون محترمه، ولی زیاد مطمین نیستم، چون المان های منطقی و گیت ها و... هم هزینه ها و مشکلات خودشونو دارن.
                        پورت کردن کار ب محیط نرم افزاری تا حد زیادی مشکلات کارو قابل پیش بینی تر و در کل دیباگ و ارتقا سیستمو ساده تر میکنه.
                        برا همین کاربرد ها STC و موارد مشابه رو جالب دیدم ک سورس زیادی در موردشون ندارم yon.ir/7M03 و yon.ir/5829 .
                        البته tiny13 و 24 فعلن خیلی قابلیت کشف نشده دارن. :nerd:

اما با نیمه ی دوم صحبتتون رفتم تو فکر حقیقتش.
                        در کل هدفم از محدود کردن خودم از نظر سخت افزاری و صرفه جویی تو این مساله، قدرت ریسک تولید بالاتر هست.
                        در هر صورت منطقی نیست ک با هر 100 تومان کاهش هزینه ی تمام شده، قیمت فروش رو هم 100 ت بیارم پایین، ولی فکر میکنم من_ بدون سرمایه ی مالی قابل قبول رو ی ذره نسبت ب رقبای وارد کننده و ... قوی تر یا ایمن تر میکنه... مرسی :smile:

دیدگاه

یه سری میکروهای 8 بیتی STM8 هستن که جدیدا بازارشون داغ شده مدل ساده اون STM8S003F3P6 هستش که 1700 تومن قیمت داره و مثل AVR هنوز تقلبیاش تو بازار پر نشده که می تونه جایگذین خوبی واسش باشه. تو همون پکیج یه مدل STM32 با پارت نامبر STM32F030F4P6 وجود داره با قیمت 3900 با فرکانس 48 مگاهرتز. با این میکرو کار کردم خیلی ازش راضیم و اصلا تا بحال خطا نداده به من.

دیدگاه

در مورد ST هیچ بحثی نیست که میکروکنترلرهای با امکانات خوب و قیمت مناسبی تولید میکنه. اما یکی از مهمترین دلایلی که هنوز منو به LPC پایبند کرده وجود میکروکنترلرهای Multicore مثل LPC4357 یا LPC4370 در این خانواده است. مثلا امکانات قطعه LPC4370 رو ملاحظه بفرمایید:
                            http://www.mouser.com/ProductDetail/NXP-Semiconductors/LPC4370FET100E/?qs=sGAEpiMZZMsoIvTP6m9%252bn0fpeDRkEkAc
                            این میکروکنترلر مجهز به دو هسته Cortex-M0 و یک Cortex-M4 با واحد FPU و فرکانس 204 مگاهرتز است و رو تعداد 1000 عدد فقط 5$ قیمت داره!! نکته بسیار جالب اینه که این قطعه مجهز به ADC دوازده بیتی 80 مگاسمپل است که در حال حاضر قیمت یک چنین ADC به تنهایی از قیمت این میکروکنترلر بیشتر است!! در واقع شما با 5 دلار که کمتر از قیمت یک ATmega128 هست یک میکروکنترلر 3 هسته ای می خرید که بیش 600 مگاهرتز بهتون توان پردازش میده و کلی امکانات پیشرفته و متنوع در اختیارتون میزاره (282 کیلو بایت RAM، اترنت، دو پورت USB با سرعت Hi-Speed، کنترلر LCD و حافظه خارجی و ...).
                            در حال حاضر NXP تنها شرکتیه که میکروکنترلر چند هسته ای با این توان، امکانات و قیمت فوق العاده عرضه کرده و ST و سایر رقبا هنوز چنین محصولی به بازار ندادن.

دیدگاه

در مورد ST هیچ بحثی نیست که میکروکنترلرهای با امکانات خوب و قیمت مناسبی تولید میکنه. اما یکی از مهمترین دلایلی که هنوز منو به LPC پایبند کرده وجود میکروکنترلرهای Multicore مثل LPC4357 یا LPC4370 در این خانواده است. مثلا امکانات قطعه LPC4370 رو ملاحظه بفرمایید:
                              http://www.mouser.com/ProductDetail/NXP-Semiconductors/LPC4370FET100E/?qs=sGAEpiMZZMsoIvTP6m9%252bn0fpeDRkEkAc
                              این میکروکنترلر مجهز به دو هسته Cortex-M0 و یک Cortex-M4 با واحد FPU و فرکانس 204 مگاهرتز است و رو تعداد 1000 عدد فقط 5$ قیمت داره!! نکته بسیار جالب اینه که این قطعه مجهز به ADC دوازده بیتی 80 مگاسمپل است که در حال حاضر قیمت یک چنین ADC به تنهایی از قیمت این میکروکنترلر بیشتر است!! در واقع شما با 5 دلار که کمتر از قیمت یک ATmega128 هست یک میکروکنترلر 3 هسته ای می خرید که بیش 600 مگاهرتز بهتون توان پردازش میده و کلی امکانات پیشرفته و متنوع در اختیارتون میزاره (282 کیلو بایت RAM، اترنت، دو پورت USB با سرعت Hi-Speed، کنترلر LCD و حافظه خارجی و ...).
                              در حال حاضر NXP تنها شرکتیه که میکروکنترلر چند هسته ای با این توان، امکانات و قیمت فوق العاده عرضه کرده و ST و سایر رقبا هنوز چنین محصولی به بازار ندادن.
                              اگه اشتباه نکنم خود nxp از رو همین یه برد داشت که باهاش اسکوپ و لاجیک آنالایزر میشد ساخت با مشخصات قابل قبول
                              : )
                              کلا NXP برند دوس داشتنیه : )
                              زندگي آن چه که زيسته ايم نيست ، بلکه آن چيزي است که از گذشته به خاطر داريم ...گابريل گارسيا مارکز

دیدگاه

..
                                به قول معروف ثامبز اپ!
                                قیمت خیلی مناسبه-رو یکی 10 دلار هم بگیم- میشه 35 تومن! خیلی میکروی خوبیه تنها بدیش بال گرید بودنش هست که تو پی سی بی جبران میکنه قیمت رو!
                                به هر حال نوشتم تو لیست سفارش خارج بعدی!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X