اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

{ساخت} ساخت یک نمونه منبع تغذیه فوروارد سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت یک نمونه منبع تغذیه فوروارد سوئیچینگ

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
    ممنون جناب وزیری
    بله اسم جناب A ICE MAN هم مهدی است :mrgreen:
    من با 2113 تست کردم وقتی همزمان هر دو ورودی رو فعال می کنم کلا ای سی خوب کار نمی کنه یا به کما میره :mrgreen: و فکر نکنم برای سوئیچ همزمان مناسب باشه و من هم ترانس پالس رو پیشنهاد می کنم
    برای مدار خودمم یه تغذیه جدا می زارم و خلاص . هم ترانس پیچی راحت میشه هم مشکلات دیگه رو نخواهم داشت .
    این هم از مدار جدید بنده (خوبه ؟ ):
    مداری که برای 2110 بستی رو بزار اینجا. من بارها از 2110 برای دو سوییچ استفاده کردم و یک سری تعمیراتم هم که بود همشون 2110 بودن. مدارت رو بزار ببینیم درد مدارت چی بوده!!. کامل مدار قدرت رو هم بکش. چون هایساید تو یک لگ دیگه کار میکنه و اصلا ارتباطی به لوساید نداره. بعلاوه اینکه اگر ای سی رو شکسته باشی میبینی که عملا دو تا دای داره. یعنی دو تا ای سی جدا داخل یک پکیجه. اصلا احتمال اختلال رو هم نمیشه داد. راستی مشکلت با اسنابر با چه مقادیری حل شد؟
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
      مداری که برای 2110 بستی رو بزار اینجا. من بارها از 2110 برای دو سوییچ استفاده کردم و یک سری تعمیراتم هم که بود همشون 2110 بودن. مدارت رو بزار ببینیم درد مدارت چی بوده!!. کامل مدار قدرت رو هم بکش. چون هایساید تو یک لگ دیگه کار میکنه و اصلا ارتباطی به لوساید نداره. بعلاوه اینکه اگر ای سی رو شکسته باشی میبینی که عملا دو تا دای داره. یعنی دو تا ای سی جدا داخل یک پکیجه. اصلا احتمال اختلال رو هم نمیشه داد. راستی مشکلت با اسنابر با چه مقادیری حل شد؟
      آخ آخ
      من حواسم نبود الان فهمیدم تازه چی شد من یه تستر 2113 دارم که به صورت هاف بریج ساختمش الان وقتی هر دو ورودی رو با هم فعال می کنم ماسفت ها تغذیه رو اتصال کوتاه می کنن الان فهمیدم که بله میشه همون طور که شما فرمودید :mrgreen:
      مشکلم با اسنابر با همون مقادیری که فرمودید حل شد 56 اهم و 470 پیکو فاراد دو کیلو ولت .
      خیلی خیلی ممنون جناب وزیری راهنمایی های شما خیلی عالی بود و هست و خواهد بود . :wow:

اضافه شده در تاریخ :
      سلام دوباره
      راستی آقای وزیری جریان دیود دیگاوسینگ که بالا نیست؟؟!! میشه از دیود ERD07-15 استفاده کنم ؟
      1500 ولت و 1.5 آمپر هست.

ماسفت هم 900 ولتی و 3 آمپر کافیه ؟

چون توان من 120 و 25 در خروجی هست .

sigpic

دیدگاه

سلام دوباره
        راستی آقای وزیری جریان دیود دیگاوسینگ که بالا نیست؟؟!! میشه از دیود ERD07-15 استفاده کنم ؟
        1500 ولت و 1.5 آمپر هست.

ماسفت هم 900 ولتی و 3 آمپر کافیه ؟

چون توان من 120 و 25 در خروجی هست .
        اقای منتظری نیازی نیست هر بار که پست میزارید پیغام خصوصی بدید!! من هر بار که بیام اینجا تاپیکهای پاسخ داده شده رو نگاه میکنم.
        اصل جریان بالا نیست..(منظور ار ام اس جریانه) ولی لحظه ای که سوییچها خاموش میشن جریان گذرنده از دیود برابر با جریان خاموش شدن سوییچه. تو مدار شما که دارید جدود 2 امپر از سوییچ میگذرونید همون 2 امپر برای لحظه ای کوتاه از دیود میگذره. هر چی فاصله هوایی شما کمتر باشه هسته زودتر تخلیه میشه و این جریان زودتر تموم میشه و مسلما تلفات دیود کمتر میشه. اینجا شما 750 ولت دارید. (ماگزیمم) دیود ها هر چقدر ولتاژشون بالاتر باشه کند تر و ولتاژ فوروارد بالا تری دارند. پس تلفات بیشتری هم خواهند داشت. از یک دیود مقداری بالاتر از ولتاژ مورد نظرتون استفاده بکنید نه خیلی بیشتر. مثلا برای شما یه دیود 800 تا 1000 ولتی مناسبه. 1000 بهتره.
        فکر تلفات هم باشی نه مشکلی نیست.

K.Show

دیدگاه

اقای منتظری نیازی نیست هر بار که پست میزارید پیغام خصوصی بدید!! من هر بار که بیام اینجا تاپیکهای پاسخ داده شده رو نگاه میکنم.
          اصل جریان بالا نیست..(منظور ار ام اس جریانه) ولی لحظه ای که سوییچها خاموش میشن جریان گذرنده از دیود برابر با جریان خاموش شدن سوییچه. تو مدار شما که دارید جدود 2 امپر از سوییچ میگذرونید همون 2 امپر برای لحظه ای کوتاه از دیود میگذره. هر چی فاصله هوایی شما کمتر باشه هسته زودتر تخلیه میشه و این جریان زودتر تموم میشه و مسلما تلفات دیود کمتر میشه. اینجا شما 750 ولت دارید. (ماگزیمم) دیود ها هر چقدر ولتاژشون بالاتر باشه کند تر و ولتاژ فوروارد بالا تری دارند. پس تلفات بیشتری هم خواهند داشت. از یک دیود مقداری بالاتر از ولتاژ مورد نظرتون استفاده بکنید نه خیلی بیشتر. مثلا برای شما یه دیود 800 تا 1000 ولتی مناسبه. 1000 بهتره.
          فکر تلفات هم باشی نه مشکلی نیست.
          چشم جناب وزیری :mrgreen:
          پس جریان حدودا 4 آمپر برای دیود و ماسفت خوب هست هم چنین ماسفت 900 ولتی و دیود 1000 ولتی
          خیلی ممنون

sigpic

دیدگاه

چشم جناب وزیری :mrgreen:
            پس جریان حدودا 4 آمپر برای دیود و ماسفت خوب هست هم چنین ماسفت 900 ولتی و دیود 1000 ولتی
            خیلی ممنون
            رو دیود 4 امپر هزینه اضافیه. چون زمانش هم خیلی کمه. یه دیود یک و نیم دو امپری جوابگوه. اینا رو گفتم که توجیه باشی. فقط گفتم دیود 1500 ولتی نیاز نداری. هم هزینه رو بالا میبره هم تلفات رو.

K.Show

دیدگاه

به نام خدا
              بنده مهدی مٌهری (Mohri) هستم من نبودم چقدر بحث کردید

الان درست شد؟

بعد ظهر زنگ زدم قیمت ترانس پالس رو پرسیدم از 1500 تومان بود به بالا (بسته به جریان) فکر کنم به صرفه تر باشه درسته؟!
              سوال!
              * این دیود های روی سیم پیچ ولتاژ شکستش باید چه حدودی باشه؟(مثل ترانیتسور ها 600 بسشه؟)
              * گرفتن تغذیه 2110 از سیم پیچ تغذیه مشکی برای لحظه ی اول پیش نمیاره؟
              * آی سی های ساید تنها برای جایگزینی 2110 هست که فقط های ساید باشه؟
              ممنون از لطفتون :nerd:

دیدگاه

بنده تا بحال ترانس پالس نخریدم. نمیدونم چنده!!. من هسته میخرم 200 تومان و حداکثر هم 100 تومان روش سیمپ میپیچم که مسلما به صرفه تره و البته ایمنی بالاتری داره. تازه مطمئنم که اورجیناله و بعد دو ماه از کار نمیفته (این 2110 ها و 2113 ها ی تقلبی عذابی به ما دادن که نگو.....)
                در فوروارد دو سوییچ ولتاژ دیودها و سوییچها به اندازه vcc هستش. یعنی حدودا 350 ولت.
                خیر. 2113 و 2110 اندرولتاژ لاکاوت دارهو تغذیه بیاد پایین میخوابه. البته 3845 هم داره. ولی با این دوبل میشه
                ای سی هایساید دیگه چه صیقه ای میباشد؟؟؟؟ خیر به تنهایی چیزی نیست. ولی میتونید از اپتوکوپلر به جایش استفاده بکنید که البته قیمت یه دونه تکش همون حدودای 2110 میشه. hcpl3120.

K.Show

دیدگاه

بنده تا بحال ترانس پالس نخریدم. نمیدونم چنده!!. من هسته میخرم 200 تومان و حداکثر هم 100 تومان روش سیمپ میپیچم که مسلما به صرفه تره و البته ایمنی بالاتری داره. تازه مطمئنم که اورجیناله و بعد دو ماه از کار نمیفته (این 2110 ها و 2113 ها ی تقلبی عذابی به ما دادن که نگو.....)
                  در فوروارد دو سوییچ ولتاژ دیودها و سوییچها به اندازه vcc هستش. یعنی حدودا 350 ولت.
                  خیر. 2113 و 2110 اندرولتاژ لاکاوت دارهو تغذیه بیاد پایین میخوابه. البته 3845 هم داره. ولی با این دوبل میشه
                  ای سی هایساید دیگه چه صیقه ای میباشد؟؟؟؟ خیر به تنهایی چیزی نیست. ولی میتونید از اپتوکوپلر به جایش استفاده بکنید که البته قیمت یه دونه تکش همون حدودای 2110 میشه. hcpl3120.
                  دقیقا منظورم همین بود ولی دیدم خیلی فرق قیمتشه
                  ترانس پالس چه طوریه محاسبات خاصی داره؟ :redface:
                  ---------------------------
                  یکی از بهترین سایت هایی که باهاش برخورد داشتم نسخه ی ترکی ECA هست
                  http://320volt.com/category/guc-elektronigi/page/2/
                  این قسمتش مربوط به منابع تغذیه هست...واقعا کارشون درسته ، دلم نیومد لینکش رو براتون نزارم

دیدگاه

تو پست شماره 72 گفتم چطوری حسابش کنی.

K.Show

دیدگاه

پاسخ : ساخت یک نمونه منبع تغذیه فوروارد سوئی&

دیدن پاور 1600 وات واقعی گرین برای عشق سوعیچینگ ها دور از لطف نیست
                      یکی از خروجی ها 12 ولت 130 امپر :cry2: oo: :eek:

http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP1600B-OC
                      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت یک نمونه منبع تغذیه فوروارد سوئیچینگ

نوشته اصلی توسط A-Ice Man
                        دقیقا منظورم همین بود ولی دیدم خیلی فرق قیمتشه
                        ترانس پالس چه طوریه محاسبات خاصی داره؟ :redface:
                        ---------------------------
                        یکی از بهترین سایت هایی که باهاش برخورد داشتم نسخه ی ترکی ECA هست
                        http://320volt.com/category/guc-elektronigi/page/2/
                        این قسمتش مربوط به منابع تغذیه هست...واقعا کارشون درسته ، دلم نیومد لینکش رو براتون نزارم
                        محاسباتش زیاد سخت نیست و میشه تجربی هم پیچید .
                        یه دونه آماده شو بخر از روش ده تا بپیچ
                        آماده اش هم تو فروشگاه هست.
                        این نسخه ی ترکی ECA قضیه اش چی هست ؟؟؟آ‌ یعنی واسه سایت هست ؟؟؟

sigpic

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت یک نمونه منبع تغذیه فوروارد سوئی&

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی

http://www.green-case.com/products/p...del=GP1600B-OC
                          البته دوستان توجه داشته باشند که GREEN بر خلاف تصور خیلی از دوستان طراح یا تولید کننده پاور نیست !
                          بلکه بصورت OEM از چند شرکت تایوانی مثل Seventeam پاور تهیه می کند و بسته بندی می کند
                          به عبارتی دست مهندسین گرین به پیچ های این پاورها هم نرسیده است و خدایی نکرده فکر نکنید مهندسین گرین طراحی هم می کنند

دیدگاه

طی پیام خصوصی که با اقای ناصر منتظری عزیز زدم و در مورد لاین فیلتر سوال داشتم ایشون بسیار بسیار با حوصله جواب بنده رو در مورد چگونگی ساخت لاین فیلتر دادن
                            واقع دستشون درد نکنه
                            اگه قراره تشکری بکنید از پست های ایشون تشکر بشه
                            نقل قول از ناصر منتظری

سلام
                            اسمش همون لاین فیلتره
                            هم کاملش هست هم خود سلفش که میشه خرید در تمام پاور ها همون کانکتور ورودی که بهش کابل وصل میشه خودش لاین فیلتر ده آمپر هست اگر پاور سوخته داری لاین فیلترشو بردار
                            چند نمونه لاین فیلتر :

و اگر بخوای خودت بسازی هم میشه
                            مدار :

سلف رو هم باید این طور پیچید :

این هم در مدار :
                            که بهتره سلفش رو بخری و با دو تا خازن 100 نانو 400 ولت که در دو طرفش قرار می گیره کاملش کنی
                            اگه در تاپیک منبع فوروارد دقت کنی من در طبقه اول در ورودی لاین فیلتر گزاشتم که از این آماده هاست سلفش

اضافه شده در تاریخ :
                            نوشته اصلی توسط aie_saber
                            البته دوستان توجه داشته باشند که GREEN بر خلاف تصور خیلی از دوستان طراح یا تولید کننده پاور نیست !
                            بلکه بصورت OEM از چند شرکت تایوانی مثل Seventeam پاور تهیه می کند و بسته بندی می کند
                            به عبارتی دست مهندسین گرین به پیچ های این پاورها هم نرسیده است و خدایی نکرده فکر نکنید مهندسین گرین طراحی هم می کنند
                            oo: oo:
                            دلمون خوش بود یه تکنولوژی داریم که یه سرو گردن بهتر از بقیس نگو تو زرد بوده
                            گفتما کار ایرانی جماعت نیست :cry2:
                            :cry2:
                            ایران پاور بزنه 56 ماه گارانتی بده :eek:
                            ولی هر کی طراحی کرده نابغس نابغه :rolleyes:
                            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت یک نمونه منبع تغذیه فوروارد سوئی&

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی

http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP1600B-OC
                              130 آمپر از 12 ولتش؟! oo: آدم یاد مسائل درس مدار میافته که آمپر کیلویی میدادیم به مقاومت و خازن ها
                              ----
                              یه سوال کاملا انحرافی !
                              هسته های PQ مزیت خاصی داره؟ چون دیدم داخل همین پاور گرینه که آقا حامد زحمت کشیدن هم هسته هاش PQ بود

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : ساخت یک نمونه منبع تغذیه فوروارد سوئی&

نوشته اصلی توسط A-Ice Man
                                130 آمپر از 12 ولتش؟! oo: آدم یاد مسائل درس مدار میافته که آمپر کیلویی میدادیم به مقاومت و خازن ها
                                ----
                                یه سوال کاملا انحرافی !
                                هسته های PQ مزیت خاصی داره؟ چون دیدم داخل همین پاور گرینه که آقا حامد زحمت کشیدن هم هسته هاش PQ بود
                                مزیت خاصی نداره
                                اما چون کوچیک هست و ارزون خیلی خوبه
                                هسته PQ4040 در فرکانس 100 کیلو برای منابع فوروارد تا 750 وات می تونه کار کنه و در فرکانس 300 کیلو تا 2400 وات
                                و تازه با توپولوژی فول بریج و یا هاف بریج در 100 کیلو تا 2000 وات و در 300 کیلو تا 6700 وات رو می تونه انتقال بده
                                ,
                                هسته PQ3230 در فرکانس 100 کیلو برای منابع فوروارد تا 240وات می تونه کار کنه و در فرکانس 300 کیلو تا 760وات
                                و با توپولوژی فول بریج و یا هاف بریج در 100 کیلو تا 690وات و در 300 کیلو تا 2000وات رو می تونه انتقال بده
                                قیافه اش هم که خیلی خوشگله :mrgreen:

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X