اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد تولید PCB به روش پرینت و اتو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چند سوال در مورد تولید PCB به روش پرینت و اتو

از عکس معلومه دوتا شیشه اسیدم خالی کردی ... ولی با این حال بازم تاثیر نداشته :mrgreen: صد رحمت به پودری های خودمون ...
    از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

پاسخ : چند سوال در مورد تولید PCB به روش پرینت و ا&

نوشته اصلی توسط mojtaba_led
      نه آقا خودش گفت این اسید مایع است دردسرش کمتره!!!!!!!!
      اون فلاکس هم که میگید فکر کنم ، دارمش ظرفش مثل آمپوله برای لحیم کاری استفاده میشه دیگه ؟

رفتم الان بهش یه سری زدم دیدم شده آدامس !

آقا ما نخواستیم .
      فلاکس چند نوع داره آخه. ماژیکی- سرنگی- لیتری . . .
      جان خودم فکر کنم بهت فلاکس داده! (البته شک دارم. بهتره اساتید فلاکس باز نظر بدن. منتها نوشته های روی بطریت رو سرچ کردم فقط درباره فلاکس آورد!!!)
      چقدر باهات حساب کرد؟؟؟

یه احتمال هم میشه داد!!! اسیده چینی و یا قلابی و یا مورد دار بوده!!!!!

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

دوستان همونطور که قول داده بودم فیلم از مراحل چاپ توسط خودم به روش اتو رو میگذارم
        فقط یک نکته اینکه من داشتم کار میکردم و دوستم فیلمبرداری میکرد در مرحله ای که آب اضافه کردم دوستم فیلمبرداری نکرد برای همین دوباره سکانس رو گرفتیم!برای همین مقدار آب بیشتر شد و هوا هم به شدت سرد بود به همین دلیل برد کمی دیرتر اسید کاری شد!
        اگه باور ندارین یه فیلم دیگه بگیرم ....!
        فیلم هم کیفیتش رو پایین آوردم تا همه بتونن دانلود کنند
        http://www.4shared.com/video/OuWf_CPa/Untitled2.html
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

ممنون و مرسی
          قبولت داریم مهندس
          دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

دیدگاه

ممنون جناب کاخکی.
            کلی حال کردم با اون روش جوهر نمک و آب اکسیژنه!!! :biggrin:
            منتها هنوز وقت نکردم برم تهیه کنم و عملی تستش کنم.(راستی اشکالی نداره که مواد رو ترکیب کنیم و تو یه ظرف نگه داریم و برای بعدها دیگه هی مجبور نباشیم قاطی کنیم؟)

با سپاس
            درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
            بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
              ممنون جناب کاخکی.
              کلی حال کردم با اون روش جوهر نمک و آب اکسیژنه!!! :biggrin:
              منتها هنوز وقت نکردم برم تهیه کنم و عملی تستش کنم.(راستی اشکالی نداره که مواد رو ترکیب کنیم و تو یه ظرف نگه داریم و برای بعدها دیگه هی مجبور نباشیم قاطی کنیم؟)

با سپاس
              نه این کار رو نکنید
              هم گاز تولید میکنه هم بعد از چند ساعت خاصیتش رو از دست میده.
              راستی دیدین دستمو زدم توی اون اسید هیچی نشد؟ حالا هی بگین خطرناکه!!!
              پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

درسته که هیچی نمیشه. منتها کافیه دستتون کمی بریدگی داشته باشه و یا پوستتون حساس باشه!
                اونوقت میبینید که یه چیزایی میشه

جوهر نمک در دراز مدت به پوست آسیب [-X
                راستی آب اکسیژنه چن چوق میگیرید؟
                اون 20 لیتری رو همینطوری گرفتید و یا لیتری هم میدن؟

بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                  درسته که هیچی نمیشه. منتها کافیه دستتون کمی بریدگی داشته باشه و یا پوستتون حساس باشه!
                  اونوقت میبینید که یه چیزایی میشه

جوهر نمک در دراز مدت به پوست آسیب [-X
                  راستی آب اکسیژنه چن چوق میگیرید؟
                  اون 20 لیتری رو همینطوری گرفتید و یا لیتری هم میدن؟
                  بله اونجوری اگه باشه آبلیمو هم آدم رو میفرسته فضا اسید که جای خودش شو داره
                  لیتری 2500 فکرکنم
                  20 لیتر آب اکسیژنه +20 لیتر جوهر نمک شد 70 تومن.به صورت فله تو اون ظرفها گرفتم

دیدگاه

سلام
                    دوستان من دیروز به روش جناب حسنی داشتم یه بوردی میزدم ولی حواسم نبود موقعی که میخواستم از جوهر نمک استفاده کنم یه خورده از اون گازش رو استنشاق کردم( تمام وجودم سوخت ) سرمام خورده بودم الان یه احساس بدی تو گلوم دارم

اینو گفتم که اگه احیانا خواستید از این روش استفاده کنید مواظب این گاز جوهر نمک باشید در ضمن آقا این روش محشره و همونطور که جناب حسنی فرمودند کارتون به دقیقه نمیکشه و درمیاد حتما یه بارم شده امتحان کنید فقط مراقب باشید (آخ گلوم)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : چند سوال در مورد تولید PCB به روش پرینت و ا&

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
                      من نمیتونم گارانتی کنم که اگه شما برین این پرینتر رو بخرین همچین مشکلاتی پیش نمیاد ولی مال من و یکی دیگه که ازهمین پرینتر داره هیچ مشکلی نداره
                      پرینتر من هم ساخت چینه و تا حالا 5 کارتریج نو و البته اصل براش خریدم(کارتریجاش چند نوع خوب و بد بداره که متعصفانه جنس اصل خیلی گرونه)
                      کاغذ زردی که من استفاده میکنم مال این کاغذهای A4 برچسبی هستش.هم سایزش بزرگه و هم خیلی نازک نیست.متعصفانه این کاغذها هم نوع کیفیت پایین ترش هم ریخته تو بازار و روی اونها زیاد خوب در نمیاد و شناخت جنس خوب و بد یکم تجربه میخواد (رنگ جنس بد یکم تیره تره و اگه جلوی نور بگیری به میزان خیلی کمی مثل پلاستیک های زباله مشکی که لکه لکه هستن لک داره)
                      خلاصه اگه جنس خوب گیر بیاری برای فیبر یک رو دیگه کارت راحته بردهایی با کیفیت عالی میتونی تولید کنی
                      سلام
                      دوست عزیز من از روشهای زیادی (کاغذ گلاسه ،کاغد افست ،ورق ترانس پارنت)استفاده کردم ولی اونجوری که باید بشه نشده واکثرا موقع کندن کاغذ(خیس شدن کاغذ) خطوط کنده میشه .این
                      ((کاغذ زردی که من استفاده میکنم مال این کاغذهای A4 برچسبی هستش.)) .این کاغذهای زرد بصورت جدا تو بازار نیست ؟ باید حتما با برچسبش بگیرم ؟؟

تو یه سایت یه مقاله برا PCB گذاشته بود از طلق نسوز یا کاغذ ترانس پارنت استفاده کرده بود منم استفاده کردم ولی جواب نداد نمیدونم مشکل از کجاس.(از حرارت زیاد یا حرارت کم یا پرینتر هست )

مقاله رو قرار میدم ببینید بد نیست
                      http://www.up.98ia.com/images/r5c8l6lflnjfy731xd4z.pdf
                      یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
                        بله اونجوری اگه باشه آبلیمو هم آدم رو میفرسته فضا اسید که جای خودش شو داره
                        لیتری 2500 فکرکنم
                        20 لیتر آب اکسیژنه +20 لیتر جوهر نمک شد 70 تومن.به صورت فله تو اون ظرفها گرفتم
                        اقای کاخکی من اب اکسیژنه از کالای پزشکی گرفتم بسته بندی هم بودش 1 لیتر 5 هزارتومان .درصدشم خیلی پاین بود چون وقتی استفاده میکردم حدودا نیم ساعت تا 1 ساعت طول میکشید تا برد رو پاک کنه. یه جا دیگه سوال گرفتم .گفت غلظت بالا لیتری 8500 تومان .
                        نسبت به شما که گرفتید 2500 /خیلی گرون هست و کیفیتم نداره.شما از چه مغاز ه ای گرفتید؟؟چون هر جا رفتم میگه فقط کالای پزشکی،،اونام فقط درصد پایین و بسته بندی شده دارنن

دیدگاه

من از کالای طبی مشهد خیابان دکتری گرفتم
                          در ضمن کیفیت جوهر نمک هم خیلی مهمه

دیدگاه

دکی جان این کاغذ های زرد پشت برچسب به کاغذ های موم (moom) معروفه !!!
                            در ضمن اگر عکس MRI (کلفت تره و اگه تکنوش بدین صداش بیشتره ) رو استفاده کنید خیلی راحتر از اینهاست البته عکس رادیولوژی (نازک و زیاد صدا نداره ) اصلا فایده نداره چون زیر اتو سریع جمع میشه اما هیچ کدوم نمی سوزن !! البته قبلش با وایتکس باید عکسشون رو پاک کنید !! البته این ها رو می تونید از سیم پیچی ها بگیرید چون بین سیم پیچ های ترانس استفاده میشه !!

بهتره برای کندن کاغذ بعد از اتو یه 5 دقیقه توی آب باشه بعد با یه مسواک پاکش کنید !! البته باید طوری اینکار رو انجام بدین که کاغذ چرک بده تا طرح از بین نره !!!

بهتره که توی پرینترت از جوهری استفاده کنی که جوهرش روشن تر هستش !! یعنی موقع شارژ باید جوهری رو انتخاب کنی که براق هست جوهر مات بدرد نمی خوره . در ضمن این جوهر کم گیر می یاد و بعضی ها واسه همین هر دفعه که شارژ کارتریجشون تموم میشه یدونه کارتریج نوع می خرن چون اون ها جوهرشون اصله !!!

پرینت با dpi300 یا پایینتر (غلظت چاپ جوهر پرینتر باید این باشه که برجستگی جوهر چاپ شده با دست احساس بشه)

در ضمن یه روش ساده هم هست که هرچی رو کاغذ چاپ کردی به راحتی منقل میشه اما به تکون خوردن کاغذ موقع اتو کشی خیلی حساسه اونم این که قبل از اینکه کاغذ رو روی فیبر بزاری یه خورده اسپری تمیز کننده مثل ناهید یا اسپری چسب 1.2.3 بریزی رو فیبر البته اسپری حشره کش هم می تونی !!

موفق باشید !
                            ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیان
                              دکی جان این کاغذ های زرد پشت برچسب به کاغذ های موم (moom) معروفه !!!
                              در ضمن اگر عکس MRI (کلفت تره و اگه تکنوش بدین صداش بیشتره ) رو استفاده کنید خیلی راحتر از اینهاست البته عکس رادیولوژی (نازک و زیاد صدا نداره ) اصلا فایده نداره چون زیر اتو سریع جمع میشه اما هیچ کدوم نمی سوزن !! البته قبلش با وایتکس باید عکسشون رو پاک کنید !! البته این ها رو می تونید از سیم پیچی ها بگیرید چون بین سیم پیچ های ترانس استفاده میشه !!

بهتره برای کندن کاغذ بعد از اتو یه 5 دقیقه توی آب باشه بعد با یه مسواک پاکش کنید !! البته باید طوری اینکار رو انجام بدین که کاغذ چرک بده تا طرح از بین نره !!!

بهتره که توی پرینترت از جوهری استفاده کنی که جوهرش روشن تر هستش !! یعنی موقع شارژ باید جوهری رو انتخاب کنی که براق هست جوهر مات بدرد نمی خوره . در ضمن این جوهر کم گیر می یاد و بعضی ها واسه همین هر دفعه که شارژ کارتریجشون تموم میشه یدونه کارتریج نوع می خرن چون اون ها جوهرشون اصله !!!

پرینت با dpi 600 یا پایینتر (غلظت چاپ جوهر پرینتر باید این باشه که برجستگی جوهر چاپ شده با دست احساس بشه)

در ضمن یه روش ساده هم هست که هرچی رو کاغذ چاپ کردی به راحتی منقل میشه اما به تکون خوردن کاغذ موقع اتو کشی خیلی حساسه اونم این که قبل از اینکه کاغذ رو روی فیبر بزاری یه خورده اسپری تمیز کننده مثل ناهید یا اسپری چسب 1.2.3 بریزی رو فیبر البته اسپری حشره کش هم می تونی !!

موفق باشید !
                              متشکرم :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

دوستان من عددی نیستم در مقابل همتون ولی اون چیزی که من عملی تست کردم 2 موضوع مهم توش رعایت شده بود یکی اینکه پرینت لیزری که میگرفتم با کیفیت 600dpi یا بالاتر بود دوم اینکه 20 دقیقه بااتو ماشین بازی میکردم روی لایه ی مسی تا برنگ زرد در میومد که خوب همه میدونید و موقع کندن کاغذ هیچ مشکلی براش پیش نمیو مد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X