اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد آی سی 34063 (DC 2 DC Converter)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال در مورد آی سی 34063 (DC 2 DC Converter)

نوشته اصلی توسط iman.abtahi

مرسی...

والا برای آشناست ، زیاد نمیتونم بگم ، فوقش 20 تومن :sad:
    البته من اینکار را بیشتر به خاطر جنبه آموزشیش انجام دادم...

آمپر را هم نه دیگه ، شما عکس قبلی را ندیدی؟ با بار 3.3 اهم ، 4.5 آمپر ازش گرفتم ، اون موقع تغذیه بیشتر نمیتونست بده وگرنه مدار موردی نداشت ، تازه بدون هیت سینک و فن هم بود...
    ببینم من اسیلوسکپ دارم کلی خرتو پرت دارم ولی هرکاری کردم روی بار زیاد بازدم 59 درصده! تو چیکار کردی؟

فرکانس کاری مدارت چنده؟

ببینم مود جریانی بستی با ولتاژ؟ اگر ولتاژه لطفا" نقشه شو بمنم بده... :redface:

آمپر ورودی رو یه بار میگیری زیر بار 3.3 اهم برام بزرای؟

دیدگاه

ببینم من اسیلوسکپ دارم کلی خرتو پرت دارم ولی هرکاری کردم روی بار زیاد بازدم 59 درصده! تو چیکار کردی؟
      خوب از منم که 80 درصد نیست ، این را همین جوری روش نوشتم ، یه بار دقیق حساب کردم حدود 30.75 وات ورودی مدار بود ، 23.75 وات خروجی ، میشه بازده چقدر؟ حدود 75 و اینها میشه ، آره؟ بذار حساب کنم ، میشه 77 درصد...

فرکانس کاری مدارت چنده؟
      ببین : RT=10K و CT=2.2n ، فکر کنم حدود 78 کیلو

ببینم مود جریانی بستی با ولتاژ؟
      ولتاژی

اگر ولتاژه لطفا" نقشه شو بمنم بده... icon_redface
      ایمیلتو بذار...

آمپر ورودی رو یه بار میگیری زیر بار 3.3 اهم برام بزرای؟
      قبلا که عکس گذاشته بودم ، باشه یه بار دیگه میذارم :

http://www.speedyshare.com/856460209.html

توی این عکس اگه دقت کنی 3 تا مقاومت 10 اهم 5 وات با هم موازی شده اند ( به عنوان بار )
      از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
      گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

arvinbaba@gmail.com

بیشتر قسمت پین 3 رو میخام مود ولتاژی رو چطوری باید بهش بفهمونم!؟

من 10 آمپر توی ورودی بهش میدم با 11.5 ولت

خروجیم 3.4 A ولتاژ 21 میشه کم میشه خیلی بازدم پایینه :cry2: ولی نویزش فوقالعاده کمه :rolleyes: پیک تا پیک 140 میلی ولته ( روی بارا!) بدون بار که هیچی ریپل نداره :mrgreen: وی من نمیدونم ریپل رو با RMS معرفی میکنن یا همون پیک تا پیک :question:

دیدگاه

چشم آروین جان ، مدارش را برات میکشم و در اولین فرصت برات میفرستم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman.abtahi
            چشم آروین جان ، مدارش را برات میکشم و در اولین فرصت برات میفرستم...
            آروین خان ، ارسال شد...

دیدگاه

بچها جون این خازن هایی که مقاومت داخلیشون کمه اسمشون چیه یا به چه اسمی معروفن!؟ من به هر خازن فروشی گفتم یه جوری نگام میکرد که انگار مدن دارم سر بسرش میزاشتم!

دیدگاه

دست یکی از دوستام دیدم که واسه کوره القائی استفاده میکرد از این خازنها :biggrin:

کلی با حال هستن.

در ضمن بهترینشون هم ساخت کشور غیر دوست و غیر برادر (اسمشو نبر) هستن گویا :biggrin:
                آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

http://www.celem.com/

اینجا رو هم یه نگاه بندازین :
                  http://www.vishay.com/capacitors/

بخش Application اش واسه هر کاربرد خازنهای مختلفی داره.
                  بخش Power Electronic خازنهایی داشت با ولتاژهای 300k
                  فکر کنم مال HVDC بودن.
                  آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

اینها خازن هستند؟

به چه درد میخورند؟ مزیتشون چیه؟

دیدگاه

بلی ، اولی بانک خازنی هست ، دومی هم که یه خازن 400mF هستش.

تو منابع تغذیه سوئیچینگ فرکانس بالا (با توان زیاد) جریان بوسیله خازن تامین میشه در طبقه خروجی ، و خازن مجبور هست با فرکانس ده تا صدها کیلوهرتز

بخصوص تو بعضی از توپولوژی ها ، ولتاژ معکوس رو هم تحمل بکنه. فرکانس بالا باعث تلفات زیادی بدلیل گرم شدن دی الکتریک و همچنین اثر پوستی بوجود آمده در هادی ها میشه.

در خازن های قدرت مخصوص سوئیچینگ همچنین اندوکتانس ولگرد (Stray Inductance) هم باید به حد کافی کم باشه ، تا در مقایسه با مقدار سلف شما بتونه به صورت یک خازن ایده آل دیده بشه.

این خازن ها رو میشه حتی خنک کاری هم کرد و با اینکار عمر دی الکتریک رو بیشتر کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farid-a
                        بلی ، اولی بانک خازنی هست ، دومی هم که یه خازن 400mF هستش.

تو منابع تغذیه سوئیچینگ فرکانس بالا (با توان زیاد) جریان بوسیله خازن تامین میشه در طبقه خروجی ، و خازن مجبور هست با فرکانس ده تا صدها کیلوهرتز

بخصوص تو بعضی از توپولوژی ها ، ولتاژ معکوس رو هم تحمل بکنه. فرکانس بالا باعث تلفات زیادی بدلیل گرم شدن دی الکتریک و همچنین اثر پوستی بوجود آمده در هادی ها میشه.

در خازن های قدرت مخصوص سوئیچینگ همچنین اندوکتانس ولگرد (Stray Inductance) هم باید به حد کافی کم باشه ، تا در مقایسه با مقدار سلف شما بتونه به صورت یک خازن ایده آل دیده بشه.

این خازن ها رو میشه حتی خنک کاری هم کرد و با اینکار عمر دی الکتریک رو بیشتر کرد.
                        فرید تو الکترو نیک رو بلعیدیا! :biggrin:

ولی این خازن ها رو من نمیگم اونایی که من میگم گیر میاد تو بازار ESR یا یه همچین چیزیه اسمشون آبی هم هستن!

دیدگاه

LOW EQUIVALENT SERIES RESISTANCE ?
                          خازنهای با مقاومت سری معادل کم دیگه؟
                          خازن در عالم واقعیت ترکیبی از یه خازن سری با یه مقاومت هستش که اون مقاومت سری
                          در واقع هر چقدر کمتر باشه ، خازن سریعتر میتونه بارهای الکتریکی رو روی صفحاتش جذب کنه
                          و تو سرعتهای سویچ بالا خازن مشکلی برای شارژ کردن صفحاتش نداره.
                          از بعضیا شنیدم که اگه LOW ESR پیدا نکردی ، معادل اونا میشه خازن با ولتاژ های بالاتر قرار داد. مثلا شما اگه ولتاژ کاری مدارت 20 ولته و شما از خازن 25v داری استفاده میکنی
                          یه خازن 100 ولتی با همون ظرفیت به نسبت مقاومت سری کمتری از خودش نشون میده.
                          فکر کنم این مقاومت معادل ، بستگی به جنس صفحات و نوع دی الکتریکش داشته باشه
                          متاسفانه درس اختیاری (عایق ها و دی الکتریک) رو برنداشتم زمان دانشجوئیم ، زیاد نمیدونم راجع به این موضوع.
                          پس اگه LOW ESR پیدا نکردی ، خازن ولتاژ بالا استفاده کن. تقریبا اثرش همون میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx

فرید تو الکترو نیک رو بلعیدیا! :biggrin:
                            نه بابا ، این دانشگاه آزاد یه مدرک به زور داده بهم :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farid-a

نه بابا ، این دانشگاه آزاد یه مدرک به زور داده بهم :biggrin:
                              ولی خودت معلومه خیلی دوست داری :agree:
                              خیلی هم بهم کمک کردی ممنون از لطفت....

آره همون LOW ESR اسمش یادم رفته بود ولی کسی هم نمودونست چیه! خیلی باحاله امجد همه اینه برنج فروشی دارن قطعه میفروشن فقط میدونن که مثلا" فلان گونی توش روش نوشته طارم یا گلنار :biggrin:

دیدگاه

[quote author=arvinfx]
                                برنج فروشی
                                [/quote]

موافقم باهات ، دقیقا همینطوره .

البته گاهی استثنا هم توشون پیدا میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X