اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت اینورتر سینوسی خالص - Pure Sine Wave Inverter

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت اینورتر سینوسی خالص - Pure Sine Wave Inverter

نوشته اصلی توسط Sina1359
    سلام آروین خان گل گلاب
    آروین جان زیر دیپلوم صحبت کنید :mrgreen: من بلد نیستم با اسکوپ جریانو بگیرم
    البته اسکوپ برای ولتاژ ساخته شده ولی شنیدم جریان را هم با روشی اندازه گیری میکنند ولی
    من بلد نیستم :redface:
    یه مقاومت یک اهم توان بالا با بار سری کن و پراب رو بزن دوسر اون مقاومت یک اهم به همین راحتی :icon_razz:

تصحیح در لغت موازی به سری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
      یه مقاومت یک اهم توان بالا با بار [glow=red,2,300]موازی[/glow] کن و پراب رو بزن دوسر اون مقاومت یک اهم به همین راحتی :icon_razz:
      چرا موازی کنه اینطوری 220 آمپر از مقاومته رد میشه و خروجی صفر میشه و ماسفت های h_bridge نابود میشن
      فک کنم حواستون نبوده که اینو نوشتین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
        چرا موازی کنه اینطوری 220 آمپر از مقاومته رد میشه و خروجی صفر میشه و ماسفت های h_bridge نابود میشن
        فک کنم حواستون نبوده که اینو نوشتین
        زرشک! راست میگی اصلا حواسم نبود سری کن سری موازی نکنی ممنون آقا اشکان خوب شد زود گفنی

دیدگاه

میخای مارو بکشی آروین :mrgreen:
          فهمیدم به چه صورتیه , اولین وقتی که پیدا کردم میرم بازار و یک مقاومت آجری یک اهم میخرم
          فقط یک نکته , پراب و سیم گیره زمین اونو به دو سر مقاومت سری شده وصل کنم یا باید از دو
          پراب جداگانه و دو کانال استفاده کنم و هر طرف مقاومت را به یک پراب جداگانه وصل کنم؟
          اگر بتونی یک شکل پینت ویندوزی بزاری ممنون میشم....
          آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
          مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
          _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sina1359
            فهمیدم به چه صورتیه , اولین وقتی که پیدا کردم میرم بازار و یک مقاومت آجری یک اهم میخرم
            فقط یک نکته , پراب و سیم گیره زمین اونو به دو سر مقاومت سری شده وصل کنم یا باید از دو
            پراب جداگانه و دو کانال استفاده کنم و هر طرف مقاومت را به یک پراب جداگانه وصل کنم؟
            با لامپ رشته ای هم میشه یه لامپ رشته ای با بار سری کن و دوسر اونو به پراب اسکوپ وصل کن یدونه پراب هم کافیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sina1359
              یکی از پرابها رو بردار اونیکی رو یزار کنار.
              گیره سوسماریشو بزن یه طرف مقاومت اون سوزنش یا اگر از سر قلاب مانندش استفاده میکنی اونم بزن سردیگه مقاومت.
              برای مقاومت هم میتونی از سیم استفاده کنی یه جریان از یه سیم نازک عبور بده ببین کیی نسبت به افت ولتاژ دوسرش میشه 1 اهم . لامپ هم مقاومت خطی نیست با افزایش دما مقاومنش زیاد میشه...

دیدگاه

سلام
                یه سوال داشتم من با یه اینورتر 220ولت مربعی دارم ولی میخوام اون مربعی تبدیل به سینوسی کنم میشه یه راهنمایی کنید که چطور میتونم یه چیزایی هم تو لینک زیر نوشتم.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...6513.msg757737
                شمر ۱۴۰۰سال پیش مُرد؛شمر زمانت بشناس.
                [img width=400 height=100]http:///uploads/140623781981451.png[/img]
                [glow=green,2,100]یاحسین تشنه لب[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عمو LED
                  سلام
                  یه سوال داشتم من با یه اینورتر 220ولت مربعی دارم ولی میخوام اون مربعی تبدیل به سینوسی کنم میشه یه راهنمایی کنید که چطور میتونم یه چیزایی هم تو لینک زیر نوشتم.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...6513.msg757737
                  سلام دوست عزیز
                  اگر صفحات اول تاپیک را مطالعه بفرمایید ,
                  میبینید که ما قبلا روی این مورد کار کردیم و جوابی نگرفتیم
                  دلایل آن را هم اساتید توضیح دادند .... موفق باشید
                  مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
                  _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

این نوشته ها در پیغام خصوصی ردو بدل شده است و بد ندیدم دوستان هم مطالعه بفرمایند...:

نوشته اصلی توسط .کاظمی
                    سلام
                    مطلبتون درمورد اینورتر سینوسی دیدم.
                    میخواستم بدونم میتونین برام یه 100واتش بسازین؟
                    هزینش چقدر میشه؟ هم 50وات و 100 وات و 500 وات .
                    برای یکی از دوستام میخوام.شما تمام مطالب گذاشتین (محبت کردین)خودم وقت درست کردنش نداشتم.
                    برای یه موتور میخواد که حدود 20وات مصرفیشه.
                    خوب هستید دوست عزیز؟
                    راستش را بخواهید من در فکر ساخت یک اینورتر سینوسی ارزان بودم که بتوانم
                    نصبت به اینورتر های برند دار تایوانی که تازه نصبت به مدلهای امریکایی و آلمانی
                    ارزانتر بودند , قیمتی پایین تر طراحی کنم و اگر شد , نمونه ارزان ایرانی آن را
                    وارد بازار کنم (چون چینی ها خیلی بی کیفیت بودند) که اینورتر کیفیت دار و
                    استاندارد و ارزان قیمت کارسپای چینی وارد بازار شد که قیمتی فوق العاده خوب
                    دارد , من خودم دو مدل 400 و 1000 واتش را تست کردم که بهترین موج را داشت و
                    در کنار 200 وات کوتکم تست گرفتم که کیفیت موجی همانند آن را داشت
                    در بارهای مختلف تست گرفتم و همانند کوتک هیچ تغییر محسوسی در موج به وجود
                    نیامد و THD آن زیر 2.3 درصد در بارهای مختلف بود.....
                    بیشتر از همه قیمتش است که مدل 400 واتش 200 تومان و 1000 آن را 550 خریده
                    بودند (دوستانی که به من دادند تست بگیرم...) مدل 600 واتش هم 350 تومان
                    با این قیمتها و چنین کیفیت موجی , هیچوقت نمیتوان یک اینورتر سینوسی با این
                    کیفیت و قیمت ساخت.... پس بی خیال تولید آن شدم.... به نظرم به دوستتون پیشنهاد
                    خرید یک کارسپای (caspa) ششصد وات را بدهید یا اگر توان کم میخواهد یک 400 وات
                    را خریداری کنید , بدانید که بد ترین کیفیت طراحی خودمان هم به این قیمت نمیرسد
                    استاندارد اروپا و آمریکا را دارد و اول من دوستم را برای خرید 1000 وات دعوا کردم ولی
                    بعد تست در توان بالا و بارهای مختلف , حرفهایم را پس گرفتم :mrgreen:...تا هفته پیش که 400
                    وات آن را هم به دست آوردم و تست گرفتم که همانند 1000 آن با کیفیت بود....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sina1359
                      این نوشته ها در پیغام خصوصی ردو بدل شده است و بد ندیدم دوستان هم مطالعه بفرمایند...:

سلام کاظم خان
                      خوب هستید دوست عزیز؟
                      راستش را بخواهید من در فکر ساخت یک اینورتر سینوسی ارزان بودم که بتوانم
                      نصبت به اینورتر های برند دار تایوانی که تازه نصبت به مدلهای امریکایی و آلمانی
                      ارزانتر بودند , قیمتی پایین تر طراحی کنم و اگر شد , نمونه ارزان ایرانی آن را
                      وارد بازار کنم (چون چینی ها خیلی بی کیفیت بودند) که اینورتر کیفیت دار و
                      استاندارد و ارزان قیمت کارسپای چینی وارد بازار شد که قیمتی فوق العاده خوب
                      دارد , من خودم دو مدل 400 و 1000 واتش را تست کردم که بهترین موج را داشت و
                      در کنار 200 وات کوتکم تست گرفتم که کیفیت موجی همانند آن را داشت
                      در بارهای مختلف تست گرفتم و همانند کوتک هیچ تغییر محسوسی در موج به وجود
                      نیامد و THD آن زیر 2.3 درصد در بارهای مختلف بود.....
                      بیشتر از همه قیمتش است که مدل 400 واتش 200 تومان و 1000 آن را 550 خریده
                      بودند (دوستانی که به من دادند تست بگیرم...) مدل 600 واتش هم 350 تومان
                      با این قیمتها و چنین کیفیت موجی , هیچوقت نمیتوان یک اینورتر سینوسی با این
                      کیفیت و قیمت ساخت.... پس بی خیال تولید آن شدم.... به نظرم به دوستتون پیشنهاد
                      خرید یک کارسپای (caspa) ششصد وات را بدهید یا اگر توان کم میخواهد یک 400 وات
                      را خریداری کنید , بدانید که بد ترین کیفیت طراحی خودمان هم به این قیمت نمیرسد
                      استاندارد اروپا و آمریکا را دارد و اول من دوستم را برای خرید 1000 وات دعوا کردم ولی
                      بعد تست در توان بالا و بارهای مختلف , حرفهایم را پس گرفتم :mrgreen:...تا هفته پیش که 400
                      وات آن را هم به دست آوردم و تست گرفتم که همانند 1000 آن با کیفیت بود....
                      تولید توی تعداد زیر 1000 تا اصلا به صرفه نیست حتی بعضی مدارها هم زیر 5000 عدد .
                      بهترم هست ببرین طرحتون رو چین منتاژ کنن یران هزینه منتاژ خیلی بالاتره.

سینا جان عکس میتونی از توی این اینورتورها بزاری برامون؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                        تولید توی تعداد زیر 1000 تا اصلا به صرفه نیست حتی بعضی مدارها هم زیر 5000 عدد .
                        بهترم هست ببرین طرحتون رو چین منتاژ کنن یران هزینه منتاژ خیلی بالاتره.
                        سینا جان عکس میتونی از توی این اینورتورها بزاری برامون؟
                        سلام آروین خان , خوب هستید دوست عزیز؟
                        آروین جان این دو اینورتر مال من نبود , دو تا از دوستان
                        برای کار خورشیدی خریده بودند و من روش کامل تست گرفتم
                        با چراغ قوه داخلش را نگاه کردم و مداری کاملا با کیفیت داشت
                        سلفهای کارخانه ای با کیفیت , خازن با کیفیت MKT و ترانس
                        فریت با کیفیت (این مدت از بس با ترانسهای هسته فریت ور رفتم
                        از دور ببینم کیفیت هسته و کیفیت پیچش سیمها برایم قابل تشخیص است... :mrgreen
                        لحیمکاری خوب - رعایت نکات ریز مثل فریت نویز گیر ورودی و خروجی. چسب سفید برای
                        جلوگیری از لرزش احتمالی (همانند کوتک) فیبر سبز رنگ با کیفیت.... نکاتی بود که از بیرون قابل
                        تشخیص و مشاهده بود , کلا در عملکر و کیفیت ساخت در حد کوتک بود , نکته ای که برایم جالب است
                        در بیشتر سایتهای فروش و نصب تجهیرات خورشیدی , اول اینورتر متصل به شبکه SMA آلمان
                        را قرار دادند و بعد کوتک و بعد کارسپای چین و داردای کره .... جالب این است که مینول جزوشان نیست
                        با یکی از شرکتها تماس گرفته بودم و دلیلش را پرسیدم , انگار این شرکتها لابراتواری دارند و اجناس وارداتی را اول
                        در اون تست کامل میگیرند تا کیفت مشخص شده و بعد تعداد زیاد وارد میکنند
                        یکی از این شرکتها گفت که اینورتر مینول خوب نیست و کیفیت لازم را ندارد و مورد تایید ما نیست....
                        گفتم بهشون که منبع تغذیش عالیه که ... گفت که در زمینه اینورتر مخصوصا کار خورشیدی خوب نیست...
                        تو جمهوری هم تشریف ببرید میبینید که بیشتر مینولها پشت ویترین جا خوش کردند....
                        اما جالب اینه که کارسپا را همه سایتهای خورشیدی دارند (یک سرچ خودتون کنید...)
                        من تستهای کامل را کردم (اون مدل 1000 وات را حدود 5 ساعتی بررسی کردم) و اگر سوالی بود بپرسید جواب میدم

--------------- اضافه شد ---------------

این هم آروین خان سری جدیدشه که با پسوند SK وSKD (که سری SKD اون یک صفحه سون سگمنت اضافه داره...)
                        فرق این مدل با مدل سری اگر اشتباه نکنم P اون , این هست که THD سری SK زیر 2 درصد است , و راندمانش بالاتره
                        اما انگار وارد ایران نشده....

http://www.carspa.cn/sk-skd-series-true-sine-wave-inverter.html

این هم سری P اون هست که در ایران موجوده و THD اون زیر 3 درصد هست و من 400 و 1000 اونو تست گرفتم....

http://www.carspa.cn/pure-sine-wave-inverter.html

--------------- اضافه شد ---------------

یک اینورتر دیگه هم وارد ایرن شده به نام DARDA .... انگار ساخت کره هست و به گفته
                        وارد کنندش بهترین اینورتر دنیا لقب گرفته و THD اون هم کمتر از 1 درصد هست....
                        حالا راستو دروغش باشه پایه نمایندگیش....
                        این هم نوشته های نمایندگیش... (البته ماست زن نمیگه که ماستم تورشه :mrgreen :
                        باید آروین در نت و در سایتهای خارجی یک تحقیقی بکنی ببینی که این مطالب درست هست یا خیر ...
                        این تحقیق گردن تو :mrgreen:

شرکت Hanseo Power یکی از شرکت های تولید کننده در زمینه اینورتر، یو پی اس، Transfer switch می باشد. که در سال 2004 فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت در 2 سال متوالی به دلیل کیفیت بالای محصولات و همچنین حجم صادرات به عنوان برترین صادر کننده کشور کره انتخاب گردید.

از مزیت های این نوع اینورتر می توان به کیفیت بالا و قیمت مناسب اشاره کرد. بطوریکه آزمایشات مختلف بر روی اینورترهای جدا از شبکه ( منفصل از شبکه) این شرکت کیفیت بالای این محصول را نسبت به محصولات مشابه مورد استفاده در ایران به اثبات رسانیده است.کیفیت موج سینوسی اینورتر جدا از شبکه این برند به دلیل استفاده از متد ساخت ترانسفورماتور به روش DSPدر سطح High Tech می باشد و محصولی با کیفیت و صادراتی کره جنوبی است.

اینورتر خورشیدی این شرکت فناوری نوین اینورترهای سینوسی خالص ( یا تکنولوژی بالا در کیفیت موج سینوسی) می باشند (THD در حدود 1.1%). بطوری که محصولات این شرکت در داخل و خارج از کره به دلیل کیفیت بالای موج سینوسی، تکنولوژی مدرن و قیمت مناسب و رقابتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

اینورتر های سینوسی خالص ( اینورتر خورشیدی) این شرکت مورد استفاده در تجهیزات الکتریکی آزمایشگاهی، تجهیزات تست با دقت بالا، تجهیزات پزشکی دقت بالا، تجهیزات الکتریکی رسانه ای، لامپ های mercury، و غیره، تجهیزات الکتریکی با بار غیر خطی شامل موتور، کویل، و همچنین دیگر تجهیزات الکتریکی مناسب می باشد.

http://solar.axonenergy.ir/?products=%d8%a7%db%8c%d9%86%d9%88%d8%b1%d8%aa%d8% b1-%d8%ac%d8%af%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d8%b4%d8%a8%da%a9%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-darda%d8%8c-%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84-%da%a9%d8%b1%d9%87

دیدگاه

سلام سینای عزیز.
                          تبریک می گم تا ته اینورتر رو در اوردی خیلی دقیق و با زوم خاص روی THD.
                          راستش با دیدن شماتیک اینورترت حسابی جا خوردم چون عین همون رو دو سال پیش با AVR پیاده سازی کردم فقط نمی دونم تو ستینگ تایمرت DEAD TIME مورد نیاز سوییچات رو تامین کردی یا نه. واسه دی سی دی سی کانورتر هم پوش پول تو توانای بالا به اشباع می ره. من یه FULL BRIDG با 16 ماسفت IRF3205 و هسته EE55 بستم. با اینکه مدار فول بریجه بازم برای جلوگیری از اشباع مجبور شدم 20 میکروفاراد خازن MKT با اولیه ترانسم سری کنم . توانی که تا بحال بهش رسیدم 1 کیلو واته. خوشحال می شم با کسی تو این زمینه همکاری کنم.

دیدگاه

سلام. اساتید کسی میدونه آرایش dc dc کانورتر اینورترهای حرفه ای مثل مینویل چیه. پوش پول هست یا فول بریج؟

دیدگاه

بیشترشون که من دیدم پوش پول با 494 هستن

دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندسین.(به خصوص آقا سینا)

نتیجه کار چه شد؟ اینورتر کامل جواب داد؟ یه سوال اینکه کد c برای اینورتر نهایی رو میتونید بزارید بررسی کنم. که روی آرم پیاده سازی کنیم؟

با عرض پوزش من مدتی نبودم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X