اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماشین با کار دائم(تولید برق)لطفا جواب بدین...

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ماشین با کار دائم(تولید برق)لطفا جواب بدین...

نوشته اصلی توسط behnam-soft
    از همه دوستانی که انواع تهمت و تیکه و بی ادبی و ... بار بنده می کنن تشکر می کنم.اینطوری بیشتر مجاب می شم که طرحم می تونه جنجال بر انگیز باشه.در ضمن فهم و شعور هر کسی یه حدی داره من از افرادی که ... انتظار چندانی ندارم.به هر حال من تمام سعی ام رو می کنم تا این ماشین رو بسازم هر چند که قطعاتش فعلا گیرم نیومده...
    دوست عزیز!! شما اول مطلب رو کامل بخون، یکم تحلیلش کن، بعد پست بده.

تو جایی از پستم نگفتم که مخترعش من هستم و ایده ش از من بوده. نکنه خیال کردی رفتم آمار سال 1878 رو گرفتم و .... . فقط گفتم این طرح رو دارم! تا حداقل برای کسانی که ماشینی تحت این عنوان عملاً ندیدن، یه نمونه باشه. همینجا از تمام دست اندر کاران معذرت میخوام که این طرح شگفت رو به نام خودم تموم کردم و به کسی نگفتم و قانون کپی رایت رو نقض کردم!

لابد چیزایی هم که از فیزیک میدونی، نرفتی کتاب بخونی و مطالعه کنی، خودت نشستی زیر درخت سیب و به کشف وشهود پرداختی؟!! این ایده هم همینجوری هلو برو تو گلو از آسمون افتاده تو کله جنابالی؟ نمیخوای بگی که اصلاً لای یه کتابم باز نکردم و همش تراوشات مخیله خودمه؟؟!؟!؟

بله. طرح از از کتاب سرگرمی های فیزیکه. حداقلش یه زحمتی کشیدم طرح رو کشیدم تا بقیه و کسانی که کتاب رو ندارن ببین و لااقل یکم دید شهودی نسبت به همچین وسایلی پیدا کنن.
    طرح ساعت اتمی کتاب رو هم کشیدم. ولی متاسفانه شما نقشه من رو نقش بر آب کردی و منبع من رو لو دادی :cry2:. وگرنه میخواستم این رو هم به نام خودم ثبت کنم!! واحسرتا!
    دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

این هم ماشین ساعت رادیوم! ( البته اینم ابتکار خودمه و از اون کتاب نگاه نکردم!! فقط رادیوم گرون بود، بجاش کنسرو لوبیا ریختم!)

طرز کارشم همین behnom-soft جان مستحضرن! لابد بهتون میگن!
      این یه حباب شیشه ایه بسته ست و توش خلائه و خالی از هوا. اون لوله وسطی با کوارتز از سقف آویزون شده. توش یکم رادیوم میریزن. از زیرش یه فلز هادی میارن بیرون و دو تا ورقه نازک طلا هم بهش وصل میکنن. طی گذر زمان، اشعه بتا که هاوی الکترونه از رادیوم متشعشع! میشه و دو ورقه رو باردار میکنه. چون بار هر دو یکسانه، از هم دور میشن. تا جایی که برخورد کنن به صفحات هادی کناری. با برخورد به اونها، بارشون تخلیه میشه ( مثلاً دشارژ خازن). خالی که شدن، دوباره برمیگردن سرجاشون و دوباره روز از نو....

بسته به عمر پرتو زایی رادیوم، این ماشین کار میکنه، که میتونه هزاران سال کار کنه. البته کم کم نیمه عمرش فرا میرسه و سرعت ماشین میاد پایین. ولی خب، حداقلش اینه که میتونید بهش بگین ماشین با حرکت تقریباً دایم! چون مسلماً عمرتون+عمر کل طایفتون کفاف نمیده خاموش شدنش رو ببینید!

دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

خوب ببینید این رو ما قبول داریم که می شه کاری کرد که برای مدت طولانی انرژی به دست آورد ولی نه برای همیشه. پس اگه شما از عبارت
        تقریباً دایم!
        استفاده کنید، با علم و قوانین موجود منافاتی نداره. شما بازده رو به 100 درصد نزدیک می کنید. البته فکر کنم علاوه بر اصطکاک ، باید گرانشی هم وجود نداشته باشه. اینو چیکارش می کنید؟
        کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

سلام.
          اول از همه خدمت جناب مسعود آقا باید عرض کنم که ایده ساخت همچین ماشینی از دوران نوجوانی با من بوده و هست.قبلش هم اطلاعی از این
          موضوع نداشتم که ایده ی من با قوانین فیزیکی بشر جور در نمی یاد.لذا برای ساختش مجبور به مطالعه و تحقیق شدم و بعده ها فهمیدم
          که ساخت چنین ماشینی تقریبا غیر ممکنه.البته من تا حدودی راهشو پیدا کردم که چطوری بشه این قوانین رو نقض کرد منتها تا به حال
          موفق نشدم اون قطعاتی رو که می خوام پیدا کنم در به در دارم دنبالش می گردم. یکی از قطعاتی هم که لازم دارم آهن ربای بیضوی شکل هستش.
          از همون آهن رباهایی که چند سال پیش مد شده بود و وقتی دو تا از اون ها رو با هم بالا می نداختی صدای گوش خراشی تولید می کرد.
          متاسفانه تا ما بهش احتیاج پیدا کردیم قحطیش اومد !

اما در مورد سوال جناب وحید آقا هم باید عرض کنم که طرحی که بنده در سر دارم دائم الکار هستش و اینجوری نیست که مدت های مدیدی
          کار کنه و بعد از کار بیوفته بلکه دائمی هست.در مورد اصطکاکش هم باید عرض کنم هیچ اثر منفی بر طرح من نداره و در واقع یه جورایی هم
          مفید هست.و در مورد گرانش هم همینطور یعنی اصلا تاثیر بدی روی طرح من نداره.به هر حال اگر انشاالله قطعاتش رو پیدا کنم حتما
          نمونه اولیه اش رو می سازم هر چند که می دونم قدم در راه پر فراز و نشیبی گذاشتم و توکلم هم به خداست...
          برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

برای شما آرزوی موفقیت می کنیم. حتی اگر نتونید این دستگاهی که می خواهید بسازید، همین که برای مدت ها هم کار کنه خودش خیلی خیلی با ارزشه. :bye

دیدگاه

آقای behnam-soft سلام.
              من از حدود 4 سال پیش روی طرحی مشابه نظر شما کار میکنم. به نظرم به یه جاهایی رسیدم که میشه چرخش دائمی از نیروی جاذبه زمین ایجاد کرد. اگه اهل ساخت و ساز هستی و تهران هستی خوشحال میشم با هم بسازیمش.

دیدگاه

آقای محسن پلاس پلاس!! اینقدر قضیه رو سخت نگیرید!
                فرض کنید ما یه وزنه 1 کیلوگرمی و یک وزنه 2 کیلوگرمی داریم. هر دو را با هم روی ترازو میگذاریم. قائدتا کفه سنگینتر ترازو پائین میآید. حال فرض کنید تا ابد ما این دو وزنه را از روی ترازو بر داریم و دوباره روی کفه ترازو بگذاریم. آنچه مسلم است تا ابد کفه سنگینتر پایین میاید!
                حال من مکانیزمی دارم که وظیفه بلند کردن و گذاشتن وزنه ها روی کفه ترازو را نیروی گرانش زمین انجام میدهد.
                بنابراین ، ماشین من زمانی خواهد ایستاد که نیروی گرانش زمین تمام بشود!!!

دیدگاه

آقایون ملت! من نمیدونم چرا تلاش دارند از راه نقض کردن قوانین فیزیک و ریاضی یه طرح بدن! بعد هم بقیه ملت با پیچوندن و سخت کردن شرایط یه طرح با استدلالهایی که خودشون هم نمیدونن دقیقا چیه سعی در انکارش میکنند!
                  از زدن حرفهای قلمبه سلمبه ایی که برای بزرگترین ریاضیدانان، فیزیکدانان و برقدانان! هم در حد یه بحث و احتمالا فرضه هست چیزی بیرون نمیاد! هیچ چیزی هم به سواد شما اضافه نمیکنه. هیچ کش هم فکر نمیکنه خیلی باسوادین.

دیدگاه

اینم یادم رفت بگم که دوستانی که میفرمایند ماشینی با کار دائم نداریم، به این موضوع فکر کرده اند که کار این ماشین ممکن است صرفا تبدیل انرژی باشد! به این ترتیب که انرژی کار خود را از گرانش زمین میگیرد و یک سیکل کامل انجام میشود. نیرویی هم که قرار است در ابتدا به ماشین بدهیم تا شروع بکار کند هم همان گرانش زمین است.

دیدگاه

چقدر من یادم میره!! آها! ضمنا همین قدر که گرانش زمین تا پایان عمر بشریت وجود داشته باشه کافیه و این موضوع اصلا و ابدا مهم نیست که طبق نظریه مندربیارف سه هزار تریلیارد میلیارد سال دیگه ممکنه یک به بینهیتم گرانش زمین تموم بشه! خب بشه!

دیدگاه

من می گم همین که ماشینی با کار طولانی مدت بشه ساخت خودش خیلی با ارزشه . حالا سعی برای نقض قوانین فیزیک به نظرم سدیه که نمی شه ازش گذشت.
                        چقدر این جهان جالبه ها. من که خیلی حال می کنم از اسرار جهان به این بزرگی :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط faridl14
                          آقای behnam-soft سلام.
                          من از حدود 4 سال پیش روی طرحی مشابه نظر شما کار میکنم. به نظرم به یه جاهایی رسیدم که میشه چرخش دائمی از نیروی جاذبه زمین ایجاد کرد. اگه اهل ساخت و ساز هستی و تهران هستی خوشحال میشم با هم بسازیمش.
                          سلام.
                          دوست عزیز تا به حال خیلی ها در این سایت به من پیشنهاد همکاری دادند اما بعد از مدتی زدن زیرش.یعنی یک لحظه جو گیر میشن و بعد که جو شون خوابید دیگه هیچی.حالا اگه شما اراده محکم داری یا علی . . .
                          البته من دیر به دیر به این سایت سر می زنم و شما هر وقت حواب دادی با پیغام خصوصی به من اطلاع بده.متشکرم.
                          یا علی
                          برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

با درود . . .
                            من تازه این انجمن رو دیدم
                            جالبه . منتها نزدیکه بروبچ برا هم چماغ کشی را بندازن :mrgreen:

ساخت یه چنین دستگاهی از آرزوهای من هم بود و خیلی هم هزینه به پاش ریختم
                            به یه جاهایی هم رسیدم ولی دیگه سرمایه ای براش نزاشتم
                            تا حدودی میدونم داری چیکار میکنی.من خودمم تو فکر یه سیستم مغناطیسی دائم کار بودم. مال من از 4 آهن ربای اصلی و 4 آهن ربای متحرک به صورت بالشتک تشکیل میشد که با یه محاسبات دقیق به هم وصل بودن و یه حالت چرخشی دائم کار تولید میکرد.

اینو بگم که دمت گرم انداختیم بیاد قدیما :cry2:

یه ضد حال اساسی هم وسط هاش خوردم والان هم به شما میزنم. یه سیستم حدود 4 یا 5 سال پیش توی اراک یه پسره ساخته بود که یه موتور بود که بدون اینکه هیچ انرژی از جایی دریافت کنه داشت میچرخید و برا نگه داشتنش هم یه پیچ گذاشته بود روش که اونو میپیچوند و موتور وامیستاد.

من خودم فیلم اینو دیدم و اول دو تا شاخ رو سرم در اومد :eek: بعد هم به کلی دست از کار کشیدم. و رفتم تو کار میکرو.

حالا فکرشو بکن اون موتور رو در ابعاد صنعتی بسازی و به یه ژنراتور وصل کنی . . .

نا امید نشو ادامه بده.

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                            بدرود . . .

دیدگاه

سلام جناب نصیری.به جمع ما خوش اومدی.
                              از بابت اینکه هنوز کسانی پیدا میشن که قالب فکری شون مستثنی از سایرین هست (مثل خودم)خوشحالم.
                              لطفا اون فیلمی رو که دید البته اگر دارید به میلم سند کنید.در ضمن اندازه و نوع آهنربای استفاده شده با نقشه اش رو البته اگر مایل بودید و اطمینان کردید برایم بفرستید.مطمئنا طرح شما می تونه کمک بکنه به من.راستی میتونی بگی که آهنرباهات رو از کجا گیر آوردی؟من خودم در تهیه آهنربا مشکل روبرو شدم و طرحم همینجوری مونده!!!
                              یا علی

دیدگاه

کار نشد نداره، اما مانع داره!

این جمه ایه که من همیشه به خودم میگم

یه توصیه هم از من بشنو : اول ببین هزینه ثبتش رو داری بعد به فکر اختراع کردن باش. آخه اوضاع حسابی ...
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=33228.0
                                فردا هم میبینی کلی زحمت کشیدی آخرش هم یکی دیگه داره ازش استفاده میکنه (توی ایران بعید نیست )

راجع به اون فیلم من توی اخبار علمی فرهنگی دیدمش ولی فکر کنم اگه بگردی توی اینترنت پیدا بشه

منم دقیقا مثل شما آهن ربا گیر نیاوردم. برا همین از هر چی پیدا کردم استفاده میکردم. آهن رباهای بلند گوهای 1W (همین کوچیکا) که الان دونه ای 1000 تومن هم نیست رو من اون موقع میخریدم 2500 . البته توی شهر ما قیمتها هنوز هم نجومیه

نقشه کار یه چیزی تو این مایه هاست:

دقیقا یادم نیست(حافظم نم کشیده). اون موقع تخیلاتم خیلی قوی تر بود و راحت میتونستم توی ذهنم ترسیمش کنم اما الان همینم بزور یادم اومد.
                                اون آهن ربا های تخت رو باید با چرخ دنده به صورتی وصل کرد(به محور) که به مقابل هر قطبی که رسیدند 180 بچرخند.البته باید این کار کمی بعد از وسط قطبش انجام بشه تا ایست نکنه یا بر نگرده.
                                برا این کار من به دینام دوچرخه بیچارم هم رحم نکردم آخه آهن ربای توپپپپپی داخلش داشت(استوانه ای)

ولی این سیستم به نظرم خیلی چیزا کم داره. در ابتدا هم باید یه نیروی محرکه کوچیک بهش وارد بشه تا سیستم به ثبات برسه.

این از نظریه من. بریم جلو ببینیم چی پیش میاد

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                                بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X