اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماشین با کار دائم(تولید برق)لطفا جواب بدین...

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ماشین با کار دائم(تولید برق)لطفا جواب بدین...

۱.همونجوری که گفتم بحث برای یافتن مقدسه (رجوع کنید به پست هائی که دادم) منظور من از کش آمدن بحث، بحثی بود که مبنائی علمی نداشته باشه یعنی اینکه مثلا من میگم وقتی ما ساختار ریاضی رو قبول کنیم دیگه دو دو تا چهار تاست ولی شما بگین نه بر طبق این ریاضیات دو دو تا چهار تا نیست و یا اگر معتقد به تبصرهٔ جدیدی در ریاضیات هستیند چیز روشنی ارائه نمیشه یا قرار نیست بشه من از این کش آمدگی گفتم که پرهیز بشه ضمنا اینجا فروم هست و من حق ندارم به شما بگم ازین بحثها (که مشکلی هم با قوانین فروم نداره) نکنین یا شما به من بگین اینجا پستی (باز طبق همون قوانین) بدم یا ندم.
    ۲.نمیدونم حدس درستی میزنم یا نه ولی من به کنکاش شما برای پی بردن به یک چیز جدید ایرادی نگرفتم و فکر میکنم که شما اینطور تصور میکنید که من میگم که طبق قانون فلان در فیزیک این ممکن نیست و تمام.... من گفتم که اگر هنجارهای فعلی فیزیکی رو قبول دارین طبق همون قوانین (منظورم ساختار منطقی و ریاضی با تکیه بر آزمایش که هنجار فیزیک هست) عمل بشه حالا یه قضیه جدید بیارید و قضایای فعلی ترمودینامیک رو ناقص کنید (مجبورم این همه پرانتز میزارم چون نوشتن توی فروم معمولا سبب سوتفاهم میشه واسه همین اینجا توی پرانتز میگم که این ادعا که بحث شما مفید نیست مگر اینکه قانونی در حد قانون اول ترومودینامیک بیارین مغلطه است بلکه هدف اینه که طبق همون زبان فیزیک صحبت بشه و این موضوع بیشتر کاویده بشه)

۳)بازم بر طبق نتیجه ای که از مثال جوراب گرفتین حدس میزنم که شما فکر میکنین قوانین ترمودینامیک دمده هست و مربوط به عهد قجر هست و مثل موسیقی مثلا سنتی مال پدربزرگ من هست البته اینو از اون نتیجه گیریتون برداشت کردم بهرحال یه بار دیگه میگم همونطوری که قوانین نیوتون غلط از آب در نیومدن بکله فقط شرایط جهانی که میشناختم توسعه پیدا کرده و این قوانین ناقص شدن یعنی از یه قانون جهان شمول به یه حالت خاص تقلیل یافته در مورد ترمودینامیک و قوانینش هم همینطور است.

۴) راجع به اون مسئلهٔ عرفانی اون یه مثالی بود که توی مقدمهٔ اون کتاب اومده بود و منظورم شما نبودین چنانکه شما هم چنین روندی رو نداشتین
    راجع به اینکه اون نور از هر کجا بیاد پس فرقی نمیکنه بله درسته اما یه سفسطه توی این مثالتون هست یعنی قیاس مع الفارق هست چرا؟ چون توی اون اتاق تاریک نور از هر کجا بیاد نور هست و سبب روشنائی حالا شما بیا ثابت کن که مثلا رویکرد عرفانی در فیزیک روشنگرانه است.
    مشکل مثال در اینه که ما یه نور فیزیکی داریم ولی ممکنه که اون نور عرفانی نتونه اون اتاق رو به لحاظ فیزیکی روشن کنه ولی یه نور عرفانی شاید بتونه دل اون مومن رو روشن کنه اما از دید دوربین عکاسی که چشمی کاملا فیزیکی و بی طرف هست اون نور عرفانی دیده نمیشه پس همونطوری که استاد شهریاری گفتن این مسئله دیگه از حوزهٔ فیزیک خارج میشه و مثلا شما میتونین اونو در مقابل مسئلهٔ حرکت جوهری در ایده های ملاصدرا بزارید نه نسبیت انشتین چند سال پیش مقاله ای دیدم که که سرعت هبوط فرشتگان رو به زمین با فیزیک محاسبه کرده بود هنوز هم با یه سرچ میتونین پیداش کنین...سراسر مغلطه است این کسی منکر فرشته و... نیست ولی خبرهآ‌های دینی هم همچین کاری رو عاقلانه نمیدونن...بهرحال بیشتر ازین نمیدونم چی بگم

==============
    آقای سدید حالا وقت اون رسیده که یه دستی به سر و روی بعضی از قوانین کشید و کاملترشون کرد چراکه اونها ماله سال ها پیشن و با
    دستگاه هایی به این نتیجه ها رسیدن که حالا دیگه خیلی قدیمی قدیمی شدن(البته منظورم کل قوانین نیست ها یه وقت اعتراض نکنید)
    ==============
    بسم الله من که گفتم این مقدسه ولی راه داره شما بدون اینکه نظری راجع به نقض این قوانین بدین (درینجا بیشتر روی ترمودینامیک نظر دارم) باز اونو میگن یعنی چون میگین اینا قدیمی پس بیخیال اونا و حالا بیام راجع به ماشین کار دائم بحث کنیم در حالیکه جایگزینی یا تلاشی یا ایده ای برای جایگزینی اینا انجام نشده (مثل تمام حرفهام اینا برداشتهای من از بحثتون بوده) حرف من اینه که تا وقتی که قانون اول ترمودینامیک هست و البته خواهد بود و تا اون زممانیکه قانون جهان شمول تر (به صفت تفضیلیش دقت کنین) جایگزینش نشه هنوز اون حرف مانیان که میگه ممکن نیست برقرار هست. اگر قبول ندارین همونطور که توی پست اول خودم هم گفتم باید برین به جنگ این قوانین مگر اینکه از روشهای غیر فیزیکی بخواین یه امر فیزیکی رو اثبات کنین (روش غیر فیزیکی یعنی راهکارهای فیزیکی به کمک قوانین موجود و قوانین غیر موجود فیزیکی که بعدا میان و بینهایت هستن) به نظر من نمیشه با به طور مشخص عرفان ماشینی فیزیکی ساخت حالا بحثش خارج از این تاپیک هست
    کلام آخر) ببینید اینجا هم هدفش و هم قانونش اینه که حداقل در بحثهائی مثل این، ایده ها با هم برخورد کنن و ازین بین طرفین کم و زیاد چیزی به دست بیارن نه برخورد بین خود افراد امیدوارم و البته اینطور هم به نظر میاد که این حرفها رو حملات به شخص تلفی نکنین من با پاره ای از نظراتتون مخالفم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam-soft
      باسلام خدمت کلیه دوستان.
      می خواستم بدونم اگه دوتا آهن ربا رو در مجاورت همدیگه قرار بدیم بطوری که میدان های مغناطیسی شون به هم نیرو وارد کنن
      آیا با گذشت زمان اثر همدیگه رو خنثی می کنن یا ممکنه که این کار باعث تظعیف شدن نیرو شون بشه؟
      بلکه اگر میدان مغناطیسی رو به خاطر جهت گیری خاص دوقطبی های مادهٔآ‌ آهنربا بدونیم نیروی وارده شده از طرف هر یک از آهنرباها بسته به جهت و نوع .. در کل میتونه سبب تغییر جهت دائمی دوقطبی های ماده بشه و این خودش یه نوع کار فیزیکی است (البته نه واسه مرکز ثقل دو قطبی که جابه جائی انجام نمیشه یعنی لزوما نمیشه) بلکه احتمالا باید به شکل ریزتری به اجزا سیستم نگاه بشه و کار ذرات رو حساب کرد یا کلا در نظر گرفت میخوام بگم به نحوی در این مسئله که با این فرض انجام شد که میدان باعث حداقل جابهآ‌جائی زاویه ای دوقطبی میشه در اشل زیر مولوکلی کار انجام شه بهرحال بله به نظرم این امکان هست که تضعیف بشه .

================
      این اضافه کنم که خودم تجربهٔآ‌ مرتبطی رو نداشتم ولی فکر میکنم که در عمل هم اینطوری هست که آهنرباهای طبیعی دجار تضعیف میشن یه موردش بوسیلهٔآ‌ تنشهای مکانیکی و حرارتی هست.

دیدگاه

با سلام خدمت شما دوست عزیز آقای سدید.
        در اینکه افراد مختلف می تونن در این تاپیک نظرات خودشون رو بدن که اصلا بحثی نیست و هر کس نظری داره.
        و در کل هدف افراد مختلف از شرکت در این تاپیک ها (همونطور که خودتون هم می دونین)بالا بردن سطح اطلاعات و ارتقای دانش خودشون می باشد.
        و من نیز جهت این مهم در این سایت عضو شدم وبنا بر این نیست که ما بخوایم چون اطلاعاتمون در زمینه ای از
        دیگران بالاتره خدای نکرده فخر بفروشیم یا کسی رو تحقیر کنیم.لذا هدف کلی برطرف کردن اشتباهات و اطلاعات ناقص در زمینه های مختلف هست.
        اما من از اینکه شما با نظرات من مخالفین به هیچ وجه ناراحت نیستم چرا که هر کس نظری داره و دید ها متفاوته و اتفاقا خوشحال هم هستم چون
        باعث میشه اطلاعاتم بیشتر بشه.اما در مورد اینکه فرمودین بحث ها معمولا باعث سوء تفاهم میشه هم باید خدمتتون عرض کنم که به نظر من از
        جوانان آریایی و متفکری که در این سایت عضو هستن کاملا بعیده که بخواهند دنبال چنین مسائلی در این فضای علمی باشن.
        هر کس آزاده تا آزادانه نظر خودشو بگه چه بسا که باعث پیشرفتمون خواهد شد.
        و من از پی گیری کردن این بحث ها دنبال این جور مسائل ها نیستم و هدفم فقط بالا بردن دانشم در راستای خدمت به جامعه بشری خواهد بود(البته خودمو جزء افراد متفکر نمیدونم چرا که هنوز خیلی راه مونده...)
        و باز هم خوشحال میشم که شما با نظراتتون بتونین منو در تحقق این امر یاری کنین...
        با تشکر.
        برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadid

بلکه اگر میدان مغناطیسی رو به خاطر جهت گیری خاص دوقطبی های مادهٔآ‌ آهنربا بدونیم نیروی وارده شده از طرف هر یک از آهنرباها بسته به جهت و نوع .. در کل میتونه سبب تغییر جهت دائمی دوقطبی های ماده بشه و این خودش یه نوع کار فیزیکی است (البته نه واسه مرکز ثقل دو قطبی که جابه جائی انجام نمیشه یعنی لزوما نمیشه) بلکه احتمالا باید به شکل ریزتری به اجزا سیستم نگاه بشه و کار ذرات رو حساب کرد یا کلا در نظر گرفت میخوام بگم به نحوی در این مسئله که با این فرض انجام شد که میدان باعث حداقل جابهآ‌جائی زاویه ای دوقطبی میشه در اشل زیر مولوکلی کار انجام شه بهرحال بله به نظرم این امکان هست که تضعیف بشه .

================
          اگر اینطوریه پس چرا زمین که مدام در حال اعمال میدان مغناطیسی ست در حال تضعیف شدن نیست؟
          برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

خاصیت آهنربائی زمین به خاطر هستهٔ نیکل-آهنی اون در مرکز کره زمین هست.
            این آهنربای بزرگ همونطوری که میدونید جهتش در حال تغییره ولی خیلی آروم......الان اختلاف درجه کمی با محور شمال-جنوب جغرافیائی داره و ...
            ساختار آهنربای زمین یه ساختار بزرگ و مذاب هست و با اون مثال قبلیتون فرق داره
            اینم با حرف قبلی منافاتی نداره چون این آهنربای فوق العاده بزرگ هم دائم در حال تغییره و همونطوری که هستهٔ اون تغییر میکنه (حتی به خاطر جاذبهٔ کرات و خورشید هم روش اثر میزاره و همینطور حرکت و سرعت کره زمین هم درش موثره میتونیم بگیم یه آهنربای مایع است دیگه) و به همین خاطره که میدان مغناطیسی زمین مدام تغییر میکنه یعنی کم و زیاد میشه یا در جائی زیاد میشه یا در جائی کم میشه میزان سرعت این تغییرات رو نمیدونم ولی در تغییرش شکی نیست.

دیدگاه

با سلام
              میدان مغناطیسی از وجود بار ایجاد میآ‌شود و تا وقتی که بارآ‌ها در سر جای خودشان ثابت قرار گیرند و حرکت نکنند و یا مقدار آنها تغییر نکند میدان ثابت خواهد بود. یک نکته که دوباره تکرار کنم این است که نمیآ‌توان از میدان مغناطیسی نیز مانند نیروی گرانش زمین انرژی گرفت (البته میدان متغیر میآ‌تواند به شما انرژی بدهد). بلکه ذرات با حرکت در این میدان میآ‌توانند کار انجام دهند و به ما انرژی دهند و مشخص است که حرکت خلاف جهت میدان نیز نیاز به صرف انرژی دارد (منظور ذره با بار مثبت است). حالا در یک آهنربا اگر همه چیز خیلی ایدهآ‌آل باشد و با گذشت زمان کم کم دو قطبیآ‌های مغناطیسی بر اثر تنشآ‌های حرارتی و مکانیکی و نویز محیط حرکت نکنند، میدان مغناطسی آهنربا هم تغییری نخواهد کرد.

در مورد میدان زمین هم اولا باید گفت که این میدان ثابت نیست و حتی در گذشت زمان جهت آن نیز عوض شده است. ولی نکته اینجا است که صرف داشتن میدان مغناطیسی به این معنی نیست که زمین برای ایجاد این میدان مغناطیسی، انرژی مصرف میآ‌کند! ولی از لحاظ دیگری انرژی مصرف میآ‌کند!!!
              داخل زمین هم برای خودش دنیای خاصی است. همان طور که همگی خواندهآ‌ایم. هسته مرکزی زمین فلزی و از جنس آهن است که هسته داخلی آن به علت فشار جامد است و دور هسته مرکزی دریای عظیمی از آهن مذاب قرار دارد. هسته مرکزی به آرامی در جای خود چرخش میآ‌کند که سرعت آن کمی بیشتر از سرعت حرکت زمین است. لایهآ‌ی مذاب مانند دریا جریانآ‌هایی (حرکتآ‌هایی از داخل آن به سطح آن) در آن وجود دارد که مجموعه این حرکتآ‌های پیچیده باعث میدان مغناطیسی زمین میآ‌شود. نکته اینجا است که اتفاقاتی که داخل زمین میآ‌افتد نیاز به انرژی دارند! این که منشا این انرژی چیست نظرآ‌یهآ‌های مختلفی دارد که یکی بر پایه تشعشعات رادیو اکتیو داخل هسته زمین است و دیگری بر مبنای انرژی باقی مانده داخل هسته که از زمان تشکیل زمین در هسته آن باقی مانده است و نرخ آزاد شدن این انرژی ( یعنی حرکت به سمت سطح زمین) خیلی کند است.
              من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام خدمت کلیه دوستان محترم
                از اطلاعاتی که در این مورد نقل کردین بسیار ممنونم چرا که انگیزه منو واسه ساخت این ماشین بیشتر کرد.
                اینطور که از صحبت های شما یر می آید هنوز دلیل مشخصی از جاذبه زمین و یا نیروی مغناطیسی وجود نداره.
                به دلایل زیر من هنوزم مطمئتم که میشه از این نیرو های بی پایان استفاده کرد:
                آیا در زمان های قدیم که هنوز علم پیشرفت چندانی نکرده بود دانشمندان فکر می کردند که روزی بشه نیروها رو به هم تبدیل کرد؟
                مثلا بشه از چرخیدن یه چیزی برق تولید کرد(دینام)و یا از چیزی مثل آب (گازوئیل)بشه استفاده کرد و چندین تن وزن
                رو جابه جا کرد؟یا کلی نیرو ها و تبدیلات دیگه؟ مطمئنا خیر.چرا که هنوز روشی برای تبدیل این نیرو ها پیدا نکرده بودند.
                حال ما باید روشی پیدا کنیم(که من تقریبا پیدا کردم)که بشه میدان مغناطیسی رو تبدیل به نیرو و بعد تبدیل به برق کنه.
                حالا به نظر شما این کجاش غیره ممکنه؟

دیدگاه

اینکه بخواین با بازدهی بینهایت از میدان کار تولید کنید
                  (هر عددی تقسیم بر صفر :biggrin: اینجا میتونین بحثهائی که در حسابان راجع به حد خوندین رو به چالش بکشین و راجع به خوانش و برهمکنش قوانین فیزیک به نحوی که سبب پارادوکس نشه فکر کنید)
                  میدان خاصیتی از نقاط فضاست.
                  بهرحال از صمیم قلب آرزوی موفقیت میکنم
                  میدونین ماکس پلانک میگه که وقتی یه نظریهٔ جدید میاد عده ای مخالفش میشن بعد کم کم اون نظریه جا می افته نه به خاطر اینکه مخالفینش نظریه رو قبول کردن بلکه به خاطر اینکه پیر شده و یا مرده اند. :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam-soft
                    سلام خدمت کلیه دوستان محترم
                    از اطلاعاتی که در این مورد نقل کردین بسیار ممنونم چرا که انگیزه منو واسه ساخت این ماشین بیشتر کرد.
                    اینطور که از صحبت های شما یر می آید هنوز دلیل مشخصی از جاذبه زمین و یا نیروی مغناطیسی وجود نداره.
                    به دلایل زیر من هنوزم مطمئتم که میشه از این نیرو های بی پایان استفاده کرد:
                    آیا در زمان های قدیم که هنوز علم پیشرفت چندانی نکرده بود دانشمندان فکر می کردند که روزی بشه نیروها رو به هم تبدیل کرد؟
                    مثلا بشه از چرخیدن یه چیزی برق تولید کرد(دینام)و یا از چیزی مثل آب (گازوئیل)بشه استفاده کرد و چندین تن وزن
                    رو جابه جا کرد؟یا کلی نیرو ها و تبدیلات دیگه؟ مطمئنا خیر.چرا که هنوز روشی برای تبدیل این نیرو ها پیدا نکرده بودند.
                    حال ما باید روشی پیدا کنیم(که من تقریبا پیدا کردم)که بشه میدان مغناطیسی رو تبدیل به نیرو و بعد تبدیل به برق کنه.
                    حالا به نظر شما این کجاش غیره ممکنه؟
                    با سلام
                    تقریبا میآ‌توان گفت که از بیخ غیر ممکن است. یعنی میدان مغناطیسی ثابت نمیآ‌تواند به شما انرژی دهد همان طور که نیروی جاذبه نمیآ‌تواند. البته اگر قرار باشد از گرمای درون زمین استفاده شود بحث دیگری است که هم اکنون هم بعضی از نیروآ‌گاهآ‌ها از گرمایش داخل زمین استفاده میآ‌کنند البته خیلی محدود چون تکنولوژی هنوز به اندازه کافی برای استحصال این انرژی به صورت مقرون به صرفه، پیشرفت نکرده است.
                    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

به نظرتون یک کم دیر نشده که بخواین قوانین ابتدایی فیزیک رو نقض کنید؟! oo:
                      یه نگاه به مرز های پیشرفت علم فیزیک بندازین. از سواد من یکی که خارجه که بخوام بهشون حتی فکر کنم! همه این یافته ها داره بر اساس همون قوانین قدیمی و ساده شکل می گیره!

دیدگاه

؟
                        اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

دوست عزیز فیزیک همه ش یه مدلسازی ریاضی از طبیعت هست
                          توی پستهای قبل بحثش شد به نظر من شما خیلی ساده این مسائل رو بررسی کردین
                          میشه بگین کدوم یک از قوانین (در واقع مدلسازی) های فیزیک غلط بودن؟ فراموش نکنین مدل مثل مکانیک نیوتنی آزمون خودشو پس داده و در چارچوب اون شرایطش کاملا درسته مکانیک نسبیتی هم در حالت حدی تبدیل به همون میشه فکر کنم بهش اصل همخوانی میگن یعنی وقتی فیزیکدانهای ابتدای قرن بیستم قوانین رو توسعه میدادن همیشه با توجه به اصل همخوانی پیش میفرتن تا راجع به صحت تئوریشون مطمئن بشن یعنی مدام چک میکردن در شرایط حدی که شرایط نظریهٔ جدید به شرایط نظریات قبلی میل کنه باید نتایج هم میل کنه
                          اینا مدلسازی هستن و ضعفها و نواقص دارند و همواره خواهند داشت ..... اصلا غلط بودن معنی پیدا نمیکنه (واسه نظریه ای که از آب و گل درومده)
                          راجع به اون طرح هم نگاهش نکردم ولی چون کل روند تحولات مهم فیزیک رو دنبال میکنم اگر اینطور میبود الان ایشون فرد مشهوری بودن و مهمتر ازون قوانین ترمودینامیک هم حداقل ناقص شده بودن و الان تکاپوئی بود که نظریه جدیدی رو حول این انجام بدن
                          و ضمنا حداقل ۱۰ باز از اخبار ۲۰:۳۰ پخش شده بود....

دیدگاه

من سالها قبل یک برنامه تلوزیونی نگاه می کردم که دکتر حسابی آب رو بدون هیچ پمپی تا ارتفاع 6 متر بالا برده بود ( آیا این نقض قانون فیزیک نیست)
                            خوب چطور این کارو کرده بود؟

دیدگاه

اگه می دونستم میشدم دکتر حسابی
                              اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

این خیلی هم عجیب نیست حالا من نمیدونم ولی امکانش هست
                                اما مسلما نه اصل بقای انرژی رو نقض کرده نه قوانین فیزیک رو از یه خاصیتی استفاده کرده ...
                                میشه راجع بهش تحقیق کرد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X