اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

{ساخت} ساخت یک نمونه منبع تغذیه فوروارد سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت یک نمونه منبع تغذیه فوروارد سوئیچینگ

آقا اینم چند تا عکس از مدار که ساختم :

اها این طوری ترانس سوئیچینگ می بندن کلا خفش کردم بد بختو صدا از دیوار در میاد از این نه :mrgreen: :biggrin:

sigpic

دیدگاه

سوال
      این دو سوئیچ چطوریه؟
      چطور میشه هایساید درست کرد با همین 3845؟
      محاسباتش مثل همینه؟
      ممنون از جوابتون

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت یک نمونه منبع تغذیه فوروارد سوئیچینگ

نوشته اصلی توسط A-Ice Man
        سوال
        این دو سوئیچ چطوریه؟
        چطور میشه هایساید درست کرد با همین 3845؟
        محاسباتش مثل همینه؟
        ممنون از جوابتون
        سلام تو تاپیک آموزش سوئیچینگ پست آخر گذاشتم سیستمش رو
        باید یه آی سی درایو های ساید استفاده کرد مثل IR2110 و یا هر آی سی دیگه ای که می تونه های ساید رو روشن خاموش کنه
        خود 3845 این قابلیت رو نداره
        خوبی دوسوئیچ اینه که ولتاژ های زیاد نداره و ولتاژ درین سورس ماسفت خیلی کم هست و میشه ماسفت 500 ولتی استفاده کرد و سیم پیچ دیگاوسینگ رو هم نداره و محاسباتش هم مثل همینه
        البته این مداری که گذاشتم تک سوئیچ هست .
        فرکانس کاری رو یم بردم بالا تعداد دور خیلی کم شد . خیلی راحت پیچیدمش .

sigpic

دیدگاه

)))))
          اقا ناصر بزرگترین دلیل صدا دادن ترانس مشکل در فیدبکه هااا نه شل بودن ترانس. اگر عرض پالس با فرکانس پایینتری تغییر نکنه (یعنی هیچ هارمونیک فرکانس پایینی وجود نداشته باشه ترانس نباید صدا بده.
          اگر ترانست صدا داره در حالت معمولی با اسکوپ انالوگ خروجی کنترولر رو نگاه کن. میبینی که عرض پالس با سرعت داره تغییر میکنه. بهش میگن دریفت.
          حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
          به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
            آقا اینم چند تا عکس از مدار که ساختم :

اها این طوری ترانس سوئیچینگ می بندن کلا خفش کردم بد بختو صدا از دیوار در میاد از این نه :mrgreen: :biggrin:

جناب آقای منتظری عزیز
            برد جالبیه، اگر ممکنه نقشه شماتیک برد را قرار دهید. ضمناً منبع تغذیه شما ولتاژهای خروجیتان چنده؟ چند واته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
              )))))
              اقا ناصر بزرگترین دلیل صدا دادن ترانس مشکل در فیدبکه هااا نه شل بودن ترانس. اگر عرض پالس با فرکانس پایینتری تغییر نکنه (یعنی هیچ هارمونیک فرکانس پایینی وجود نداشته باشه ترانس نباید صدا بده.
              اگر ترانست صدا داره در حالت معمولی با اسکوپ انالوگ خروجی کنترولر رو نگاه کن. میبینی که عرض پالس با سرعت داره تغییر میکنه. بهش میگن دریفت.
              سلام
              ممنون جناب وزیری ، بله فیدبک هم یکم مشکل داشت دارم روش کار می کنم.

نوشته اصلی توسط imanxx_81
              جناب آقای منتظری عزیز
              برد جالبیه، اگر ممکنه نقشه شماتیک برد را قرار دهید. ضمناً منبع تغذیه شما ولتاژهای خروجیتان چنده؟ چند واته؟
              نقشه شماتیک رو که همون اول قرار دادم خروجی 24 ولت و 5 ولت هر کدام هم 5 آمپر

sigpic

دیدگاه

سلام
                ولتاژ تغذیه کمکی کم بود و مجبور شدم یه چند دور اضافه کنم و همه چیز خوب شد.

آقای وزیری مقاومت اسنابر خیلی داغ می کنه به طوری که لحیمش آب شد. :eek:
                مقاومت رو 200 اهم یعنی دو تا صد اهم هرکدوم دو وات انتخاب کردم و خازن هم 10 نانو فاراد 2 کیلو ولت
                چیکار کنم ؟؟؟ مقاومتهاش خیلی داغ می کنه !

فیدبک هم درست کردم صداش کلا قطع شد.

sigpic

دیدگاه

سلام
                  ولتاژ تغذیه کمکی کم بود و مجبور شدم یه چند دور اضافه کنم و همه چیز خوب شد.

آقای وزیری مقاومت اسنابر خیلی داغ می کنه به طوری که لحیمش آب شد. :eek:
                  مقاومت رو 200 اهم یعنی دو تا صد اهم هرکدوم دو وات انتخاب کردم و خازن هم 10 نانو فاراد 2 کیلو ولت
                  چیکار کنم ؟؟؟ مقاومتهاش خیلی داغ می کنه !

فیدبک هم درست کردم صداش کلا قطع شد.
                  خب برادر جان 10 نانو خیلیه!!! مگه این منبع چقدر نشتی داره ترانسش؟؟ مقادیر اسنابر رو با مقادیر کلمپر مقایسه نکنید که اونجا 10 نانو خازن میزاشتید رو کلمپر. اونجا نشتی زیاد بود. (به دلیل فاصله هوایی زیاد) معمولا مقادیر اسنابر رو تست میکنن میزارن. اتفاقا تازگیا تو تاپیک کوره اقای جبرییلی اشاره ای داشتن به روش به دست اوردن اسنابر.
                  تو این روش یه خازن کوچیک رو با درین سورس موازی میکنن طوری که فرکانس نوسان اسنابر یک سوم بشه. بعد میزارن تو یه فرمولی مقاومتش رو هم به دست میارن.
                  کلا معمولا خیلی کمتر از نانو میشه. اسنابر ها معمولا تو رده پیکو فاراد هستن. (تو این توان.)

K.Show

دیدگاه

خب برادر جان 10 نانو خیلیه!!! مگه این منبع چقدر نشتی داره ترانسش؟؟ مقادیر اسنابر رو با مقادیر کلمپر مقایسه نکنید که اونجا 10 نانو خازن میزاشتید رو کلمپر. اونجا نشتی زیاد بود. (به دلیل فاصله هوایی زیاد) معمولا مقادیر اسنابر رو تست میکنن میزارن. اتفاقا تازگیا تو تاپیک کوره اقای جبرییلی اشاره ای داشتن به روش به دست اوردن اسنابر.
                    تو این روش یه خازن کوچیک رو با درین سورس موازی میکنن طوری که فرکانس نوسان اسنابر یک سوم بشه. بعد میزارن تو یه فرمولی مقاومتش رو هم به دست میارن.
                    کلا معمولا خیلی کمتر از نانو میشه. اسنابر ها معمولا تو رده پیکو فاراد هستن. (تو این توان.)
                    ممنون :redface:
                    جناب وزیری ولتاژش چقدر باشه خوبه ؟
                    راستی چون نمی تونم آزمایش کنم باید با سعی و خطا درستش کنم.
                    فرکانس صد کیلو هست
                    و توان حدود 150 وات
                    به نظر شما خازن 1 نانو فاراد دو کیلو ولت و مقاومت 330 اهم ده وات خوبه برای دیود چطور ؟ شما با تجربه ای که دارید چه مقادیری رو پیشنهاد می کنید تا تست کنم و با سعی و خطا مقدار مناسب رو به دست بیارم ؟؟؟
                    ممنون

sigpic

دیدگاه

از فوروارد تک سوئی بیشتر از 100 وات میشه کشید؟!
                      http://www.smps.us/topologies.html

دیدگاه

بله. یک نمونه رایجش که تو مخابرات به صورت رایج در شارژر های باطری انتن های bts استفاده میشه 50 ولت 25 امپر هستش. توان حدود 1.25 کیلو وات.
                        دقیقا همین مدل 35 امپریش هم بود که فوروارد دو سوییچه.

ice جان (با عرض معذرت بابت لحن صحبتم) به این خضعبلات گوش نده. دامنه توان توپولوژی ها خیلی بزرگتر از چیزیه که کتابای عقب مونده و فسیل ترجمه شده توسط بیسواد ترین ادمهای کشور ننوشتن.

K.Show

دیدگاه

سلام
                          نقشه شماتیک رو که همون اول قرار دادم خروجی 24 ولت و 5 ولت هر کدام هم 5 آمپر
                          ممنون ولی مقادیر المانها در شماتیک اولیه واضح نیست
                          لطفاً هر موقع برد نهایی شد شماتیکی با مشخصه قطعات را قرار دهید

دیدگاه

آره وقتی فلای بک راحت تا صد وات جواب میده . فوروارد قدرتش خیلی بیشتر از فلای بک هست تا حدود 300 راحت جواب میده.
                            حالا من جای دیگه هم خوندم بین 100 وات تا 300 وات مناسب هست ایناها اینم سندش : :mrgreen:

نوشته اصلی توسط imanxx_81
                            ممنون ولی مقادیر المانها در شماتیک اولیه واضح نیست
                            لطفاً هر موقع برد نهایی شد شماتیکی با مشخصه قطعات را قرار دهید
                            چشم نهایی شو هم قرار میدم.

جناب وزیری پست 53 رو جواب میدی بی زحمت :mrgreen: این چند وقت خیلی اذیتت کردم دستت درد نکنه ان شا الله بتونم جبران کنم

sigpic

دیدگاه

ممنون :redface:
                              جناب وزیری ولتاژش چقدر باشه خوبه ؟
                              راستی چون نمی تونم آزمایش کنم باید با سعی و خطا درستش کنم.
                              فرکانس صد کیلو هست
                              و توان حدود 150 وات
                              به نظر شما خازن 1 نانو فاراد دو کیلو ولت و مقاومت 330 اهم ده وات خوبه برای دیود چطور ؟ شما با تجربه ای که دارید چه مقادیری رو پیشنهاد می کنید تا تست کنم و با سعی و خطا مقدار مناسب رو به دست بیارم ؟؟؟
                              ممنون
                              اقا معذرت کلا پستت رو ندیدم.
                              ولتاژ خازن همین دو کیلو خوبه. یک کیلو هم میتونی بزاری. تو این توان خیلی اهمیتی نداره. فقط جنس خازن خوب باشه.
                              اون فرکانس نه. فرکانس نوسان رو باید بگیری. تو بار کم میتونی اسنابر رو نزاری و مقادیر و محاسبه کنی. وقتی محاسبه کردی و اسنابر رو گزاشتی میتونی ببریش زیر بار.
                              توان تو محاسبه اسنابر اهمیتی نداره.
                              اگر به اسیلوسکوپ دسترسی نداری (البته بهتره داشته باشی. چون در غیر اینطورت باید تلفات اسنابر رو بالا در نظر بگیری) یه خازن 470 پیکو با 56 اهم فعلا بزار بینیم چی پیش میاد اخه این چه وضعیه؟؟؟ )) بابا برو پای اسکوپ دیگه اخه من از اینجا چی بگم؟؟؟

در ضمن راجع به پست اخرت!!!. الان فلایبک رو تا 250 وات میگیرن!!!!!. فوروارد رو مثال عملی که سالهاست داره از استفاده میشه اوردم. 1.2 کیلو وات.

K.Show

دیدگاه

اقا معذرت کلا پستت رو ندیدم.
                                ولتاژ خازن همین دو کیلو خوبه. یک کیلو هم میتونی بزاری. تو این توان خیلی اهمیتی نداره. فقط جنس خازن خوب باشه.
                                اون فرکانس نه. فرکانس نوسان رو باید بگیری. تو بار کم میتونی اسنابر رو نزاری و مقادیر و محاسبه کنی. وقتی محاسبه کردی و اسنابر رو گزاشتی میتونی ببریش زیر بار.
                                توان تو محاسبه اسنابر اهمیتی نداره.
                                اگر به اسیلوسکوپ دسترسی نداری (البته بهتره داشته باشی. چون در غیر اینطورت باید تلفات اسنابر رو بالا در نظر بگیری) یه خازن 470 پیکو با 56 اهم فعلا بزار بینیم چی پیش میاد اخه این چه وضعیه؟؟؟ )) بابا برو پای اسکوپ دیگه اخه من از اینجا چی بگم؟؟؟

در ضمن راجع به پست اخرت!!!. الان فلایبک رو تا 250 وات میگیرن!!!!!. فوروارد رو مثال عملی که سالهاست داره از استفاده میشه اوردم. 1.2 کیلو وات.
                                خیلی ممنون جناب وزیری
                                البته کارت اسکوپ دارم ولی تا 800 ولت بیشتر نمیشه باهاش گرفت تازه رو پراب ضرب در ده :mrgreen:

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X