اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماشین با کار دائم(تولید برق)لطفا جواب بدین...

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ماشین با کار دائم(تولید برق)لطفا جواب بدین...

نوشته اصلی توسط manian
    با سلام
    اولا نباید مباحث مذهبی را که بر پایهآ‌های یافتهآ‌های ما (انبیا) از وحی است را با دانش بشری ما که بر پایهآ‌های فهم ما و مشاهده و آزمایش است. اینکه خداوند در زمان قیامت وعده خاموش شدن خورشید را داده است ربطی به محاسبه داشنمندان درباره زمان خاموش شدن خورشید ندارد. ممکن است زمان پایان جهان خیلی زودآ‌تر باشد و خورشید به شکلی خاص از نور بیفتد به جای آنکه همان روند مرگ طبیعی را طی کند.

در مورد خورشید هم مساله خیلی عجیب و خارج از عقل نیست. در مرکز خورشید انرژی از همجوشی هستهآ‌ای ایجاد میآ‌شود و عناصر سبک به هم متصل میآ‌شوند و عناصر سنگین را تولید میآ‌کنند و در این میان نیز کمی از وزن خورشید کاسته میآ‌شود (در هر ثانیه ۴ میلیون تن). خوب مشخص است که روزی این انرژی تمام خواهد شد یعنی بعد از مدتی خورشید عناصر سبک برای تبدیل به عناصر سبک نخواهد داشت.

پایان دنیا هم از دیدگاهآ‌های مختلف وجود دارد. یکی از نظر دینی که موضوع بحث ما نیست و دیگری از نظر علمی که چه اتفاقی خواهد مثلا آیا انتقال انرژی در این دنیا این قدر اتفاق بیفتد تا سطح بیآ‌نظمی ر همه جا یکسان شود و گیتی سرد و خاموش شود. و یا مثلا انبساط جهان و یا معکوس شدن آن و انقباض جهان و نزدیک شدن به حالتی مانند انفجار بزرگ. من خیلی در این مورد اطلاعی ندارم شما بهتر است در منابع علمی به دنبال فرضیهآ‌های اتمام جهان بگردید. ولی نمیآ‌دانم واقعا پایان جهان چه ربطی به دستگاه تولید کننده کار دائمی دارد.
    جناب مانیان به نکته بسیار جالبی اشاره کردین.ربطش در همین موضوع تداوم انرژی و تبدیل اون از حالتی به حالتی دیگر ست
    که من با اطلاعات فعلیم تنها 99 درصد بهش اعتقاد دارم نه 100در صد چرا که اگه اینجوری باشه واقعا زندگی بشر تا بی نهایت ادامه خواهد داشت و مایحتسب طبق قانون بقای انرژی
    زمانی هم که خورشید خاموش بشه بازم حیات ادامه خواهد داشت چرا که انرژی ما فقط حالتش عوض میشه.

جناب مانیان آیا زمانی که یک بیمار
    توسط بهترین پزشک ها جواب میشود و دیگر امیدی به زنده ماندن ندارد و وقتی که توسط دعا شفا پیدا می کند
    با همین علمی که شما ازش صحبت می کنید میشه یه جواب منطقی براش پیدا کرد؟ اگر تونستین براش واقعا جوابی پیدا کنین(که
    هنوز پزشکهای متخصص نتونستن دلیل علمی براش بیارن)حتما ما رو هم مستفیظ کنین.
    جناب مانیان همین آیاتی که شما در کل منکر داشتن بار علمی میدونین توسط یه دانشمند خارجی
    که متاسفانه اسمش الان در خاطرم نیست به طور موشکافانه مورد بررسی قرار گرفته که واقعا
    نتایج علمی بحث برانگیزی رو در پی داشته.زمانی که محل عبور آب سرد از بالای آب گرم توسط
    دانشمندان خارجی در گلف استریم مشخص شد خود همین دانشمندان اینگونه بیان کردند که ما از آیات
    قرآنی الهام گرفتیم...میبینید که افرادی که ما بهشون میگیم کافر نا مسلمان دارن از ماها که
    ادای مسلمانیمون میشه و یکی یه قرآن تو طاقچه داریم جلو میزنن...چطوری؟با همین تفکر در آیات پر بار قرآن...
    شما میگین نباید وحی رو با دانش بشری ربط داد درسته؟پیشنهاد میکنم کنکاشی در مورد زندگی حضرت محمد داشته باشین.
    مطمئن باشین خودتون جواب خودتون رو خواهید گرفت و بررسی اون در اینجا چندان جایز نیست.البته من هم قصد ندارم که در اینجا مباحث دینی رو مطرح کنم.اما بد نیست یکم در مورد قرآن هم فکر کنیم.البته اینطور که از صحبت ها خودتون بر میاد شما اعتقاد چندانی به مسائل دینی ندارین.
    برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam-soft
      جناب مانیان آیا زمانی که یک بیمار
      توسط بهترین پزشک ها جواب میشود و دیگر امیدی به زنده ماندن ندارد و وقتی که توسط دعا شفا پیدا می کند
      با همین علمی که شما ازش صحبت می کنید میشه یه جواب منطقی براش پیدا کرد؟ اگر تونستین براش واقعا جوابی پیدا کنین(که
      هنوز پزشکهای متخصص نتونستن دلیل علمی براش بیارن)حتما ما رو هم مستفیظ کنین.
      جناب مانیان همین آیاتی که شما در کل منکر داشتن بار علمی میدونین توسط یه دانشمند خارجی
      که متاسفانه اسمش الان در خاطرم نیست به طور موشکافانه مورد بررسی قرار گرفته که واقعا
      نتایج علمی بحث برانگیزی رو در پی داشته.زمانی که محل عبور آب سرد از بالای آب گرم توسط
      دانشمندان خارجی در گلف استریم مشخص شد خود همین دانشمندان اینگونه بیان کردند که ما از آیات
      قرآنی الهام گرفتیم...میبینید که افرادی که ما بهشون میگیم کافر نا مسلمان دارن از ماها که
      ادای مسلمانیمون میشه و یکی یه قرآن تو طاقچه داریم جلو میزنن...چطوری؟با همین تفکر در آیات پر بار قرآن...
      شما میگین نباید وحی رو با دانش بشری ربط داد درسته؟پیشنهاد میکنم کنکاشی در مورد زندگی حضرت محمد داشته باشین.
      مطمئن باشین خودتون جواب خودتون رو خواهید گرفت و بررسی اون در اینجا چندان جایز نیست.البته من هم قصد ندارم که در اینجا مباحث دینی رو مطرح کنم.اما بد نیست یکم در مورد قرآن هم فکر کنیم.البته اینطور که از صحبت ها خودتون بر میاد شما اعتقاد چندانی به مسائل دینی ندارین.
      با سلام

دوست عزیز اینکه میآ‌فرمایید با خاموش شدن خورشید بازهم زندگی ادامه خواهد یافت به چه معنی است؟ به جز انرژی هستهآ‌ای تمام اشکال انرژی که بشر امروزه در سطح زمین استفاده میآ‌کند مستقیم و یا غیر مستقیم از انرژی دریافتی از خورشید به دست میآ‌آید که آن هم به شکل اشعه به ما میآ‌رسد. حالا وقتی که خورشید دیگر روشن نباشد اولا سطح سیاره ما نزدیک صفر مطلق سرد خواهد شد و برای بشر و هر نوع شکلی از حیات امکان زندگی روی سطح فراهم نخواهد بود. حالا اگر در آن روزگار بشر با دانش و عقل خود به زیر زمین رود و با انرژی هستهآ‌ای و یا گرمای هستهآ‌ی داخل زمین تا مدتآ‌ها زنگی کند بحث دیگری است.

نوشتهآ‌های شما درباره عقاید دینی و ... به نظرم از روی یک سو تفاهم نسبت به حرفآ‌های من ایجاد شده است. من هرگز ادعا نکردهآ‌ام که وحی و قرآن غیر علمی هستند (چون خودم به آنها باور قلبی دارم) منظور نوشته من این بود که نمیآ‌توان برای یک بحث علمی آن هم در محدوده فیزیک و ... از گزارهآ‌های دینی استفاده کرد چون از محدودهآ‌های مختلفی هستند. همین اشتباه در اروپای قرن گذشته رخ داده بود که بعضی از مباحث علمی به داخل دین آمده بود و کم کم قسمتی از دین شد. به همین دلیل هم امثال گالیله را میآ‌خواستند اعدام کنند چون نظری غیر از کلیسا داشت و در انتها نیز کلیسا درباره یافتهآ‌های جدید علمی حرفی برای گفتن و دفاع نداشت و همین باعث شد که اندیشمند غربی بین عقل و دین تضاد ببیند و چون ملاک اولیه انسان عقل او است از دین بگریزد و عقل را جایگزینی برای همهآ‌ی نداشتهآ‌هایش بپندارد.
      ولی میآ‌بینم که در جهان اسلام (در زمان شکوفایی علمی مسلمانان! آه آه آه از این پسرفت ما و فرصتآ‌های از دست رفته) ما چنین مشکلی نداشتهآ‌ایم چون هیچ وقت دانشمند مسلمان یافتهآ‌های خود را دین نمیآ‌پنداشته. به عنوان مثال تا مدتآ‌ها بعضی از تفاسیر قرآن هفت آسمان را تعبیر به اجرام منظومه شمسی میآ‌کردهآ‌اند در حالی که امروزه با شناخت ما از گیتی مشخص است که این تفسیر صحیح نیست و احتمالا ۶ آسمان دیگر چیزی جدای از آنچه که ما گیتی مادی میآ‌دانیم باید باشد (در این مورد نظر خود را گفتم که ممکن است صحیح نباشد). حالا اگر ما میآ‌خواستیم سادهآ‌انگارانه هفت آسمان را به یافتهآ‌های نجومی خودمان پیوند بزنیم، امروزه یا باید مانند کلیسا میآ‌گفتیم که هر کسی بگوید این ۷ آسمان غیر از کرات منظومه شمسی است کافر است، و یا مانند بعضی از اندیشمندان کلا بگوییم که نعوذ بالله قرآن اشتباه کرده است و دین مخالف عقل است.

**قسمتآ‌هایی از نوشتهآ‌های شما را برجسته کردم! نمیآ‌دانم در مورد آنها چگونه به این نتایج رسیدهآ‌اید!
      من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام مجدد
        همونطور که اشاره کردین اشتباهاتی در قرن گذشته در اروپا رخ داده است.یکم توجه کنین؟شما دارین میگین اروپا نه ایران .اروپایی ها دینشون اسلام نیست
        که بخوان از قرآن یا مسائل دیگه الهام بگیرن و علمشون رو گسترش بدن هرچند که تا به حال برداشتهایی از قرآن (در پست قبلی بهش اشاره شد)کردند و نتیجه هم گرفتند.
        دین ما دینی ست که خداوند بزرگ اونو بهترین دین خوانده و سعادت بشر رو در گروی عمل به همین دین دونسته و در این شکی نیست.اما اینکه من یکم به قانون بقای انرژی
        شک دارم باید بگم که طبق همین قانون که همه می دونیم انرژی نه بوجود میاد و نه از بین میره پس ما همیشه انرژی برای مصرف داریم حالا می خواد خورشید باشه
        یا هر چیزه دیگه.این از نظر علم.اما از نظر بحث قرآنی دنیا بالاخره روزی به پایان خواهد رسید.به نظر من(البته من نمیگم این نظریه درسته)انرژی به طور نا محسوسی از بین میره
        یا الزاما اینجوری که تعریف شده نیست.و کلا واژه ای به نام مصرف رو باید حذف کرد چون طبق این قانون چیزی مصرف نمیشه بلکه تبدیل میشه.و اگر هم چیزی مصرف نشه پس پایانی هم نداره..
        ممکنه شما بین این مسائل با موضوع ماشین کار دائم ربطی نبینین اما اگه بشه یه تعریف مشخصی از سرانجام انرژی و آخرو عاقبت اون پیدا کنیم ممکنه بشه دست به یه ابتکاره...

به هر حال هر کس عقیده و نظر خودش رو داره که به نوبه خودش ارزشمنده و من هم برای نظر همگان احترام قائلم.اگه کمو کاستی در نظرات من میبینین به بزرگی خودتون ببخشین
        و با راهنمایی هاتون مارو از بی اطلاعی در بیارین اما خواهشمندم جوابتون دقیق و معتبر باشه که حتما هم هست.
        برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

هرچه جوابها معتبرتر بشه ... اطلاعات و دلایل شما نامعتبرتر میشه....
          اینترنت دنیای بزرگی هست و ما با انفجار اطلاعات مواجه هستیم اونچه ازین برکت بزرگ مهمه دونستن و افزایش توانائی در تشخیص راست و درست این همه ادعاست اینا ممکن نمیشه مگر اینکه وقت بزارین...مثلا شما توی پستهای قبلیتون به راشد خلیفه که یه زیست شیمیدان هست (فکر کنم) و مصری است اشاره کردید (اگه اشتباه نکنم) که مطالبی رو راجع به قرآن گفته که معجزه ۱۹ اسمش رو گذاشته شما اگر با خوندن صرف اون اظهارات به مومنان فرقهٰ جدید او بپیوندین (آخه عقایدش ظاهرا تبعتاتی هم داره :mrgreen: البته من اطلاع دقیق ندارم) آدم ساده انگاری هستین در حالیکه برای گاهی بیشتر باید به نقدهائی که در جهت مخالف نظراتش میشه هم نگاه بندازین از علمای دینی سوال کنید و مشورت کنید و..... این کار هم حوصله میخواد و هم وقت و بصیرت پس یکی مثل من بیخیالش میشم....
          همین جریانات انشتین بیچاره مظلوم رو در نظر بگیرین بودآئی و مسیحی و ...هم هرکی یه چیزی به پاش میبنده :mrgreen: .... برای مثلا رجوع کنید به مباحث مربوط به نیروانا و نسبیت :mrgreen:....... چرا اینجوریه چون این کار نیازی به فرمول و اثبات دقیق ریاضی نداره....هرکسی میتونه یه برداشت شخصی از صورت گفتاری و ظاهری (نه مدل ریاضی) قضیه رو به ریش خودش ببنده و این برداشت رو دلیل معرفی کنه)
          چند سال پیش یه مطلب توی اینترنت منتشر شد که سرعت هبوط فرشتگان رو به فیزیک کلاسیک محاسبه کرده بود (چون طرف فیزیک مدرن بلد نبوده :mrgreen محاسبات درست بود ولی مشکل توی فرض اول بود یعنی یه فرض غلط رو گرفته بود و بعد...کلی فرمول و .....اون فرضش رو یادم نیست ....
          بهرحال دنبالش گشتم که اینجا بهش لینک بدم ولی نبود....در عوض ورژن جدیدشو پیدا کردم:
          http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=106834&forum ID=887
          اینجا از نسبیت استفاده کرده و البته جواب مغالطه ش اینجاست:
          http://www.insalha.blogfa.com/8508.aspx
          عکس این محاسبات نیز به راحتی همین مطلب را نشان می دهد. اگر به جای 50000 سال یک میلیون سال هم باشد! تنها دقت سرعت به 299792457.99999999884339329475309 می رسد یعنی تقریبا 3.68 ضرب در 10 به توان 16- درصد خطا دارد. یعنی این مقدار سال،t ، حد بالایی نداره و حد پایینی با دقت تعیین میشه!
          به بیان دیگه اینجا به جای 50000 هرعدد دیگری بالای 1 (وحتی کوچکتر!) هم گفته می شد بازهم می شد همین برداشتی را کرد که از اون محاسبات شده! و این طور استدلال اصلا درست نیست چون یک باور کاذب و اشتباه ایجاد می کنه!
          برعکس ورژن قبلیش که فرضش غلط بود.....
          راجع به جریان اواخر عمر انشتین توی این تاپیک بحث شده:
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=23488.0
          من راجع به انشتین زیاد خوندم ولی اون یه بت نیست....پیشوای مذهبی نیست .... اون فقط و فقط یه فیزیکدان بوده خوب یه آدم بوده در درجه اول ولی اون چیزی که واسهٰ ما بعد از صد سال مهمه همین فیزیکدان بودنش هست .. جالبه بدونین که مثلا انشتین در رابطه با زنان تا حد زیادی بی قید و بند بوده با اینکه زن داشته (البته زنش بیمار بوده) خوب نتیجه: انشتین یه الگوی خوب برای فیزیک خوانان هست فقط و فقط از جنبهٰ عملی نه جنبه های دیگر ولی ما چیکار میکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس اینکارا همونطوری که گفتم برخلاف ظاهر فریبنده شون در واقع دارن به دین ضربه میزنن... باعث میشن این اراجیف بشه باورمون و جزئی از دینمون بشه و بعد با یه ضربهٰ ساده کل باور دینی مون رو از هم بپاشن و دجار سردرگمی بشیم.....
          خوب بحث اینه که باید بین علم و دین تفاوت قائل شد بین دین و خرافات هم باید تفاوت قائل شد...عقیدهٰ من اینه که نباید از مباحث ناقص و تکامل پذیر علمی برای مدعائی برای دین استفاده کرد چون اینکار در درجهٰ اول به دین لطمه میزنه...من نمیگم دین و علم با هم در تناقض هستند بلکه میگم باید حوزهٰ ایندو رو به خصوص در جزئیات از هم جدا کنیم توی یه بازی لازمهٰ بازی کردن پیروی از قواعد بازی هست تا بشه به اون هدف رسید یعنی من و شما مثل خیلیای دیگه توی این تاپیک مسلمان هستیم ولی وقتی راجع به ماشین کار دائم صحبت میکنیم فقط باید بحث علمی باشه تذکری که توی اوایل بحث هم بهتون دادم و متاسفانه برخلاف آنچه که تصور میکردم الان نظرم اینه که شما به شکل علمی به این قضایا نگاه نمیکنید و فقط و فقط دنبال اثبات ادعای خود هستین حالا به هر شکلی...حتی اگر اون شکل به دین و ایمان هم لطمه بزنه مشکلی نداره و باورهای دینی رو با سنجش علمی فدا کنیم هم مهم نیست... ولی حرف شما دلیلی واسه ش پیدا بشه این مهم میشه
          بازم میگم به شدت مخالف این قضیه هستم بیشتر به خاطر خود دین (چون علم به خصوص از نوع ریاضیش زبان خودشو داره) مثلا همین بحث بیگ بنگ...هاوکینگ اومد و در مقابل ایده های اغلب غیر دینی که مطرح شده بودند به شکل ریاضی همین بحث بیگ بنگ رو تائید کرد و باعث شد اون طرح های ماده انگارانه پس رانده بشه...کلیسا بازم از گذشته درس نگرفت و خودشو قاطی کرد البته اینبار غیر رسمی حالا هاوکیگ دوباره اومده و میخواد روی اون قضیه که جهان آغازی در بیگ بنگ داره رو با فیزیک کوانتوم (چون سطح سیاهچالهٰ آغازین اینقدر کوچیک بوده که باید واسه ش از مقیاس کوانتومی استفاده کرد)...احتملا رد کنه (خود بیگ بنگ رو نه آغاز جهان در بیگ بنگ رو) قبلا نشون داده بود که جهان با یه یک بیگ بنگ شکل گرفته و حالا میخواد بگه قبل از بیگ بنگ هم یه چیزائی بودهآ‌(توجه کنید که فیزیک فقط راجع به ماده و انرژی صحبت میکنه نه محبت و عشق و خدا وووو)....این نظریه تا حد زیادی پیشرفت کرده و بازم کلیسا ضربهٰ مهلکی خواهد خورد....اما یکی مثل من خیلی راحت به شکل علمی و مشتاقانه این قضایا رو دنبال میکنم و اونو با مبحث دینی هم نمیسنجم و این باعث میشه که هرچیزی جای خودش باشه و دین هم به مشکلی برخورد نمیکنه....فیزیک هر چی میخواد بگه مسئلهٰ متافیزیک همونطور که از اسمش پیداست ربطی به فیزیک نداره اصلا این فرضیه جدید جهانهای موازی رو هم قبول میکنم که راجع به جهان قبل از بیگ بنگ صحبت میکنه ولی به عقاید دینی من لطمه ای وارد نمیشه به شرطی که این حوزه رو از فیزیک جدا کنم بگم هرچی باشه بالاخره این دستگاه رو خدا ساخته و ...ولی اون کشیشی که میاد میگه آهان :wow: پیداش کردم :applause: خدا با شروع بیگ بنگ جهان رو آفرید با پیشرفت فیزیک سرش به سنگ خواهد خورد :angry: امیدوارم متوجه دلیل مخالفت من با اینجور مباحث شده باشین و اینکه چرا قاطی کردن فیزیک و متافیزیک درست مثل گذاشتن یه اثر هنری زیر چرخ دنده های صنعتی میمونه....
          در آخر هم میگم من دینم رو به موقع خودش دارم ولی وقتی راجع به یه مسئلهٰ ریاضی یا ساخت یه مدار یا نوشتن یه برنامه کار میکنم هیچوقت قاطی این جور چیزا نمیکنمش تا روش لکه یا خراشی نیافته :agree:
          همه میدونیم گل زیبا هست ولی لازم نیست واسه اثبات زیبائیش اونو تشریح علمی بکنیم...چون با این کار تنها چیزی که اون گل داشته یعنی زیبائی رو از بین بردیم و تبدیلش کردیم به یه سری مولوکل و مادهٰ شیمیائی و حس بویائی و تولید مثل و تخمک و کلاهک و......منظورم اینه که زیبائی گل با دل فهمیده میشه نه تشریح علمی :agree:

دیدگاه

سلام مجدد
            دوست عزیز من هرگز همچین حرفی رو نزدم !
            و لازم به ذکره که من همیشه راه راست رو انتخاب میکنم و کار ندارم که دانشمند ایرانی یا خارجی چی میگه چون هزاران سال پیش بهترین بنده ی خدا(حضرت محمد)تمام
            این مسائل رو به روشنی بیان کردن.این از این.اما در مورد انیشتن خدابیامرز هم باید بگم که من ارزش زیادی برای علم این شخصیت قائل هستم و هیچ کاری هم به دینش ندارم چون خودم
            بهترین دین دنیا رو دارم.شما بر چه اساسی میگین که انیشتن در رابطه اش با زنان بی قید و بند بوده؟در سایتی یا در جایی خوندین یا اینکه عکسی چیزی ازش دیدین؟به نظر شما
            کسی که یه همچین دانشی داره میاد وقته خودشو بذاره پای این چیزا؟انیشتنی که پروفسور حسابی برای 15 دقیقه دیدنش 6 ماه قبل وقت میگیره؟البته من هم این ادعا رو کامل رد نمیکنم اما
            به احتمال زیاد این حرفا حرف 4 تا آدم بی فرهنگ و بی تمدن هست که چون میبینن از لحاظ علمی به گرد پای انیشتن نمیرسن میخوان خرابش کنن.به هر حال این موضوع در حیطه این
            تاپیک نمیگنجه و روی صحبت ما هم بر این نیست.
            این از این.

خدمت کلیه دوستان باید عرض کنم که من تا در مورد چیزی 100 درصد مطمئن نباشم سعی میکنم نظری ندم حتی اگه درصدش به 99درصد هم برسه بازم حرفی برای گفتن ندارم و اگر حتی نظری
            بدم قید میکنم که ممکنه نظرم اشتباه باشه و از این بابت هیچ باکی ندارم چون بالاخره هیچکس کامل نیست...

اما در مورد سرعت فرشتگان و نظریه انیشتن هم حرفی برای گفتن ندارم چون به اندازه اطلاعات کافی و مستند ندارم اما نظرم اینه که زمان برای ما با زمان برای فرشتگان شاید کمی فرق کنه.

من هم کاملا با شما آقای سدید موافقم که باید بین دین و خرافات فرق قائل شد.نظرتون رو به این مثال جلب میکنم :1- زمانی که دارین به جایی میرین اگه سر راهتون یه گربه سیاه ببینین مطمئنا
            براتون اتفاق بدی خواهد افتاد . خب من هر چی گشتم نتونستم براش دلیل علمی پیدا کنم . پس میگم خرافاته و هیچ شکی هم درش نیست . 2-شما موقع نماز خوندن باید مدام پاشی و بشینی یا در
            اصطلاح عامیانه تر دولا راست شی.من اولش میگفتم این کار چه معنی داره؟اما به خودم می گفتم چون این کار از طرف خداست پس حتما یه دلیل علمی و دینی هم باید داشته باشه.لذا نماز رو زیر ذره بین
            علم بردم و پی به اصل این موضوع بردم که شاید بد نباشه بگم : طبق تحقیقات (بازم دانشمندای خارجی)بهترین ورزش برای کمر و زانو همین حرکاتی ست که ما در نماز خواندن انجام میدهیم
            پس با نگاه کردن به هر موضوعی از درچه علم میشه پی به خرافات یا حقیقی بودن اون برد و اگر شما با این طرز تفکر به مسائل دینی نگاه کنین متوجه بسیاری از مسائل خواهید شد.
            اینم از این.

اما در مورد بیگ بنگ و آغاز جهان هم بهتره به این سایت سری بزنین http://www.binesheno.com/Files/books.php?idVeiw=299&level=2&subid=299
            چون میترسم اگه من حرفی بزنم بازم کلی مخالف پیدا بشه و معلوم نیست چه بلایی سرم بیارین (شوخی کردم البته)بعد از مطالعه کامل مباحث مربوطه خوشحال میشم نظرتون رو بدونم
            اینم از این

نمیدونم مشکل از طرف منه که نمیتونم منظورمو خوب برسونم یا چیزه دیگه ای به هر حال نمیدونم.منظور من قاطی کردن علم و دین نیست بلکه منظور من الهام گرفتن ( بالاخره تونستم بهترین واژه رو پیدا کردم)از
            اونه چرا که هیچ منبعی بهتر از این پیدا نمیشه.الهام گرفتن از طبیعت هر چیزی...مثلا الهام گرفتن از اینکه مدتهاست که زمین میدان مغناطیسی داره که از بین نرفته...

خب.من تک تک به تمام حرف های شما جواب مشخص و معینی(البته امید وارم در حد مقبول باشه)دادم اما تا به حال فقط 50 درصد جواب مشخص از این تاپیک گرفتم و بیشتر جوابها بیشتر دینی
            و اخلاقی بودن !!! برای نمونه مثلا همین آخرین سوالم که دوباره مطرحش میکنم :

اما اینکه من یکم به قانون بقای انرژی
            شک دارم باید بگم که طبق همین قانون که همه می دونیم انرژی نه بوجود میاد و نه از بین میره پس ما همیشه انرژی برای مصرف داریم حالا می خواد خورشید باشه
            یا هر چیزه دیگه.این از نظر علم.اما از نظر بحث قرآنی دنیا بالاخره روزی به پایان خواهد رسید.به نظر من(البته من نمیگم این نظریه درسته)انرژی به طور نا محسوسی از بین میره
            یا الزاما اینجوری که تعریف شده نیست.و کلا واژه ای به نام مصرف رو باید حذف کرد چون طبق این قانون چیزی مصرف نمیشه بلکه تبدیل میشه.و اگر هم چیزی مصرف نشه پس پایانی هم نداره..
            ممکنه شما بین این مسائل با موضوع ماشین کار دائم ربطی نبینین اما اگه بشه یه تعریف مشخصی از سرانجام انرژی و آخرو عاقبت اون پیدا کنیم ممکنه بشه دست به یه ابتکاری...

در آخر برای بار چندم میگم که من اطلاعاتم ناقصه و بخاطر همین همچین تاپیکی رو مطرح کردم و برای نظرات شما دوستان هم ارزش زیادی قائلم.

دیدگاه

نه به اون ادعای کذبی که میگفت پروفسور حسابی انشتین وکلی از بهترین فیزیکدانهای مدرن و همینطور خواهر انشتین رو هم، نوروز به اتاقش دعوت میکنه و ...
              و نه این طرف که واسه ۱۵ دقیقه ملاقات...۶ ماه قبلش وقت میگیره :mrgreen:
              هردوی اینها غلط اند.
              شما میگین که اگه یه حرفی حتی ۱ درصد هم غلط باشه نمیگین پس چطور میگین که حتما یه عده واسه خراب کردن انشتین این چیزا رو به پاش میبندن!! ضمنا یه نگاهی هم به پستها بندازین.
              توجه کنید که انشتین بت نیست (هرچند ما دوست داریم که باشه) هر فردی جنبه های مختلفی توی زندگی داره و این مسائل رو باید در چارچوب فرهنگ اون جامعه نیز نگاه کرد و خیلی از نکات ظریف دیگه...
              توی یکی از تاپیکهای که بهتون راجع به انشتین معرفی کردم یه سری بزنید یه داستان جالب از انشتین اینه یه روز یکی ازین خانم ها بهش نامه مینویسه که اگر ما با هم ازدواج کنیم و زیبائی من و هوش تو توی بچه مون نمود پیدا کنه...چی میشه :wow:........انشتین در جوابش مینویسه که میترسم شکلش به من و هوشش به شما بره
              این انسان بزرگ (به واقع آدم خوب و انسان دوستی بوده) همهٰآ‌ وقتش صرف فیزیک نشده....با همین دوستاش سینما میرفته و پارتی میداده :biggrin: مسئله اینه که ما باید زندگی شخصی این انسان رو از مسائل علمی و الگوی همه جانبه و ... جدا کنیم
              راجع به این مسئله هم کسی شکی نداره چون نامه هاش هست و خیلی از مسائل دیگه...
              CIA هم به هوای اینکه انشتین گرایشان کمونیستی داره حسابی پیگیرش بوده و حتی تلفنهاشو شنود میکرده :twisted: خیلی از نامه های خصوصی انشتین به تازگی منتشر شدن (نوه اش باید اجازه میداد) بهرحال توی این سایت که مربوط به انشتین هست میتونین ببینین:
              http://www.albert-einstein.org/.index9.html
              بخصوص زیر بخش :
              On his love affairs:
              و یکی دو پاراگراف بالاترش

ضمنا من ادعائی رو مطرح نکردم که شما جواب مشخص بهش بدین مطالب پست قبل جوابی یک به یک به مسائلی بود که توی پستهای قبلی مطرح شد...
              در کل هم چون بحث دیگه از حیطهٰ علمی خارج شده و بیش از اندازه کش اومده ترجیح میدم دیگه توی این تاپیک مشارکتی نداشته باشم

یه بار دیگه هم میگم توی این تایپک اگر لحن منتقدانه به نظراتتون داشتم در کمال دوستی بوده...
              موفق باشین.

دیدگاه

سلام، بدون شک اصل پایستاری ماده و انرژی در حال حاضر آخرین نظریه اثبات شده ای است که وجود داره اما شاید بهتر باشه ما و دوستان دیگر بعد از این بجای اظهار نظرهای فیلسوفانه، گونه های عجیب و جدید از نیرو ها و انرژی ها ارائه کنیم.
                در اینجا توجه شما را به فرفره لویترون جلب می کنم.
                و از اون جالب تر نیرو های سوپرنوا هست، که متاسفانه ابزار کاربردی این یکی را هنوز در ایران ندیدم.
                اما از فرفره لویترون نمونه های اسباب بازی ساخته شده در ایران موجود است.
                یک دستگاه خارجی که بر اساس سوپرنوا کار می کرد (با توجه به توضیحات و شکلش) ما رو با اتفاقات و خواص جدیدی آشنا می کرد. یعنی توپی را از ارتفاع h با سرعت اولیه صفر رها می کرد و آن توپ پس از سقوط و برخورد و بازگشت رو به بالا از ارتفاع h هم عبور می کرد و حتی تا 5 برابر ارتفاع h بالا میرفت. یعنی اون توپ در برگشت انرژی جنبشی داشت، بیش از انرژی پتانسیل اولیه و من تا حالا نفهمیدم که بقیه اون انرژی را از کجا آورده بود.
                در زیر آدرس مطالب بالا را گذاشته ام.
                http://www.levitron.com
                موضوع لویترون را خودم تقریباً کامل فهمیدم ولی چیزی که هنوز نفهمیدم این هست:
                http://fascinations.com/unique-toys-gifts/astro-blaster.htm
                http://fascinations.com/unique-toys-gifts-info/astro-blaster-science.htm
                چه کسی راجع به این توپ آستروبلاستر بیشتر می دونه؟
                مشتاق همکاری با افراد پرتلاش و باهوش هستم.
                Saed.Ahmadi@Gmail.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadid
                  شما میگین که اگه یه حرفی حتی ۱ درصد هم غلط باشه نمیگین پس چطور میگین که حتما یه عده واسه خراب کردن انشتین این چیزا رو به پاش میبندن!!
                  اگه کمی مطالب رو با دقت بیشتر بخونین متوجه میشین که من از کلمه احتمالا استفاده کردم نه یقینا
                  شما مختار هستین که در هر بحثی که علاقه دارین وارد بشین و کسی نمیتونه کسی رو مجبور کنه و من هم کسی رو مجبور نکردم.لازم به ذکره که من در همون پست های اولیه ی خودم
                  اعلام کردم که بحث ما جنبه علمی داره و نه جنبه دینی و من فقط جهت درک بهتره موضوع از مثال های دینی استفاده کردم البته در پست های اخیر تاکید بیشتری کردم اما کسی توجهی نکرد..
                  به هر حال از اینکه درس اخلاق و زندگی نامه انیشتن رو مطرح کردین ممنونم.
                  متاسفانه باز هم به روال قبل من جواب سوالم رو نگرفتم و فقط تونستم با جنبه های مختلف زندگی انیشتن خدابیامرز آشنا بشم و نه چیزه دیگه ای!!!

بازم سوالم رو مطرح میکنم و امیدوارم که این دفه کسی که علمی صحبت میکنه جواب کاملی بده :
                  اینکه من یکم به قانون بقای انرژی
                  ممکنه شما بین این مسائل با موضوع ماشین کار دائم ربطی نبینین اما اگه بشه یه تعریف مشخصی از سرانجام انرژی و آخرو عاقبت اون پیدا کنیم ممکنه بشه دست به یه ابتکاری...

دیدگاه

سلام، بدون شک اصل پایستاری ماده و انرژی در حال حاضر آخرین نظریه اثبات شده ای است که وجود داره اما شاید بهتر باشه ما و دوستان دیگر بعد از این بجای اظهار نظرهای فیلسوفانه، گونه های عجیب و جدید از نیرو ها و انرژی ها ارائه کنیم.
                    بهتره در اظهار نظرها دقت بیشتری بشه...نیروی جدید؟؟؟؟؟ گونه های عجیب؟؟؟؟

کلا سوپرنواها انفجار یه ستاره (و گاهی ستاره های دوقلو که اون نوع دیگه س) هستند که در نوع تک ستاره ای اون دسته از ستارگانی که جرم خیلی بیشتری نسبت به خورشید ما دارند دچار یک رمبش اصطلاحا میشند و انرژی وحشتناکی رو از خودشون بیرون میدن که گاهی با چشم غیر مسلح هم وجودشون توی آسمان ثبت شده این انفجار ممکنه از چند ساعت تا چند ماه طول بکشه و کلا بحثهای زیادی حول حوش انواع مختلفش هست...البته بعضی وقتها نتیجهٰ این انفجار عوض یک ستاره نوترونی یک سیاهچاله است...کلا بحث مفصلی هست...
                    این انفجارها گاهی به حدی هست که نور و تابشش تمام کهکشان رو تحت تاثیر قرار میده....خیلی عظیم هست!!! خوب چرا؟ موج انفجار هر چه از هسته به لایه های بیرونی تر میرسه با چگالی کمتری که سر راهش هست سرعتش بیشتر و بیشتر میشه و نتیجهٰ این موج ناشی از رمبش شک انفجار عظیمی است که میتونه تمام یک کهکشان رو طی کنه (اووووووفففففففف)

The gravitational collapse of the dying star is illustrated by the AstroBlaster™ falling to the surface. The shock wave accelerating outward through the star is illustrated by a wave of increasing speed as the result of the impact which is felt by the lighter balls nearer the top. The supernova explosion and release of cosmic rays is illustrated by the rapid departure of the top ball at high speed."

اینجا به خوبی خود دکتر توضیح دادند..بهرحال این انرژی بیشتر رو از نیروی کشسانی بین توپها میگیره یعنی نه نیروی جدیدی در کار هست نه قضیهٰ عجیبی این اسباب بازی برای تشریح این مسئله درست شده...من اینو ندیدم...اسباب بازی جالبی هست توی ایران پیدا میشه؟

پی نوشت: متاسفم که دیگه چندان حوصله ای واسه متنهای بلد و توضیحات مبسوط نیست....

دیدگاه

اگه کمی مطالب رو با دقت بیشتر بخونین متوجه میشین که من از کلمه احتمالا استفاده کردم نه یقینا
                      شما مختار هستین که در هر بحثی که علاقه دارین وارد بشین و کسی نمیتونه کسی رو مجبور کنه و من هم کسی رو مجبور نکردم.لازم به ذکره که من در همون پست های اولیه ی خودم
                      اعلام کردم که بحث ما جنبه علمی داره و نه جنبه دینی و من فقط جهت درک بهتره موضوع از مثال های دینی استفاده کردم البته در پست های اخیر تاکید بیشتری کردم اما کسی توجهی نکرد..
                      به هر حال از اینکه درس اخلاق و زندگی نامه انیشتن رو مطرح کردین ممنونم.
                      متاسفانه باز هم به روال قبل من جواب سوالم رو نگرفتم و فقط تونستم با جنبه های مختلف زندگی انیشتن خدابیامرز آشنا بشم و نه چیزه دیگه ای!!!

بازم سوالم رو مطرح میکنم و امیدوارم که این دفه کسی که علمی صحبت میکنه جواب کاملی بده :
                      اینکه من یکم به قانون بقای انرژی شک دارم
                      دوست عزیز من که نگفتم کسی منو مجبور کرده گفتم به خاطر مسائل شخصی خودم سرم شلوغ میشه و احتمالا نمیتونم در بحث مشارکت داشته باشم (دقیقا اینو گفتم درسته؟)
                      راجع به جنبه های زندگی انشتین سوال خودتان بود و گاهی این بت شکنی ها خیلی مفیده با این وجود به لحاظ شخصی انشتین یکی از قهرمانهای زندگی منه (ضمنا راجع به آزمایشات مایکلسون و مورلی و همینطور پوانکاره هم میتونین به لحاظ علمی بیشتر به انشتین نزدیک بشین)
                      دوم به نظرم سوالات شما غیر علمی و راجع به مسائل دینی بود که بحث به اینجا کشید..در واقع این بحثها در ادامه طرح مباحث غیر علمی بود...پستها هنوز هستند..
                      یکی از مغالاطات اینه که بحث دینی رو مطرح کنید و بعد بگید مثال بود اصولا مثال دینی واسه بحث علمی زدن مصداق بارز سخن غیر علمی هست..
                      سوال غیر علمی شما جواب غیر علمی داره طبق فیزیک دنیای مادی ما هیچ چیزی بجز ماده و انرژی نیست و اصولا عینک فیزیک چیزی جز این نمیبینه اگه میخواین خودتون رو قانع کنین میتونم اینو بگم موقع آخر زمان خدا خودش این قوانین فیزیک رو بر میچینه یعنی دستگاهشو خاموش میکنه...اصلا هرچی میخواد میشه اصلا اینا چه ربطی به علم داره ...آخه اینا فیزیک نیست اینا متافیزیک هست شما کل بحث رو خلط میکنین و بعد اسمشو میزارین سوال علمی...یعنی نمیدونین کجای این سوال غیر علمیست؟؟؟؟

قسمت اول که میشه واژه مصرف رو حذف کرد در کل سیستم حرف درستی هست...ولی وقتی شما مثلا بدن خودتون رو سیستم میگیرین و بقیه جهان میشه محیط شما یه چیزائی رو مصرف میکنین اما در کل جهان هیچ مصرفی وجود نداره در واقع همه چی تبدیل ماده و انرژی است.....حتی از دید فیزیکی میشه عشق و محبت رو نتیجه واکنشهای و تبدیل انرژی ها در مغز دونست :mrgreen:

فیزیک فقط راجع به اول زمان تا آخرش صحبت میکنه و اون لحظات بعد و قبلش کاری نداره اصولا جائی که نه زمانی تعریف میشه کرد نه ماده ای نه انرژی چه ربطی به فیزیک داره؟؟؟؟
                      فرض هم کنیم که تلاشها برای تبیین قبل از بیگ بنگ هم به نتیجه برسه...که احتمالا هم میرسه ولی اتفاقی که میافته ازل یا اول زمان به عقب میره کلا این موضوعات خارج از فیزیک هست اگه به اینها علاقمندین باید در علوم دیگه به دنبالش بگردین نه در فیزیک...مثلا برین معارف دینی بخونین ...فیزیک راجع به این مواقع اصولا حرفی واسه گفتن نداره....نمیدونم به نظرم این خیلی واضحه.....خوب نمیتونم درکتون کنم....

یه ضرب المثل معروف هست که میگه دست مرد هست و چشم نامرد...
                      یعنی بهترین راه دست به کار شدن هست...
                      موفق باشین

دیدگاه

ضمنا من این انتقاد رو بکنم که نمیشه کل یه بحث ۵۰ خطی رو با یه اظهار نظر جزئی به بخشی ازون پست جواب داد و بعد نتیجه گیری کلی راجع به کل اون پست کرد...اینم تکنیکیه بهرحال :nerd:

دیدگاه

اما اینکه من یکم به قانون بقای انرژی

تو جهان رو به صورت یه توپ فرض کن که هیچی نمی تونه بهش داخل نمیشه و هیچی هم ازش نمی تونه خارج بشه . توی این توپ مقدار مشخصی گاز اکسیژن قرار داره و یه کبریت .
                          تا ابد هم مقدار گاز و مقدار کبریت ثابته . حالا کبریت رو اون تو ، آتیش بزن . گوگرد از بین می ره و به SO2 تبدیل میشه مقداری هم گرما آزاد میشه و چون فضای توپ منزویه و جداره های توپ هم ایده آل فرض شده هیچ گرمایی از این توپ خرج نمیشه و هیچ گرمایی هم جذب جداره های توپ نمیشه بنابراین این گرما تا ابد درون توپ می مونه یا اینکه توسط ملکولهای اکسیژن مجداد جذب میشه درست مثل فلاسک که چای رو تا مدت زیادی گرم نگه می داره . از اون طرف هم مقداری اکسیژن مصرف میشه اما نابود نمیشه چون با گوگرد جمع شده و ماده ای تحت عنوان SO2 رو تولید کرده . می بینی که انرژی ناپدید نشده فقط تبدیل شده و اگه این واکنش برگشت پذیر بود دومرتبه بر می گشت سر جای اولش .

تو می گی این انرژی به طور نامحسوسی ناپدید میشه . اولا استفاده از واژه نامحسوس تو فیزیک غلطه . دوما اگه ناپدید میشه چی میشه ؟ غیب میشه ؟

البت تمام این حرفا زمانی درسته که کیهان رو یک فضای منزوی فرض کنیم . اما کسی چه میدونه شاید این کیهان نامتناهی باشه اونوقت ممکنه حرفای تو درست باشه ... و از این حرفا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadid
                            دوست عزیز من که نگفتم کسی منو مجبور کرده گفتم به خاطر مسائل شخصی خودم سرم شلوغ میشه و احتمالا نمیتونم در بحث مشارکت داشته باشم (دقیقا اینو گفتم درسته؟)

فیزیک فقط راجع به اول زمان تا آخرش صحبت میکنه و اون لحظات بعد و قبلش کاری نداره اصولا جائی که نه زمانی تعریف میشه کرد نه ماده ای نه انرژی چه ربطی به فیزیک داره؟؟؟؟

فرض هم کنیم که تلاشها برای تبیین قبل از بیگ بنگ هم به نتیجه برسه...که احتمالا هم میرسه ولی اتفاقی که میافته ازل یا اول زمان به عقب میره کلا این موضوعات خارج از فیزیک هست اگه به اینها علاقمندین باید در علوم دیگه به دنبالش بگردین نه در فیزیک...مثلا برین معارف دینی بخونین ...فیزیک راجع به این مواقع اصولا حرفی واسه گفتن نداره....
                            سلام مجدد

والا ما که همچین جمله و لغتی در پست شما ندیدیم مگر بقیه دیده باشن !!!
                            من قصد دارم با حرف های خودتون جوابتون رو بدم :
                            شما میگین ممکنه خدا در آخر الزمان قوانین فیزیک رو در هم بشکنه و دستگاهشو خاموش کنه ...حالا اگه این کار زودتر از موئد مقرر انجام بشه چی(منظورم در همشکستن قوانینه) ...
                            به قول خودتون مگه فیزیک یه مدل سازی از طبیعت نیست؟حالا اگه مثلا کسانی بیان زودتر از زمان مقرر یه چیزی رو پیش بینی کنن و ما بدلیل محدود بودن فعلی علممون
                            نتونیم ثابتش کنیم یا در کل گنگ باشه باید بگیم که کلا غلطه ؟ نه من همچین چیزی رو قبول نمیکنم.در سال هایی که دبیرستان درس میخوندم یکی از دبیر هامون
                            اینطوری نقل کرد که زمان پیامبر(ص)یا حضرت علی (دقیقا یادم نیست البته من خودم یقین کامل به این موضوع ندارم چون از شخص شنیدم و مدرک علمی در موردش ندیدم)یکی
                            از این دو بزرگوار به اصحابشون گفتن که روزی خواهد رسید که بشر از همین آب آتش خواهد ساخت و دبیرمون به تولید انرژی برق از آب اشاره کرد...
                            من معتقدم فیزیک در همه جا کاربرد داره حتی در ابراز علاقه و عشق...از اینکه از این مثال استفاده میکنم از دوستان عذر خواهی میکنم و امیدوارم که منو ببخشین چون
                            مثال از این بهتر دیگه به ذهنم نرسید و این مطلب مدرک علمی هم داره :
                            زمانی که دو جنس مخالف فعل و انفعالات جنسی انجام میدن پس از ارضا شدن (از لحاظ جنسی)دو ماده شیمیایی که وظیفه تولید حس محبت و حس دلبستگی رو داره در بدن ترشح میشه
                            و باعث ایجاد این احساسات در شخص میشه.پس میشه هر چیزی رو یه دلیل فیزیکی براش آورد.مثلا همین انیشتن خودمون که دیگه همه میدونیم یکی از دلایل نابغه بودنش حجم بزرگ سرش بوده...
                            به نظر من مسائل فیزیکی با مسائل علمی قرآن در یک خط موازی ادمه دار در حال حرکت کردن هستن.
                            به هر حال اگه دلایل منو با دقت بخونین متوجه میشین که بحث اصلی من درباره احتمال هست و نه یقین کامل.با اطلاعاتی که از این تاپیک جاهای دیگه گرفتم متوجه شدم که احتمال ساخت همچین دستگاهی
                            هر چند کم مثلا 1 در 1میلیارد بالاخره وجود داره و من برای اینکه یا این احتمال رو کلا از بین ببرم یا تبدیل به یقینش کنم در تلاشم...

دیدگاه

سلام مجدد

والا ما که همچین جمله و لغتی در پست شما ندیدیم مگر بقیه دیده باشن !!!
                              من قصد دارم با حرف های خودتون جوابتون رو بدم :
                              همینه شما پستها رو دقیق نمیخونین:
                              ضمنا من ادعائی رو مطرح نکردم که شما جواب مشخص بهش بدین مطالب پست قبل جوابی یک به یک به مسائلی بود که توی پستهای قبلی مطرح شد...
                              در کل هم چون بحث دیگه از حیطهٰ علمی خارج شده و بیش از اندازه کش اومده ترجیح میدم دیگه توی این تاپیک مشارکتی نداشته باشم
                              به چند پست بالاتر مراجع کنید می بینید که ادعای کی معتبر بود....

ضمنا گفتین با توجه به صحبتهای من جوابمو میدین.. :eek:
                              باید بگم لب مطلب اون پستها رو نگرفتین....فیزیک راجع به ماده و انرژی بحث میکنه و هر چه غیر اینه متافیزیک (خارج از فیزیک) هست فهم این خیلی سخت نیست...

ضمنا جهان چه یه توپ باشه به تعبیر دوستمون که مثال جالبی زدند و چه بی انتها........... بازم یه سیستم منزوی است...

دیدگاه

ظاهر قضیه اینکه به سادگی بگیم پرتاب اون توپی که می افته به ارتفاعی بیش از اونچه که از اش رها شده می تونه به علت واکنش کشسانی توپ های زیرش باشه به نظر من جواب خوبی نیست، چونکه در ایده آل ترین حالت هم که فرض کنیم توپ های زیرین تمام انرژی جنبشی دریافتی از توپ سقوط کرده را در خود ذخیره کند و سپس به طور کامل آن را مجدداً به توپ سقوط کرده جهت پرتاب رو به بالا بدهد، آنگاه این توپ بنا به اصل بقای انرژی نباید بتونه حداکثر به ارتفاعی بیش از اونچه که در ابتدا از اش سقوط کرده برسه، نه این که تا 5 برابر بالاتر پرتاب بشه.
                                با توجه به اینکه در اینجا در ابتدا پیش از سقوط ظاهراً هیچ گونه انرژی پتانسیلی در توپ های زیرین دیده نمی شود که بخواهند یا بتوانند به توپ سقوط کرده بدهند.
                                مسئله پیچیده تر از یک واکنش فنری ساده است.

حیف که تو ایران همچین اسباب بازی ندیدم.

http://fascinations.com/unique-toys-gifts/astro-blaster.htm
                                مشتاق همکاری با افراد پرتلاش و باهوش هستم.
                                Saed.Ahmadi@Gmail.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X