اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

{ساخت} ساخت یک نمونه منبع تغذیه فوروارد سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت یک منبع تغذیه فوروارد ساده با ای سی UC3845

من با هسته 25/25 خوابیده بستم مشخصاتش خیلی خوب ولی حالا مشکلم اون دوتا دیود قدرت شاتکی است تو بازار پیدا نمی شه
    دو نوع دیودی که مدنظر منه اسمشان STPS10 , 10 ودیگری PBYR 10100B
    این دوتا دیود که تو بخش خروجی هستند کارشان چیه، جایگزین آنها را اساتید چه معرفی می کنند؟
    چه مشخصه ای از آنها مهمه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط imanxx_81
      من با هسته 25/25 خوابیده بستم مشخصاتش خیلی خوب ولی حالا مشکلم اون دوتا دیود قدرت شاتکی است تو بازار پیدا نمی شه
      دو نوع دیودی که مدنظر منه اسمشان STPS10 , 10 ودیگری PBYR 10100B
      این دوتا دیود که تو بخش خروجی هستند کارشان چیه، جایگزین آنها را اساتید چه معرفی می کنند؟
      چه مشخصه ای از آنها مهمه؟
      mbr20100 سنتر تب تو بازار هست. ججوان فک کنم داشته باشه. یه دونه از این سنتر تبا کار هر دو دیود رو برات انجام میده. هم قیمت پایین تر هم فشرده تر میشه
      حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
      به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
        mbr20100 سنتر تب تو بازار هست. ججوان فک کنم داشته باشه. یه دونه از این سنتر تبا کار هر دو دیود رو برات انجام میده. هم قیمت پایین تر هم فشرده تر میشه
        چه مشخصه نیازه؟ چرا معمولاً دوتا دیود می زارن؟

دیدگاه

چه مشخصه نیازه؟ چرا معمولاً دوتا دیود می زارن؟
          ولتاژ معکوس قابل تحمل دیود و جریانش و سرعتش.
          این دیود شاتکیه پس مشکل سرعت نداره.
          وقتی خودتون 10100 رو انتخاب کردیم 7س مسلما 20100 هم جواب کارتن رو میده دیگه!!
          یک دیود یکسوساز خروجی ترانس و یک دیود دیود فری ویلینگ باک هستش. البته اینجا میتونید دیود فری ویلینگ رو نزارین ولی یه مقدار تلفات بیشتر میشه و به دلیل اینکه جریان برگشتی سلف خروجی از ترانس میگذره به نسبت ترانس معادل این جریان از دیود دیگاوسینگ عبور میکنه و از اون طرف باز هم تلفات بیشتر میشه. و از اونجایی که بحثش شد و به نتیجه رسیدیم دیود خطرناکیه این دیگاوسینگه بهتره سر به سرش نزاریم. پس از این طرف دیود فری ویلینگ باک رو بزاریم بهتره.

K.Show

دیدگاه

سلام من تست کردم خوب بود فقط یکم عناصر فیدبک رو خوب انتخاب نکرده بودم یکم ولتاژ اختلاف داشت در مدارات بعدی سعی می کنم بهتر بشه :wow:
            حالا قصد دارم یک نمونه فوروارد دو سوئیچ با SG3525 یا KA3525 بسازم :mrgreen: نظرتون ؟؟؟

sigpic

دیدگاه

پاسخ : ساخت یک نمونه منبع تغذیه فوروارد سوئیچینگ

سلام
              من یک نمونه درایور 12ولت 2 آمپر گذاشتم که وقتی میره زیر بار 5 ولت افت میکنه و نور لامپ کم میشه نمی دانم مشکلش چیه؟
              شکل مدارم هم در زیر گذاشتم، به نظرتان کدام قطعه مشکل داره؟
              ضمناً بلو ک دیاگرامهای مدار را نتوانستم خوب بکشیدم لینک شماتیک که با آلتیوم کشیدم گذاشتم اگر کسی میتوانه اصلاح کنه، همچنین مقادیر قطعات در آن واضحتر است
              آدرس دانلود فایل شماتیک:
              http://s5.picofile.com/file/8145731934/12V2A_SchDoc.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
                سلام من تست کردم خوب بود فقط یکم عناصر فیدبک رو خوب انتخاب نکرده بودم یکم ولتاژ اختلاف داشت در مدارات بعدی سعی می کنم بهتر بشه :wow:
                حالا قصد دارم یک نمونه فوروارد دو سوئیچ با SG3525 یا KA3525 بسازم :mrgreen: نظرتون ؟؟؟
                فوروارد دو سوییچ هر دو سوییچش با هم روشن و خاموش میشن. نیازی به کنترولر دو خروجی نیست. با همین 3845 معمولا کنترلش میکنن. فقط نیاز به یک درایور هایساید دارید.

K.Show

دیدگاه

سلام
                  من یک نمونه درایور 12ولت 2 آمپر گذاشتم که وقتی میره زیر بار 5 ولت افت میکنه و نور لامپ کم میشه نمی دانم مشکلش چیه؟
                  شکل مدارم هم در زیر گذاشتم، به نظرتان کدام قطعه مشکل داره؟
                  ضمناً بلو ک دیاگرامهای مدار را نتوانستم خوب بکشیدم لینک شماتیک که با آلتیوم کشیدم گذاشتم اگر کسی میتوانه اصلاح کنه، همچنین مقادیر قطعات در آن واضحتر است
                  آدرس دانلود فایل شماتیک:
                  http://s5.picofile.com/file/8145731934/12V2A_SchDoc.html

درایور های ترانزیستوری رو هیچوقت پیشنهاد نمیدم . سعی میکنم نظری هم ندم راجع بهشون. مگه یه دونه 3845 چقدر قیمتشه؟؟؟ اصلا ارزش کنترل هردمبیلی رو نداره.

K.Show

دیدگاه

درایور های ترانزیستوری رو هیچوقت پیشنهاد نمیدم . سعی میکنم نظری هم ندم راجع بهشون. مگه یه دونه 3845 چقدر قیمتشه؟؟؟ اصلا ارزش کنترل هردمبیلی رو نداره.
                    آقای وزیری چرا می زنی؟
                    یک چراغساز LED کارگاهی آمد پیشم گفت این خوبه همش 30 تا ازش می خواهد
                    منم اول قبول نکردم ولی چون رفیق بود و خیلی اصرار کرد قبول کردم، می گفت حتماً از این باشه چند تا کم آوردم و خیلی گیرم از این حرفا

خودشم تا الان هزینه قطعات و برد داده و ...

لطفاً کمک کنید در زیر بار افت نکنه و نور کافی داشته باشه

دیدگاه

فوروارد دو سوییچ هر دو سوییچش با هم روشن و خاموش میشن. نیازی به کنترولر دو خروجی نیست. با همین 3845 معمولا کنترلش میکنن. فقط نیاز به یک درایور هایساید دارید.
                      مدار پیشنهادی هم دارید؟
                      دو سوئیچ چه مزایا و معایبی داره ؟
                      UC3845خیلی قدیمیه و البته منسوخ هم شده و می خوام از درایور جدیدتر استفاده کنم البته دلیل دیگر هم کسب تجربه ای جدیده.
                      ممنون

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
                        مدار پیشنهادی هم دارید؟
                        دو سوئیچ چه مزایا و معایبی داره ؟
                        UC3845خیلی قدیمیه و البته منسوخ هم شده و می خوام از درایور جدیدتر استفاده کنم البته دلیل دیگر هم کسب تجربه ای جدیده.
                        ممنون
                        معذرت میخوام. ناخوداگاه خندیدم
                        قدیمی هست ولی منسوخ نیست. وقتی میتونی بگی منسوخه که متد کنترلی جدیدتر و بهینه تری ارائه بشه. سوییچهای جدیدتر (به غیر از اینتگریتد ها که غالبا فلایبک هستن) هیچ مزیتی به غیر از قیمت بالاتر ارائه ندادن.
                        ولتاژ روی سوییچها کمتره. دیگاوسینگ رو با جاش نداره.(حذف دیگاوسینگ خودش نعمتیه. من تا حالا فوروارد نساختم فقط واسه اون سیمپیچه. ببین من چقدر از ترانس پیچیدن بدم میاد )

K.Show

دیدگاه

آقای وزیری چرا می زنی؟
                          یک چراغساز LED کارگاهی آمد پیشم گفت این خوبه همش 30 تا ازش می خواهد
                          منم اول قبول نکردم ولی چون رفیق بود و خیلی اصرار کرد قبول کردم، می گفت حتماً از این باشه چند تا کم آوردم و خیلی گیرم از این حرفا

خودشم تا الان هزینه قطعات و برد داده و ...

لطفاً کمک کنید در زیر بار افت نکنه و نور کافی داشته باشه
                          مقاومن نمونه گیر جریان رو کمش کن ببینیم چی میشه. (همون مقاومت روی سورس)

K.Show

دیدگاه

مقاومن نمونه گیر جریان رو کمش کن ببینیم چی میشه. (همون مقاومت روی سورس)
                            اون مقاومت 6.2 اهم یک وات منظورته بین سورس ترانزیستور و زمین؟ یا مقاومت 100 اهمی که موازی خازنه است و یک سمتش وصله به سورس؟

دیدگاه

اون مقاومت 6.2 اهم یک وات منظورته بین سورس ترانزیستور و زمین؟ یا مقاومت 100 اهمی که موازی خازنه است و یک سمتش وصله به سورس؟
                              اونی که به زمین وصله!!. 6 اهم؟؟؟ خیلیه!!!. نه خداییش چطوری حساب کردی که 100 اهمی رو نمونه گیر جریان میدونی؟؟؟ ))))))))))))))
                              (با عرض معذرت از دوستان من امشب خیلی غمگینم. وقتایی که غمگینم حس مسخره بازیم عود میکنه)

K.Show

دیدگاه

اونی که به زمین وصله!!. 6 اهم؟؟؟ خیلیه!!!. نه خداییش چطوری حساب کردی که 100 اهمی رو نمونه گیر جریان میدونی؟؟؟ ))))))))))))))
                                (با عرض معذرت از دوستان من امشب خیلی غمگینم. وقتایی که غمگینم حس مسخره بازیم عود میکنه)
                                آقای وزیری عزیز دمت گرم، درست حدس زدی من اشتباه در اعشار کرده بودم بجای 6.2 من مقدار 0.62 اهم را در محاسباتم بدست آورده بودم نمی دانم چرا اشتباه خریدم (روی رنگ سوم مقاومت نقره ای و طلایی هم دقت نکرده بودم) الان مقدار 0.5 اهم پیدا کردم گذاشتم درست شد

از سایت ECA هم خیلی ممنونم که مرا با هم آشنا کرد و باعث شد من خوشحال بخوابم و شما غمگین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X