اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماشین با کار دائم(تولید برق)لطفا جواب بدین...

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ماشین با کار دائم(تولید برق)لطفا جواب بدین...

دوستان یه سوالی به ذهنم رسیده و اون اینکه اگر قانون بقای انرژی درست باشه پس از اول اول انرژی چه جوری وجود داشته ؟ اگه میخواین بگین از بیگ بنگ باید بگم خود بیگ بنگ انرژی شو از کجا آورده ؟
    برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

فرضیه ای هست به اسم جهان های موازی که سعی میکنه قبل از بیگ بنگ رو هم تشریح کنه اساس این فرضیه که خیلی وقت نیست مطرح شده بر اساس نظریه ابر ریسمانهاست...اما هنوز تا تائید این فرضیه ها و نظریات فاصله داریم. یه چیزائی در مورد جهان های متشکل از قشرهای در حال نوسان از جهان های مختلف و بعضا مشابه...
      یه فرضیه دیگه مسئله زمان مختلط هست که توسط هاوکینگ بر اساس کارهای فاینمن انجام شده خود هاوکینگ هم سعی کرده با ترکیبی از مکانیک کوانتوم (چون مقیاس در ابتدای بیگ بنگ بسیار کوچک بوده) و نسبیت عام که ترکیب ناهمگونی است از یه طرف قضیه به این مسئله داره توجه میکنه...
      البته خیلی به این مسائل تسلط ندارم که بخوام دقیقا بگم دارن چی میگن...
      بهرحال در فیزیک راجع به بعد از پیدایش ماده و انرژی صحبت میشه و راجع به قبل از اون و بعد از نبود ماده و انرژی (و کلا این دنیا) اصلا بحثی نداره یعنی کلا از چارچوب علم خارج هست....
      البته قبل از بیگ بنگ حوزهٰ تازه ای برای تحقیق و پژوهش برای فیزیکدانهای نظری است و لزوما ربطی به قبل از ازل و بعد از ابد نداره فقط بازه ازل تا ابد رو در صورت یافته های جدید وسعت میده البته اگر به این مسائل علاقمند هستین باید برین توی شاخهٰ فلسفه فیزیک مطالعه کنید فکر کنم توی سایت هوپا چیزائی پیدا کنید..

دیدگاه

جهان های موازی یعنی چی؟یعنی چند تا جهان دیگه هم با جهان ما در حال زندگی کردنن؟
        برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam-soft
          جهان های موازی یعنی چی؟یعنی چند تا جهان دیگه هم با جهان ما در حال زندگی کردنن؟
          آره!
          مسئله اینه که قوانین فیزیک در بیگ بنگ به اصطلاحا singularity میرسن بحثهای زیادی پیرامون این مسئله هست یک قضیه اینه که خوب معادلاتی که ما داریم در بیگ بنگ به این اصطلاحا تکینگی میرسن (مثل تقسیم بر صفر) و به مشکل بر میخورن اگر بخوام توی دو حوزه بگم:
          یکی از دسته نظریات اینه که خوب این معادلات ما میتونن شرایط مرزی متعددی داشته باشند (اگر با بحث معادلات دیفرانسیل آشنا باشین) خوب چه لزومی داره که حتما یک شرایط اولیه خاص بوده باشه....احتمال هر شرایط اولیه چیه؟ چون بعضی از اونها عموما ختم به یک جهان در حال گسترش نمیشه...چرا باید جهان ما با این شرایط اولیه شکل گرفته باشه؟ چرا جهان ما به این شکل یکنواخته؟ چرا فلان شرایط اولیهٰآ‌ ممکن که اونم شرایط مناسبی رو تولید میکنه نباشه؟ یه اصلی هست به اسم اصل بشری ضعیف (اصل بشری قوی رد شده) که میگه خوب ما توی این جهان هستیم و اینیست که میبینیم پس شرایط اولیه این بوده و اگر جهانهای دیگری هم باشند خارج از تجربه و علم ماست (یک چیزی شبیه این دقیق نگفتم)
          خوب حالا بحثها خیلی زیاد و پیچیده است و من چیزی نمیدونم ولی در حد اسم بردن مثلا شرایط مرزی آشوبناک یکی از مطرح ترین و پر احتمال ترین هست ضمن اینکه دو ورژن هست:
          یکی از ورژن ها میگه این جهانهای موازی در ظرفهای مختلف اند و یکی دیگه میگه که همه این جهان های موازی در بخشهای مختلف یک ظرف اند (این تعبیر ظرف از خودم بود و چندان علمی نیست ولی فهمش راحتتر هست)
          بحث پیرامون این زیاده مثلا اینکه یکی از آخرین هاش فکر کنم اینه که جهان فعلی ما در یک حباب به شکل متورم گسترش پیدا کرده (متورم به خاطر اینکه جاذبه به شکل دافعه عمل کرده.....طبق نظریه کوانتومی گرانش در شرایطی ممکنه)

از طرفی یک بحث دیگهٰ جهانهای موازی بر اساس تئوریهای ابرریسمان و نظریات تابعه اش شکل گرفته که ازش چیز زیادی نمیدونم که مجموعه ای از قشرهای رد حال نوسان هستند و در مرحل برخورد هر قشر در حال نوسان یک بیگ بنگ رخ خواهد داد. صدها هزار بیگ بنگ....

خیلی از این نظریات بر مبنای تصادف و احتمالات در تشکیل جهان اند (تا حدی)
          از طرفی نوع دیگر از نظریات اینه که اساسا ما در بیگ بنگ..تکینگی نداریم درست مثل راس زمین در قطب هست (راس زمین رو در نظر بگیرید..مشکلی نداره اونجا فقط خیلی صاف هست مثلا دو بعدی است و خمش ندارد ولی تکینگی در کار نیست چاهی نداره .. پرتگاهی نداره...) بحثش با استفاده از زمانهای موازی هست و چمع تاریخها ست و تئوریهای پیچیده نسبیت عام...
          این بحث رو هاوکیگ هم مطرح کرده البته هاوکینگ بر اساس این بحث نظرش اینه که جهان بوده و هست و خواهد بود یعنی خلق در بیگ بنگ رو رد میکنه...

دو نکته:
          اینا آخرین نظریات مطرح شده در فیزیک اند (منظورم اینه که بعد از ۱۹۸۰ اومدن) و هنوز جا افتاده نیستند بعضی ازینا ممکنه در آینده رد بشن (یعنی هنوز به وضعیت ثبات نرسیدیم همه چیز گذراست)
          دوم بحث فیزیک کوانتوم و نسبیت الان دیگه خودش کلاسیک هست بحث درینجا بحث مثلا گرانش کوانتومی است اگر تئوری همه چیز که روش خیلی داره کار میشه و برخی از جنبه هاش معلوم شده ولی هنوز ارائه نشده بیرون بیاد قدم بسیار بسیار مهمی در حل این مسائل خواهد بود مثلا شما ببینید در تئوریهای جدید گرانش مثل امواج الکترومغناطیسی تابیده میشه توسط ذراتی به اسم گروایتون که برخلاف ذرات الکترومغناطیسی (فوتون) دارای جرم اند...=>(فوتون حامل امواج الکترومغناطیسی/ گراویتون حامل امواج گرانشی)
          از طرفی مثلا توی همین الکتروینک پدیده ای هست به اسم تونل زنی کوانتومی یعنی الکترون انگار در یک طرف نابود و در طرف دیگه دفعتا خلق میشه بدون اینکه از وسط مانع کوانتومی عبور کنه......یا وقتی که یه الکترون رو از دو شکاف عبور میدن (مثل آزمایش یانگ) درست مثل اینکه الکترون همزمان از هردو شکاف گذشته :eek: میخوام بگم بحثش پیچیده است اینجا همون جمع تاریخها مطرح میشه مثلا ببینین شما یک فرد هستین با یک تاریخجه (دو تا تاریخ در زندگیتون ندارین...یک مسیر دارین) اما در مورد الکترون و در کوانتوم اینگونه نیست هر تاریخی ممکنه و هر کدوم یه احتمال داره (تعدادیش زیاد و تعدادیش کم هست)آ‌مثلا شما اگه الکترون رو توی یک ظرف داشته باشین این احتمال وجود داره که یه دقعه اون الکترون رو بیرون ظرف (منظور ظرف استیل و .. نیست.. ) ببینین....
          میگم بحث مفصله و من هم متاسفانه چندان اطلاعاتی ندارم خیلی دوست دارم وقتی بشه که توی این مسائل به اصطلاح غور کنم ولی خوب وقت نمیشه و گرفتاری زیاده :angry:
          بهرحال فکر میکنم این بحثها توی سایت HUPAA بهتر جواب میده...
          موفق باشید.

دیدگاه

سلام خدمت کلیه دوستان.
            زمانی که قصد داریم ولتاژی را از طریق سیمی انتقال بدهیم مقداری از نیروی کار صرف غلبه بر مقاومت سیم
            میشود و این عمل (هر چند کم)باعث هدر رفتن انرژی می شود.حالا اگه ما از یک استوانه که داخل آن خلا است
            برای انتقال برق استفاده کنیم باز هم باعث تلف شدن مقدار کمی از نیرو خواهد شد؟
            (نیروی جاذبه و مغناطیس زمین هم تاثیر گذار هستند؟)

دیدگاه

خلا....شما متاسفانه اطلاعات چندانی از فیزیک ندارید........حداقل میگفتین ابررسانا..که در دماهای بسیار پائین (فعلا) رخ میده...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadid
                خلا....شما متاسفانه اطلاعات چندانی از فیزیک ندارید........حداقل میگفتین ابررسانا..که در دماهای بسیار پائین (فعلا) رخ میده...
                بله همینطوره که شما می گین.چون اگه اطلاع داشتم که دیگه نمی پرسیدم و بهم می گفتن فیزیکدان درسته ؟ به نظر من بهتره به جای اینکه بگیم کی بلده و کی بلد نیست جواب سوال رو بدیم تا نابلد هایی چون من هم بلد بشن...

دیدگاه

ولی بهتر نیست قبل از یه بازی اصول اون بازی رو یاد گرفت؟
                  مثل داستان پیکاسوی نقاش میمونه وقتی نقاشی های اون یه انقلاب در نقاشی بود ولی واسه مردم عادی یه نقاشی کودکانه بود این درحالی بود که نقاشی های او قبل از سبک کوبیسم در همون چارچوب سنتی به نوبه خود کم از شاهکار نداشتند.
                  همینطور نیمایوشیج که شعر نو فارسی رو به ارمغان آورد کاملا به عروض مسلط بود و ...
                  تازه اینا بحثهای هنری هست چه برسه به بحث علمی....
                  جواب به پاسخ این تاپیک مدتهاست معلوم شده فقط برای دیدنش کمی دانش فیزیک و آشنائی لازم هست (در جد فیزیک خوانی نه فیزیک دانی)
                  بگذریم:
                  اگر شما یه حلقهٰ ابررسانا داشته باشین و الکترونها درش بچرخن (توجه کنید که چطوری) تا ابد این جریان میتونه ادامه داشته باشه ولی شما میتونین ازش کار بکشین؟ خوب میشه از یه میدان مغناطیسی اونم ثابت کار کشید؟ (البته گشتاور مغناطیس رو به نظرم میشه تا موقع به خط شدن دوقطبی مغناطیسی گرفت که بحثش جداست...) خوب جواب نه هست و پاسخش تا حد زیادی شبیه جواب گرفتن کار از میدان مغناطیسی زمین هست که دیگه بهش نمی پردازم....

دیدگاه

همونطور که همه میدونیم اجسام از اتم تشکیل شدن.هر اتم هم یه هسته داره که الکترون ها به دورش می چرخن
                    اول از همه الکترون ها انرژی خودشون رو از کجا میارن که مدام در حال چرخشن؟
                    دوم اینکه طبق این قانون که اجسام از اتم تشکیل شدن و الکترون ها هم به دور اتم می چرخن پس چرا همه چیز در دنیا در حال چرخش نیست؟
                    سوم اینکه به نظر شما این قضیه خودش یه نوع ماشین با کار دائم نیست؟

دیدگاه

سلام آقا بهنام منم یک تازه کار هستم که تازه این مطلب شمارو خوندم وبه نظرم خیلی جالب آمد وسوالاتی توی ذهنم به وجود آمداولیش اینه که این طرح رو شما جایی خوندین (از استادی گرفتین)یا نه همین طوری به ذهنتون آمده دومیش اینه که شما چه قدر در مورد این موضوع کار کردین منظورم اینه که چند تا کتاب خوندین و...ولی من به هر حال خیلی دوست دارم که روی این موضوعات کار کنم اگه شما هم هنوز علاقه مندین می تونیم با هم دیگه کار کنیم
                      باآرزوی موفقیت برای تو دوست عزیز : :nerd: :question:

دیدگاه

سلام

من د رجواب سوال مطرح شده (تیتر اصلی ) یک سوال مطرح میکنم . ببخشید یه کمی سوالم عامیانه است.

آیا میشه بدون اینکه به جایی اتکا داشته باشیم ، با یک دست (یا حتی دو دست) یقه خود را بچسبیم و خود را با دست خود از روی زمین بلند کنیم؟

شاد باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nanocycle
                          سلام

من د رجواب سوال مطرح شده (تیتر اصلی ) یک سوال مطرح میکنم . ببخشید یه کمی سوالم عامیانه است.

آیا میشه بدون اینکه به جایی اتکا داشته باشیم ، با یک دست (یا حتی دو دست) یقه خود را بچسبیم و خود را با دست خود از روی زمین بلند کنیم؟

شاد باشید
                          سلام دوست عزیز.مسلما جواب شما خیر است چرا که برای حرکت به هر جهتی ما احتیاج به یک تکیه گاه داریم که از طریق آن خود را به جلو یا هر سمت دیگری هل بدهیم.من بین سوال شما و موضوع تاپیک ربط چندانی نمیبینم.
                          موفق باشید.

دیدگاه

دوستان کسی درباره این سوال من که دوباره مطرحش میکنم اطلاعاتی نداره؟

همونطور که همه میدونیم اجسام از اتم تشکیل شدن.هر اتم هم یه هسته داره که الکترون ها به دورش می چرخن
                            اول از همه الکترون ها انرژی خودشون رو از کجا میارن که مدام در حال چرخشن؟
                            دوم اینکه طبق این قانون که اجسام از اتم تشکیل شدن و الکترون ها هم به دور اتم می چرخن پس چرا همه چیز در دنیا در حال چرخش نیست؟
                            سوم اینکه به نظر شما این قضیه خودش یه نوع ماشین با کار دائم نیست؟

دیدگاه

سلام خدمت دوستان.
                              ظاهرا کسی در مورد سوال قبلی من اطلاعاتی نداره البته فکر میکنم سوالم هم یکم جوابش سخت بود...
                              من بارها بر امکان ساخت چنین دستگاهی ( ماشین کار دائم)تاکید کردم اما کسی با من هم عقیده نشد.
                              امروز مشغول مطالعه بودم که یک تیتری نظر منو به خودش جلب کرد "حرکت بدون انرژی".
                              توضیحات بیشتر رو میذارم به عهده خودتون چون اینطوری شاید بهتر متقاعد بشین :

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100909395073

دیدگاه

سلام

داش بهنام دست مریضاد

تو دقیقا تو زندگیت مثل من فکر میکنی ( یا شایدهم من مثل تو )

من یه مخترع هستم . . .

بهت تبریک میگم .

از نظر من مخترع ، شرط موفقیت تو هر کاری خارج شدن از قالبهای تکراری فکر هستش

تو داری دنیا رو مثل امثال ما می بینی ( البته بدون که از خودمونی )

و اون کسی که داره علمش رو به رخت می کشه، خودش از درک تفکرات روشن و پرسشگرت عاجز می بینه

کار نشد نداره

بهت قول میدم که حتما به خلاقیت های طلاییت رنگ واقعیت می بخشی

تو هم حتما به مطالعه هر نوع علمی ( تکنولوژی روز . یافته های پزشکی . ماوراء الطبیعه . مجلات علمی .شیمی .تجهیزات نظامی . یا ارتباط با ارواح از طریق علم امروز ) علاقه مندی

تو هر زمینه ای بهت قول میدم کمکت کنم

فقط یادت باشه این ریاضیات بعضی مواقع بنبست های کذایی رو پیش پای انسان میزاره . ازش به عنوان ابزار کارت استفاده کن و هیچوقت علمت رو ابزار کار ریاضیات نکن .

ولی خوب یه تنه داری با همه بحث میکنی .

اینم یکی از شرایط مخترع بودنه ( ادیسون منش زندگی میکنی ) .

هیچوقت قانع نشو . . .

چه بسا به جای ساختن طلا به الکل برسی . . .

خوشبخت ترین انسانها کسانی هستند که از شادی دیگران لذت ببرند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X