اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماشین با کار دائم(تولید برق)لطفا جواب بدین...

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ماشین با کار دائم(تولید برق)لطفا جواب بدین...

یک موضوع ساده الان به ذهن ام رسید و اون هم این که، احتمالاً فقط توپ قرمز کوچک بالایی نبوده که به تنهایی سقوط کرده، بلکه باید هر چهار توپ آبی،سبز،زرد و قرمز را با هم رها کرده باشند که در این صورت راه حل قضیه خیلی ساده است که مشخصه انرژی پتانسیل اولیه تمامی توپ ها نهایتاً منتهی به این میشه که توپ قرمز بالایی تا ارتفاع بالاتری انرژی لازم برای صعود داشته باشه.
    مشتاق همکاری با افراد پرتلاش و باهوش هستم.
    Saed.Ahmadi@Gmail.com

دیدگاه

سلام
      اول از همه چیز ممنون از اسباب بازی علمی جالبی که مطرح کردید ... هدیه خیلی خیلی خوبی میشه واسه بچه ها تا به علم علاقمند بشن اونم با دیدن و درک شهودی و آزمایش کردن....

توی پست قبلی جوابتون رو دادم ولی مثل اینکه به اون متن انگلیسی خوب دقت نکردین اتفاقی که می افته اینه: (امیدوارم همین باشه)
      شما توی اون تصویر هم اگر نگاه کنی یه میله پلاستیگی می بینید و این توپها هم مثل سیخ کباب اند ولی با سایز بزرگ به کوچک خوب شما کل این دستگاه رو از یه ارتفاعی مثلا ۳۰ سانتیمتر پائین میندازین:
      توجه کنید که توپ بالائی میتونه تا ۱۵۰ سانتی متر بالا بره ولی شما انرژی جنبشی توپهای سنگیتر هم در نظر گرفتین؟ دقیقتر بگم تکانهٰ توپهای سنگینتر و پایستگی تکانهٰ خطی رو؟؟ :nice:
      فکر کنم نکته ش معلوم شد در واقع اینجا کل سیستم داره قانون پایستگی رو تائید میکنه در واقع این mv توپهای سنگینتر هست که به توپ نهائی منتقل میشه توجه کنید که جرم توپ آخری خیلی سبک تر هست و این ۱۵۰ سانتیمتر از همین میاد
      فکر کنم واضح باشه اگر گنگ بود بیشتر توضیح میدم ... این فروم هم latex قبول نمیکنه وگرنه فرمولی هم میشه نشان داد اما کلا ساده است در واقع داره قانون پایستگی انرژی و تکانهٰ خطی رو نشون میده

خوب اسباب بازی جالبی هست و کل این واسه توضیح اتفاقی هست که در ابرنواخترها رخ میده...
      بازم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadid
        این فروم هم latex قبول نمیکنه وگرنه فرمولی هم میشه نشان داد اما کلا ساده است در واقع داره قانون پایستگی انرژی و تکانهٰ خطی رو نشون میده
        با سلام
        میآ‌توانید به این شکل فرمول بنویسید: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=18165

من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

با سلام
          دوستان در پست های قبلی اشاره یه ساخت یک نمونه کوچک از دنیا و چرخه انرژی شد و آقای مانیان گفتند که این نمونه سازی سرانجام بدلیل یکسان شدن انرژی در جاهای مختلف از کار کردن خواهد افتاد.حال سوال من از شما اینست که چرا در دنیای واقعی چنین اتفاقی نمیوفتد؟ و انرژی در جاهای مختلف دنیا یکسان نمیشود؟
          برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam-soft
            با سلام
            دوستان در پست های قبلی اشاره یه ساخت یک نمونه کوچک از دنیا و چرخه انرژی شد و آقای مانیان گفتند که این نمونه سازی سرانجام بدلیل یکسان شدن انرژی در جاهای مختلف از کار کردن خواهد افتاد.حال سوال من از شما اینست که چرا در دنیای واقعی چنین اتفاقی نمیوفتد؟ و انرژی در جاهای مختلف دنیا یکسان نمیشود؟
            با سلام
            فکر نکنم تا کنون نمونهآ‌ای واقعی از دنیا و چرخهآ‌ی انرژی در آن ساخته شده باشد. علاوه بر این در مورد کل گیتی فقط گفته میآ‌شود که با توجه به قوانین ترمودینامیک در آینده تمام جهان سرد خواهد شد و انتقال انرژی در آن متوقف میآ‌شود البته ممکن است در ابعاد گیتی قضیه فرق کند و یا کلا ما اکنون در این باره اشتباه بکنیم ولی به هر حال چرا شما فکر میآ‌کنید در دنیای واقعی این اتفاق نمیآ‌افتد. شاید اگر به گیتی ۱۰۰ میلیارد سال و یا شاید ۱۰۰۰ میلیارد سال زمان داده شود روزی سرد و تاریک بشود؟. البته شاید!
            من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manian
              فکر نکنم تا کنون نمونهآ‌ای واقعی از دنیا و چرخهآ‌ی انرژی در آن ساخته شده باشد. علاوه بر این در مورد کل گیتی فقط گفته میآ‌شود که با توجه به قوانین ترمودینامیک در آینده تمام جهان سرد خواهد شد و انتقال انرژی در آن متوقف میآ‌شود البته ممکن است در ابعاد گیتی قضیه فرق کند و یا کلا ما اکنون در این باره اشتباه بکنیم ولی به هر حال چرا شما فکر میآ‌کنید در دنیای واقعی این اتفاق نمیآ‌افتد. شاید اگر به گیتی ۱۰۰ میلیارد سال و یا شاید ۱۰۰۰ میلیارد سال زمان داده شود روزی سرد و تاریک بشود؟. البته شاید!
              پس اگر در آخر دنیا سرد شود یا به تعبیری دما در کل آن یکسان شود پس باید الان در یک جبهه دمایی در حد چند صد میلیارد درجه زیر صفر و در طرف دیگر دمایی برابر با چند صد میلیارد درجه بالای صفر باشه تا بالاخره روزی با هم خنثی بشن....
              به نظر شما این درسته آخه؟ به نظر من در کل هنوز تعریف مشخصی از انرژی در دست نیست...چون طبق این قوانین فعلی باید بشه تعریف مشخصی از انرژی کرد که فعلا در دسترس نیست...
              برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam-soft

پس اگر در آخر دنیا سرد شود یا به تعبیری دما در کل آن یکسان شود پس باید الان در یک جبهه دمایی در حد چند صد میلیارد درجه زیر صفر و در طرف دیگر دمایی برابر با چند صد میلیارد درجه بالای صفر باشه تا بالاخره روزی با هم خنثی بشن....
                به نظر شما این درسته آخه؟ به نظر من در کل هنوز تعریف مشخصی از انرژی در دست نیست...چون طبق این قوانین فعلی باید بشه تعریف مشخصی از انرژی کرد که فعلا در دسترس نیست...
                بهتر نیست از برکه بیام بیرون و با کمی یادگرفتن شنا در خلاف جهت رودخانه شنا کنیم (شوخی بود)
                دمای زیر صفر نهایتا به صفر مطلق یا 273.16 درجهٰ سانتیگراد زیر صفر هست..درین دما هیچ جنبیش وجود نداره
                دمای زمینهٰ کیهانی فکر کنم 4 درجهٰ کلوین هست و دمای هستهٰ خورشید ملیونها درجه کلوین....
                از روی همین دمای ۴ درجهٰ کلوینی و نه صفر مطلق در تابش زمینهٰ کیهانی است که دانشمندان بحث تئوری انرژی تاریک رو پیش کشیدند...
                بهرحال راجع به نظریات خوب هست نگاه منتقدانه و شکاک (اصل علم :mrgreen داشته باشیم ولی باید در ابتدا یه کم هم بریم سراغ کمی آموزش حداقل بعد....انتقاد

دیدگاه

دوستان کسی آدرس ایمیلی چیزی از پروفسور هاوکینگ داره؟یعنی در واقع آدرسی که فقط ایمیل به دست خودشون برسه؟
                  اگه دارین معرفی کنین ممنون میشم.

دیدگاه

سلام
                    چند روز پیش داشتم درباره ی ماشین کار دائم تو اینترنت گشت میزدم که به یه چیزه عجیب برخورد کردم
                    http://www.mobtaker.ir/content/view/336/1/
                    این میتونه به نظر شما حقیقت داشته باشه؟ نظرتون چیه؟

دیدگاه

به نظر من چرت محضه . نوشته " ...سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی دزفول با اعلام این خبر افزود: این دستگاه بدون نیاز به نیروهای آب، باد، موج، سوخت فسیلی و ... در حجم کوچک می تواند برقی معادل 690 ولت معادل 100 آمپر تولید کند...."

یعنی این ژنراتور فسقلی می تونه توانی معادل 70 کیلووات تولید کنه ؟ یعنی برق 20 تا خونه رو می تونه تامین کنه ؟ ژنراتورهای سوختی با اون کب کب و دب دبشون تو این حجم و اندازه نهایت 5 کیلو وات انرژی تولید مکی کنن . پیشنهاد می دم به این چرندیات گوش ندین شما تحصیل کرده اید . اینا معلوم نیست کین و چین که اینطور مردم احمق فرض می کنن ( بلا نسبت )
                      اصلا جمله بندی این بابا که ورداشته اینارو نوشته اشتباه است :

"برقی معادل 690 ولت معادل 100 آمپر تولید کند. " معنی این جمله یعنی همواره اختلاف پتانسیل الکتریکی 690 ولت برابر است با شدت جریانی معادل 100 آمپر .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط counter
                        به نظر من چرت محضه . نوشته

پیشنهاد می دم به این چرندیات گوش ندین شما تحصیل کرده اید . اینا معلوم نیست کین و چین که اینطور مردم احمق فرض می کنن ( بلا نسبت )
                        اصلا جمله بندی این بابا که ورداشته اینارو نوشته اشتباه است :

"برقی معادل 690 ولت معادل 100 آمپر تولید کند. " معنی این جمله یعنی همواره اختلاف پتانسیل الکتریکی 690 ولت برابر است با شدت جریانی معادل 100 آمپر .
                        من درباره این سایت تحقیق کردم.این سایت توسط دانشجویانی از دانشگاه صنعتی شریف که الان فارق التحصیل شد درست شده.
                        به نظر شما این افراد از روی بیکاری و دلخوشی همچین خبری رو گذاشتن؟البته من هم کامل قبولش ندارم و نمیگم که حتما همچین چیزی هست چرا که خبر این اختراع مثل صدای بمب همه جا می پیچه و من هم جایی همچین خبری رو نشنیدم اما از طرفی هم نمیتونم بگم که این سایت مطالب دروغین میگه...
                        به نظرم بیشتر باید تحقیق بشه البته من یه میل چند روز پیش برای مدیر سایت زدم که هنوز جوابی نداده.

دیدگاه

آق بهنام گل ! خودت چی فکر می کنی پسر ؟ من اشتباه می گم ؟ خودت هم گفتی اگه یه همچین چیزی صحت داشته باشه مثل بمب اتم با انفجاری معادل 100 میلیون تن RDX تمام جهان رو تکون می ده چون مدعی شده که ژنراتوری به اون کوچولویی 70 کیلووات توان رو اونم بدون مصرف انرژیهای خارجی اعمال می کنه پس در ابعاد بزرگتر می تونه مشکل انرژی رو در تمام دنیا حل کنه . آیا این خبر فقط در حد یه سایت می تونه محدود بشه ؟ پس معلومه یا یه کلاغ 100 کلاغ کردن یا اینکه کلا از بیخ و بن خالی بندیه .

آقا بهنام دوست گلم اگه اشتباه می گم بگو قبول می کنم .

دیدگاه

من درباره این سایت تحقیق کردم.این سایت توسط دانشجویانی از دانشگاه صنعتی شریف که الان فارق التحصیل شد درست شده.
                            اینم ازون تحقیقات هست دیگه اینم از خود سایت ایساک نیوز:
                            خبرگزاری ایسکانیوز «باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران» به عنوان یک رسانه فراگیر از اسفند ماه سال 1383 فعالیت خود را آغاز کرده و از دی ماه سال 1385 شاهد تحولات جدیدی در عرصه اطلاع رسانی بوده است . این خبرگزاری به موازات بهره گیری گسترده از سایت اینترنتی www.iscanews.ir و به پشتوانه یک میلیون و300 هزار نفر دانشجو و حدود 40 هزار عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه های خبر،گزارش، نقد وتحلیل همچنین انعکاس مسائل روز و خروجی عکس های مناسب روز با نگاهی مستقل و فراجناحی ، اقدامات چشمگیری داشته و دارد واین روند با قوت تداوم خواهد داشت .
                            خبرگزاری ایسکانیوز «باشگاه خبرنگاران دانشجویان ایران» وابسته به دانشگاه آزاداسلامی به زودی با تقویت واحد های استانی و شهرستان ها و با نگاه به فعالیت در کشورهایی که دانشگاه آزاد اسلامی در آن کشور ها دارای شعبه است ، تلاش دارد به عنوان یکی از خبرگزاری های برتر کشور جایگاه خود را مطرح و حفظ کند .
                            به نظر شما این افراد از روی بیکاری و دلخوشی همچین خبری رو گذاشتن؟
                            خوب بله به خاطر کمبود خبر علمی در برخی از مراکز علمی کشور هر گونه کپی بدون تحقیق با این اوضاع تحقیقات ممکنه

البته من هم کامل قبولش ندارم و نمیگم که حتما همچین چیزی هست چرا که خبر این اختراع مثل صدای بمب همه جا می پیچه و من هم جایی همچین خبری رو نشنیدم اما از طرفی هم نمیتونم بگم که این سایت مطالب دروغین میگه...
                            به نظرم بیشتر باید تحقیق بشه البته من یه میل چند روز پیش برای مدیر سایت زدم که هنوز جوابی نداده.
                            نمیخوام بگم دروغه (به خاطر مسائل فلسفی و نه علمی ) ولی اگه بخوایم دیگه خیلی مته به خشخاش بزارم( :nerd طبق این خبر چرت هست :biggrin: و باید منتظر اطلاعات دقیق تر بود....
                            ولی خیلی دوست دارم بگم چرت و پرت هست...(آخرش گفتم :wow

دیدگاه

عکسش که مال موتور برق های موجود تو بازاره!
                              حالا این که یه سایت گمنام و پرت بیشتر نیست! صدا و سیمامون وضعش از اینا هم بدتره :biggrin:

دیدگاه

من هم امید وارم که دروغ باشه چون افتخارساخت همچین ماشینی باید نصیب خودم بشه...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X